Zaterdag 8 juni 2013 DELTA RIDE FOR THE ROSES 1 Jog 1 week www. delt :aridefortheroses.n l Sparta komt nieuwe Bruse veld inwijden 38 SPORT Ride for the Roses Johnny Hoogerland in voorselectie WK Hoondert gaat naar rally in Rusland Rawidjan niet in beachsoccerselectie Tot en met zondag nog inschrijven Nadja Jonkers komt 22 juni speciaal voor de PZC Familieloop terug naar de stad waar ze ooit als Nadja Eckhardt opgroeide. in samenwerking met PZC ten behoeve van NIEUWEGEIN Wielrenner Johnny Hooger land uit Langeweegje is door bondscoach Johan Lam- merts opgenomen in de voorselectie van vijftien ren ners voor de komende twee WK's. Komend WK wordt in september verreden in het Italiaanse Florence, ge volgd door gastland Spanje in 2014 in Ponferrada. De definitieve WK-ploeg be staat uit negen renners. MIDDELBURG Adwin Hoondert uit Hoede- kenskerke neemt deel aan de Silk Way Rally, die begin volgend maand in Rusland wordt gereden. De Zeeuwse rijder nam begin dit jaar deel aan de Dakar Rally. Hoondert wordt tijdens de wedstrijd over 3000 kilome ter mede ondersteund door twee andere Zeeuwen: navi gator Peter van Stee en mon teur Jacco Op 't Hof. MIDDELBURG Daryl Rawidjan uit Axel is niet opgenomen in de selec tie van het Nederlands be- achsoccerteam dat van 14 tot en met 16 juni meedoet aan de eerste kwalificatier onde van de Europese Beach Soccer League in Terracina. Tegenstanders van Oranje zijn Oekraïne, Italië en Roe menië. Jeffrey Klijbroek (BS Egmond) maakt zijn debuut in de EK-kwalificatiereeks. MIDDELBURG De inschrijving voor de PZC Familieloop sluit op zondag. Dit kan via www.inschrij- ven.nl. Zoek de datum 22 juni, klik op PZC Familie loop, kies uit drie kilometer, tien kilometer of de halve marathon en vul uw gege vens in. U kunt ook inschrij ven via de Familieloop-site op de website van de PZC: www.pzc.nl/familieloop. is doe familie Uitlopen door Mitchell Minnaard EERBEEK - Ze is al twintig jaar 240 kilometer verwijderd van de stad waar haar roots liggen, maar Nad ja Jonkers-Eckhardt ziet Vlissin- gen nog steeds als haar thuisha ven. Ook dit jaar reist ze met het hele gezin weer een kleine tweeënhalf uur met de auto om aan de start van de PZC Familie loop te verschijnen. „Welke tijd we lopen, maakt ons niets uit." Jonkers-Eckhardt woont al twin tig jaar in Eerbeek, maar komt nog geregeld vanuit Gelderland naar Zeeland gereden. Haar zus Jetty is altijd in Vlissingen blijven wonen. „En die bezoek ik nog re gelmatig. Toen wij vorig jaar met het gezin op bezoek kwamen, vroeg mijn zwager of we een keer mee wilden doen aan de PZC Fa milieloop. Dat leek ons wel leuk. Hij heeft ons als fanatiek loper een beetje enthousiast gemaakt om te gaan hardlopen." Haar man Bert (45 jaar), zoon Max (12) en dochter Britt (9) de den vorig jaar ook al mee aan de vijfde editie van het hardloopfes tijn. „Mijn man liep vorig jaar de drie kilometer. Deze keer gaat hij voor de tien kilometer. Max wil die afstand ook al proberen", be wondert ze haar ambitieuze zoon. „In welke tijd ze de afstand lopen, maakt dan niet uit. Of ze er bij wijze van spreken nou een uur of een half uur over doen, is dan niet belangrijk. Ze willen gewoon hun doel halen. Het is echt een uitdaging onder de mannen ge worden om die afstand te vol tooien", weet de 39-jarige Nadja Eckhardt, zoals ze door het leven ging, voordat ze de achternaam van haar man aannam. Iedereen uit het gezin Jonkers pro beert twee keer per week de hard loopschoenen aan te trekken en eropuit te trekken. „We hebben al lemaal een app op onze mobiel die bijhoudt hoever we lopen. Ik loop één keer in de week samen met mijn dochter en de andere keer samen met mijn man. Mijn man en ik lopen dan een kleine zeven kilometer. Mijn zoon trekt er zelf op uit en ziet wel hoe ver hij komt." Maar de jongste telg van de fami lie is nog niet op en top voorbe reid voor haar drie kilometer. „Vo rig jaar deed Britt ook al mee, maar toen liep ze de afstand niet uit. Dit jaar is ze wat vastberade ner, maar ze zit momenteel nog niet op haar schema. Voor haar wordt het dus nog spannend. Maar als het over drie weken niet lekker loopt, kan ik haar er altijd nog doorheen slepen." Haar eigen doel is helder: de drie kilometer uitlopen met haar doch ter, haar zus en haar nichtje. „De vrouwen lopen de drie kilometer en mijn man, mijn zoon, mijn zwager en mijn neefje lopen de tien kilometer. Het is dus echt een familie-evenement voor ons. En het leeft ook echt bij ons alle maal." Voor de zesde editie van de PZC Familieloop komt het gezin Jon kers dan ook vanuit Eerbeek een weekend over naar Vlissingen, om zich dicht bij hun familie voor te bereiden op de hardloop wedstrijd. Het doet de van origi ne Vlissingse Nadja goed om op 22 juni weer eens in de provincie te zijn. „De zee trekt altijd. Ik vond het vorig jaar ook prachtig toen we over de boulevard van Vlissingen liepen. De massa men sen die er stond en de sfeer die er hing, dat vond ik hartstikke mooi." Het besef dringt op zulke momen ten dan ook tot haar door dat ze Zeeland af en toe nog wel eens mist. „Ik zeg altijd als ik hier weer ben: Ik ben weer thuis", bekent ze. Om daaraan meteen toe te voe gen: „Dat zeg ik gelukkig ook als ik weer naar Eerbeek ga, dus ik voel me ook in Gelderland thuis." De familie in vol ornaat: zoon Max Jonkers, nichtje Daisy van den Hummel-Hendrikse, zus Jetty Hendrikse, Nadja Jonkers-Eckhardt en haar man Bert Jon kers. eigen foto RIDE RfSES BRUINISSE - Vandaag staat het Bru se sportpark Volharding in het te ken van de promotiewedstrijd tus sen Bruse Boys en Zaamslag, vol gende maand komt profclub Sparta op bezoek. Deze wedstrijd, op dinsdag 2 juli, wordt gespeeld als onderdeel van het openingsjaar van het nieuwe sportpark. Bruse Boys heeft een speciale band met Sparta, dat vorige week tegen Roda JC promotie naar de eredivisie misliep. De club kwam al zes keer eerder in Bruinisse, voor het eerst in juli van het jaar 1968. Nu, 45 jaar na het eerste tref fen, gaat Bruse Boys de 'kasteelhe ren' uit Rotterdam opnieuw ont moeten. De aftrap is om 19.00 uur. De kaartverkoop is inmiddels van start gegaan. Naast de website en de kantine van Bruse Boys, zijn er drie andere verkooppunten: Sport 2000 in Zierikzee, SA Sports in Middelharnis en SimonZ Tabak Speciaalzaak in Bruinisse. Een toe gangskaart in de voorverkoop kost 7,50 euro. Kinderen tot en met twaalf jaar betalen 5 euro. Eerder deze week werd bekend dat Adri Boogers volgend seizoen de hoofdtrainer van Sparta wordt. Hij volgt daarmee interim-coach Henk ten Cate op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 38