Wie wint Ronde van Zeeland Seaports? Minnaard op de weg terug SPORT 41 Blanco: tijd voor zege in Zeeland Volg de Ronde live ANDRE GREIPEL André Greipel Belangrijkste zeges: 2012 en 2013 2012 2013 ZATERDAG 1 JUNI 2013 steedt hij aan interval, of aan kor tere duurtrainingen met interval erin. „Dan moet je denken aan sprints van vijf a tien seconden, maar ook langere. En dan met tus senpozen van een paar minuten." Greipel krijgt zondag niet alleen aan het eind van de koers hulp van ploeggenoten. Er is ook altijd een renner die hem eerder assis teert. Vaak is dat Bart Dockx, maar het is onwaarschijnlijk dat hij zondag meerijdt. „Er is altijd een renner die André uit de wind houdt en op belangrijke momen ten naar voren moet rijden. In de Ronde van Zeeland Seaports zal dat bijvoorbeeld voor de kassei stroken zijn. Iedereen wil daar vooraan rijden. Het is vaak een lange sprint daar naartoe." Maar draait de Ronde van Zee land Seaports wel uit op een mas sasprint? „Dat is helemaal niet zeker", er kent Leijsen. „We rekenen ook op een sprint met een kleinere groep. Daarvoor hebben we ook renners in koers. Jurgen Roe- landts is voor ons een soort van jo ker. Stel, het peloton breekt in stukken en Jurgen zit in de eerste groep. Dan wordt meteen de hele door Koen de Vries WEMELDINGE - Hij zegt het niet met zoveel woorden, maar uit het gesprek met Marco Minnaard blijkt dat de kans bijzonder klein is dat hij zondag de Ronde van Zeeland Seaports in de top van het klasse ment zal eindigen. De wielrenner uit Wemeldinge kampt met de na weeën van een knieblessure en een griepje. De ellende voor Minnaard begon begin april, net nadat hij de Volta Limburg Classic (vroeger Hel van het Mergelland) had gereden. Hij bleek in die koers zijn knie te heb ben geforceerd. Na drie weken rust klom de ren ner van het Rabo beloftenteam weer op de fiets, om kort daarna ziek te worden. „Ik heb lange tijd niets kunnen opbouwen. Daar door loopt het nog niet zoals ik wil", vertelt Marco Minaard. „Vo rig weekend reed ik twee klassie kers in Frankrijk. Ik was honderd procent fit, maar was nog niet honderd procent in conditie. Daar ben ik naartoe aan het werken. De Ronde van Zeeland Seaports moet daaraan bijdragen." Minnaard hoopt op Zeeuws-Vlaamse bodem op dat gebied weer een stapje te zetten. Hij verkende afgelopen week het parkoers, maar een topprestatie kunnen we nog niet van hem ver wachten. De komende weken staat de Be velander aan de start van de vier daagse etappekoers de Tour de l'Oise, de Flèche Ardennaise (16 juni) en het NK, op 23 juni in Kerkrade. „Ik werk naar het NK toe. Daar wil ik me laten zien. Het liefst al eerder, maar ik denk niet dat dat reëel is." I Marco Minnaard strategie omgegooid. Op de dag zelf zullen we de omstandighe den goed bekijken en diverse tac tieken doornemen. We zullen overal op voorbereid zijn. Dat moet ook, want we willen graag winnen. De Ronde van Zeeland Seaports is misschien geen super- grote koers, maar een overwin ning daarin staat toch heel mooi op je palmares." MIDDELBURG - Rabobank greep steeds net naast de zege in de Zeeuwse profronde. In 2010 werd Jos van Emden tweede, in 2011 deed Theo Bos dat en vorig jaar stond Lars Boom op hét op een na hoogste plekje van het erepo dium. „Daarom wordt het nu tijd om te winnen", vindt Michiel Elij- zen, de ploegleider van Blanco. Blanco, de opvolger van Rabo bank, heeft verschillende ijzers in het vuur. Theo Bos kan de sprint winnen, Lars Boom, Jetse Bol en Jos van Emden zijn kansrijk als een kleine groep om de zege sprint. En er is nog een 'dark hor- se'. De Australiër Mark Renshaw maakt zijn rentree in Zeeland na een sleutelbeenbreuk in de Ron de van Tlirkije. Dat Renshaw (30) geen kleine jon gen is, bewijst alleen al het feit dat in Zeeland voor een Australi sche tv-zender een reportage wordt gemaakt over de renner. TERNEUZEN - Wie wint de Ronde van Zeeland Seaports? De meeste organisatoren en experts verwach ten een massasprint. Alleen ex-prof Jos Schipper voorspelt an dere renners op het podium. Toine Poppelaars Toine Poppelaars, voorzitter van het organisatiecomité: 1. André Greipel 2. Jurgen Roelandts 3. Brian van Goethem Frits Pirard, oud-prof: 1. André Greipel 2. Kenny van Hummel 3. Theo Bos Rik Vanwalleghem, oud-wieler- verslaggever, directeur centrum Ronde van Vlaanderen: 1. André Greipel 2. Danilo Napolitano 3. Theo Bos Ronald Apers, vice-voorzitter or ganisatiecomité, samensteller rennersveld: 1. André Greipel 2. Theo Bos 3. Kenny van Hummel Kees Bal Kees Bal, oud-proffenner en ad viseur van de organisatie: 1. Theo Bos 2. André Greipel 3. Tom Veelers Jos Schipper, oud-prof: 1. Jurgen Roelandts 2. Sven Vandousselaere 3. Lars Boom MIDDELBURG - Wie zondag thuis blijft hoeft toch niets te missen van de Ronde van Zeeland Seaports. Via de link op de sportsite van de PZC (www.pzc.nl/sport) krijgt u een geschreven live verslag dat wordt verzorgd door de organisa tie van de wedstrijd. Wie naar de wedstrijd wil gaan kijken, kan de gedetailleerde rou te en de doorkomsttijden bekij ken op www.rondevanzeeland- seaports.nl. Klik op rondeboek. Geboortedatum: 16 juli 1982 Geboorteplaats: Rostock (voormalig Oost-Duitsland) Bijnaam: de Gorilla Lengte: 1.84 meter Gewicht: 75 kilo Ploeg: Lotto Belisol Infographic Felix Binicewicz 1 e, 3e en 6e etappe Tour Down Under 1 e en 4e etappe Ronde van Oman 2e etappe Ronde van Turkije 1 e, 2e en 3e etappe Ronde van België 1 e, 4e, 6e etappe Tour Down Under 1 e etappe Ronde van de Middellandse Zee 4e en 5e etappe Ronde van Turkije 1 e en 2e etappe Ronde van België Puntenklassement Ronde van België 1 e en 2e etappe Ronde van Luxemburg Puntenklassement Ronde van Luxemburg ProRace Berlin 2e etappe Ster ZLM Toer 4e, 5e en 13e etappe Ronde van Frankrijk 1 e en 2e etappe Ronde van Denemarken Grote Prijs Impanis-Van Petegem

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 41