Stephanie de Frel geeft meteen visitekaartje af SPORT 37 UIT Ttoee titels en record Manon Kamminga Joost Luiten rukt op naar vierde plaats Fifa kiest voor het eerst een vrouw Tweede plaatsen Lammerts en Roose IOC-voorzitterschap blijft onbetaald ZATERDAG 1 JUNI 2013 Fortis en blij bij Fortis' Leonard Debbaut neemt voor de derde keer afscheid bij Fortis 1. foto Ruben Oreel rend liet spelen, zette Ralph het meer in ka ders vast. Dat heeft Fortis niet gebracht wat men wilde." Vier wedstrijden voor het einde van het zaal seizoen werd afscheid genomen van Gillis sen. Vrij snel vroeg men Debbaut om terug te komen. „Dat was op verzoek van het team. Het voelde als een groot compliment. De spe lers vonden dus dat ik het in mijn eerste pe riode goed had gedaan." Aanvankelijk was hij interim-coach, maar al vlug gaf Debbaut aan langer te willen blijven. „Ik merkte dat ik er, na die time-out, weer aan toe was om op het hoogste niveau te coachen." En dat bleek ook wel. Hij was zo slim om de geroutineerde Marieke de Rijke te rug te halen naar het eerste en met haar erbij pakte Fortis in de eerste twee duels meteen drie punten. „De eerste wedstrijd tegen IJssel- vogels was nog heel mager. We moesten win nen, maar het werd gelijk. Een week later korfbalden we opeens super en versloegen we kampioenskandidaat KVS. Toen waren we ook gelijk veilig." Tot medio 2007 waren het nog altijd vette ja ren in Oost-Souburg. Daarna volgden, zoals Debbaut het zelf ook noemt, de magere jaren. Toen de Middelburgse coach stopte, volgde een aantal routiniers zijn voorbeeld. Enkele anderen waren al eerder gestopt vanwege blessures of een zwangerschap. „Dat toppers als Chaïm Koole, Wander Koole, Rob Sander- se, Ruth Hoogwerf en Hagar Hoogwerf kort achter elkaar wegvielen, was een slag voor de vereniging. Het was het einde van een tijd perk. Daar hebben we toen als club niet goed op ingespeeld. We zagen dat niet aankomen en toen Aarnout Crucq en Ad Vos mij opvolg den, moesten ze te veel nieuwe mensen in eens inpassen in het team. Die spelers en speelsters waren er toen eigenlijk nog hele maal niet klaar voor." In de twee seizoenen onder Crucq en Vos de gradeerde Fortis zowel op het veld als" in de zaal. „Dat was achteraf gezien prima", vindt Debbaut. „Daardoor was bij het team de druk eraf en kon er in relatieve rust worden ge bouwd aan een nieuwe ploeg." Debbaut ging daarmee door toen hij in 2009 samen met Robin Wisse de draad weer oppakte. De twee trai ners overlegden intensief met elkaar en spra ken af minimaal drie seizoenen het team te gaan leiden. Ze wilden een jonge ploeg van de grond af aan opbouwen en schroomden niet om met aparte oplossingen te komen. „We hebben al heel snel Jordy Sleijpen erbij gehaald. We hadden hem nodig vanwege zijn lengte, maar hij was drie jaar ervoor nog een jongen in de A3. Hij was nooit in beeld ge weest als toekomstige speler van Fort 1. Het was dus een keuze van God zegene de greep, maar het heeft gewerkt Hij is nu aan zijn vier de seizoen bezig." Achteraf vindt Debbaut zijn laatste periode als trainer de mooiste. „Ik denk namelijk dat we erin geslaagd zijn om alle spelers indivi dueel echt beter te maken. Dat zie je niet al tijd terug in de prestaties van het team, maar wel aan wat ze individueel laten zien." Fortis korfbalde één jaar in de tweede klasse. „Dat was wel zo prettig", vindt Debbaut „De spelers leerden weer wat winnen is en er was volop rust rond de ploeg." Tegenwoordig is de Souburgse formatie weer een relatief sta biele eersteklasser. Sjaak Baas volgt Leonard Debbaut en Robin Wisse op. Begint Debbaut over twee jaar dan aan zijn vierde periode bij Fortis? „Nou, zegt nooit nooit Maar ik denk niet dat dat goed zou zijn. Fortis moet ook niet zo huiverig meer zijn om iemand van buiten de club te halen. Dat hoeft niet altijd verkeerd uit te pak ken. En voor mij zou het wel eens gezond zijn om bij een andere vereniging aan de slag te gaan." door Lucien Roelandt NISSE - Na een jaartje voor de Stal van Olst in hen Brabantse Den Hout te hebben gewerkt is Stepha nie de Frel bij VMF Horse Stables in Ellemeet neergestreken. Bij de zomeravondcompetitie om de Weelruiter Trofee in Nisse gaf de amazone uit Koewacht met de ruin Carstenwaard in Z meteen haar vi sitekaartje af. De Frel liep met de imponerende Don Schufro-zoon met 66,76 pro cent naar een afgetekende zege. Veerle Boogaard uit Oudelande eindigde met de Weltmeyer II-zoon Poeme Q.met 61,91 pro cent als tweede. Met de overwin ning in het ZZ-licht onderstreep te Emma van den Hooven de do minante rol van VMF Horse Sta bles. De Koudekerkse behaalde met de kolossale Flemmingh-af- stammeling VMF Barabas 62,71 procent. Margretha Vink uit Bres- kens eindigde met de Obelisk-na komeling We'll See met 61,29 pro cent als tweede. Mariska de Vrieze was met Duchess weer niet te stuiten. De Kloetingse stuurde de Jazz-doch- ter met 68,66 procent met een straatlengte voorsprong naar het oranje erelint. Janet van Damme uit Heinkenszand liep met de Ru- biquil-zoon Vido met 62,33 pro cent naar de tweede stek. Ook Carlijn Leewis deed met Westerschelde's Cold As Ice goe de zaken. De amazone uit Hoede- kenskerke stuurde de Rho- dium-zoon met 70,33 procent naar het hoogste dagtotaal en de zege in Li. De Middelburgse Fem ke Jonkman eindigde met Djila met 66,66 procent als tweede. TENNIS Roland Garros. Mannen. Tweede ronde: Janowicz (Pol/21) - Haase (Ned) 6-4 4-6 6-4 6-3, Nadal (Spa/3) - Klizan (Slw) 4-6 6-3 6-3 6-3, Gasquet (Fra/7) - Przisiezni (Pol) 6-3 6-3 6-0, Tipsarevic (Ser/8) - Verdasco (Spa) 7-6(3) 6-1 3-6 5-7 8-6, Wawrinka (Zwi/9) - Zeballos (Arg) 6-2 7-6(2) 6-4, Haas (Dui/12) - Soek (VSt) 7-6(5) 6-2 7-5, Isner (VSt/19) - Harrison (VSt) 5-7 6-7(7) 6-3 6-1 8-6, Joeznji (Rus/29) - Del- bonis (Arg) 6-3 6-7(5) 7-5 6-4, Davi- denko (Rus) - Istomin (Oez) 6-4 7-5 6-2. Derde ronde: Federer (Zwi/2) - Ben- neteau (Fra/30) 6-3 6-4 7-5, Fer- rer(Spa/4) - Lopez (Spa) 6-1 7-5 6-4, Tsonga (Fra/6) - Chardy (Fra) 6-1 6-2 7-5, Troicki (Ser) - Cilic (Kro/10) 7-6 (12) 6-4 7-5, Anderson (ZAf/23) - Raonic (Can/14) 7-5 7-6 (4) 6-3, Simon (Fra/15) - Querrey (VSt/18) 2-6 6-3 2-6 7-6 (2), Robre- do (Spa/32) - Monfils(Fra) 2-6 6-7 (5) 6-2 7-6 (3) 6-2. Vrouwen. Tweede ronde: Sjarapova (Rus/2) - Bouchard (Can) 6-2 6-4, Ki- rilenko (Rus/12) - Barty (Aus) 6-3 6-1, Bartoli (Fra/13) - Duque (Col) 7-6(5) 7-5, Schiavone (Ita) - Flipkens (Bel/21) 6-1 4-6 6-3. Derde ronde: Williams (VSt/1) - Cir- stea (Roe/26) 6-0 6-2, Errani (lta/5) - Lisicki (Dui/32) 6-0 6-4, Agnieszka Radwanska (Pol/4) - Pfizenmaier (Dui) 6-3 6-4, Ivanovic (Ser/14) - Razzano (Fra) 6-3 6-2, Kerber (Dui/8) - Lepchenko (VSt/29) 6-4 6-7 (3) 6-4, Vinei (lta/15) - Cetkovs- ka(Tsj) 6-1 2-6 6-2, Suarez (Spa/20) - Puig (PuR) 6-4 7-5, Koeznetsova (Rus) - Jovanovski (Ser) 6-4 7-6 (2). ALMERE Manon Kamminga, Ronald Mulder en Geert Plender wa ren succesvol op de eerste dag van het NK inlineskaten in Almere. De eerste be kroonde haar titel op de 300 meter met een Nederlands record (26,963) en won de af- valkoers. Ronald Mulder be sliste op de 300 de strijd met broer Michel met mini maal verschil in zijn voor deel. Geert Plender eiste de afvalkoers voor zich op. STOCKHOLM Joost Luiten is op de tweede dag van de Nordea Scandina vian Masters in Stockholm opgerukt naar de vierde plaats. De Bleiswijkse golfer leverde een scorekaart met 67 slagen in en bracht zijn to taal daarmee op 135 (-9). De Italiaan Matteo Manassero verdedigde zijn leidende po sitie met een ronde van 65. PORT LOUIS 's Werelds overkoepelende voetbalorganisatie Fifa heeft vrijdag op het congres in Mauritius voor de eerste keer een vrouw in het hoofd bestuur gekozen. Het is Ly- dia Nsekera (46) uit Burun di. Ze was al voorzitter van de nationale voetbalbond van haar eigen land. Nsekera is gekozen voor een termijn van vier jaar. ALMANARRE Kitesurfster Annelous Lam merts uit Schuddebeurs is vrijdagmiddag tijdens de eerste wedstrijd van de Kitesurf Tour Europe in Zuid-Frankrijk als tweede geëindigd bij de freestylers. De regerend Europees kampioene verloor de eind strijd van de Duitse Sabrina Lutz. Op het onderdeel course ra cing werd Katja Roose uit Vlissingen eveneens twee de. Het verschil met de En gelse Steph Bridge was ui terst gering. SINT PETERSBURG Jacques Rogge, voorzitter van het Internationaal Olym pisch Comité, zei vrijdag dat het voorzitterschap een vrij willige en onbetaalde baan zal blijven voor zijn opvol ger. Rogge, die in september na twaalf jaar aftreedt, sug gereerde onlangs dat het een betaalde baan zou moe ten worden, gezien de ver plichtingen die de functie met zich meebrengt. Inmid dels heeft hij dat idee losge laten, omdat zijn zes kandi daat-opvolgers zich hierover negatief uitlieten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 37