Geniale stiftbal De Jong velt jeugdteam Feyenoord LAST MINUTE vertanglijst 36 SPORT AFSCHEID HOOFDTRAINER 429 649,- De Meyer zwemt naar fraai record Ik houd van spelers ont wikkelen, van leiding geven én zeer zeker ook van de gezellig heid na afloop. DE VAKANTIE DIE BIJ U PAST! ZONVAKANTIES CRUISES VERRE ZONVAKANTIES Jelmer Pasveer van Dauwendaele wordt gepasseerd door een tegenstander van Feyenoord. foto Ruben Oreel MIDDELBURG - Met een geniale stift bal bezorgde Bram de Jong vrijdag avond FC Dauwendaele de zege op een jeugdteam van Feyenoord. De Rotterdamse formatie, met spelers onder de achttien jaar in de gelede ren, werd met een 2-1-nederlaag naar huis gestuurd. De wedstrijd werd gespeeld in het kader van het veertigjarig bestaan van de Middel burgse voetbalclub. Slechts bij vlagen werd duidelijk waarom Feyenoord de beste jeugd opleiding van Nederland heeft. Het Rotterdamse jeugdteam legde af en toe een aantal snelle combi naties op de mat, maar zeker na rust wist de ploeg weinig uitge speelde kansen te creëren. Voor rust waren de Rotterdam mers een aantal keer gevaarlijk, maar tot een treffer leidde dat niet. Pas na een minuut of 25 kreeg Feyenoord de eerste kans. Dauwendaele gaf weinig ruimte weg. De Middelburgse formatie van coach Marcel Lourens kwam na een kwartier zelfs op voor sprong. Peter van Gorsel slalomde langs zijn tegenstander en zette met een knappe pass Bram de Jong vrij voor de keeper. Met bui tenkant voet schoot hij de bal langs Feyenoord-doelman Mauro Minnaard. Pas na de 1-0 kwamen de Rotter dammers op stoom. Met twee spe lers in de basis die donderdag nog in actie kwamen tijdens de beker finale tegen PSV Ai ging Feye noord op zoek naar de gelijkma ker. Een aantal opgelegde kansen was niet besteed aan spits Obian- go. Zonder al te veel problemen hield Dauwendaele-doelman Afrim Geuze zijn doel schoon. Ook na rust hadden de Rotter dammers veruit het meeste balbe zit. Tien minuten voor tijd lever de dat een grote kans op en die werd ook meteen benut door Ju nior Albertus die de bal langs Je remy Hamers schoot. Het slotak koord was voor De Jong. De aan valler zette knap door en vanaf een meter of twintig stiftte hij de bal over de doelman van Feye noord, waardoor het jubileum van Dauwendaele extra glans kreeg. 40 FC Dauwendaele viert dit jaar het veer tigjarig bestaan. De club werd in 1973 opgericht Er was in die tijd behoefte aan een voetbalclub in de Middelburg se wijk. 'Ik ben blij mét door Roeland van Vliet Leonard Debbaut Als Leonard Debbaut de term 'Mis ter Fortis' hoort, begint hij hard te lachen. „Ben ik dat? Nee toch? Vind jij van wel? Nou ja, ik heb er in elk geval nog nooit zo over nagedacht. Misschien ben ik het dan een beetje. Ik heb toch heel lang Fortis 1 getraind. Zo'n negen jaar." De korfbalvereniging Fortis ontstond in 1998 na een fusie van Animo met Zuidwesters. Debbaut was in de periodes 2001-2003 en 2005-2007 al hoofdtrainer bij de Souburgse club en staat nu ook alweer vier jaar achter een voor de groep. Sinds 2009 werkt hij daar bij wel volledig samen met Robin Wisse. „Om het met z'n tweeën te doen, is tegen woordig het beste", stelt de 45-jarige Middel burger. „Als je met zo'ri groep bezig bent, gaat het niet alleen om trainen en coachen. Je moet video's van tegenstanders bekijken, ana lyses maken, strijdplannen verzinnen; dat kun je niet alleen als je er ook nog een volledi ge baan en een gezin naast hebt." Deze maand neemt zowel Debbaut als Wisse afscheid. Vandaag is de laatste reguliere speelronde in de veldcompetitie. Vandaag kunnen ze dus al voor de laatste keer op de bank zitten. Maar het is ook goed denkbaar dat Fortis nog één of meerdere beslissings duels moet spelen om veilig te zijn in de eer ste klasse. „Het moet wel heel raar lopen, wil len wij degraderen", zegt Debbaut, die de di verse scenario's zo oplepelt. „Maar het kan zijn dat we nog wel een paar weken door moeten gaan." Over de vraag waarom hij meerdere keren 'ja' zei tegen Fortis, hoeft Debbaut niet zo lang na te denken. „Ik ben blij mét Fortis en blij bij Fortis", antwoordt hij, alsof hij het ingestudeerd heeft. „Ik ben opgegroeid bij Animo, één van de voorlopers van Fortis. Na dat ik zelf was gestopt met korfballen, wilde ik in de prestatiesfeer blijven. En dat kon bij mijn eigen club. Ik houd van spelers ontwik kelen, van leiding geven én zeer zeker ook van de gezelligheid na afloop." De voormalige korfballer van Animo en Swift moest in zijn eerste periode wel erg wennen aan het 'vak'. „Onder Peter Crucq, mijn voorganger, was Fortis net naar de over gangsklasse gepromoveerd. In de ploeg zat rek, dat wist iedereen. En de spelers hadden een grote drive om te presteren. Bij het be stuur verwachtte men dat ik het maximale uit hen zou halen. Maar dat viel aan het be gin niet mee. We stonden na de eerste helft van de veldcompetitie onderaan en toen kwa men er spanningen binnen de ploeg. Karak ters botsten. En dan kun je als jonge coach nog zo'n goed spelidee hebben, maar je moet ook spelers bijsturen en harde dingen durven zeggen. Ik heb het toen flink voor m'n kiezen gekregen, te meer omdat het leeftijdsverschil met een aantal van mijn spelers klein was en ik met veel van hen nog had samengespeeld. Zorg dan maar eens dat je boven de ploeg staat..." In de zaal begon het vervolgens te lopen bij het team, waarin Chaïm en Wander Koole, Marieke de Rijke en Esther Kasse de kar- trekkers waren. „We begonnen wedstrijden te winnen. De ploeg kreeg vertrouwen en ik ook. Ik merkte dat mijn ideeën aansloegen. En ik durfde wat meer afstand te nemen. Ik wist natuurlijk heel goed wat er zich in een kleedkamer afspeelde, omdat ik nog niet zo lang ervoor was gestopt Ongetwijfeld was daar kritiek op mij te horen, maar ik leerde dat idee van me af te zetten." In 2003 besloot Debbaut een time-out te nemen. Hij droeg Fortis, de toen hoogst spelende ploeg van Zeeland, met een ge rust hart over aan Ralph Gillissen. Die had in diens eerste jaar ook meteen groot succes: de Souburgse ploeg promoveerde op het veld naar de hoofdklasse, het hoogste niveau van Nederland. Maar in het tweede jaar liep het spaak. Gillissen kreeg het team in de zaal niet aan de praat. Debbaut: „Juist in die zaalcom petitie waren er ook kansen om naar de hoofdklasse te gaan. Omdat de Korfbal Lea gue er kwam, was er een versterkte promotie van de overgangsklasse naar de hoofdklasse. Er promoveerden er drie van de acht en ieder een vond dat Fortis daarbij moest zitten. Maar je zag het misgaan. Waar ik de For- tis-cultuur had bewaakt en het team roule- korting op in juni t/m augustus BOEK SNEL Kos Htl. Palm Beach*** Klantbeoordeling: 7,2 8 dagen, halfpension MTr Turkse Rivièra Klantbeoordeling: 7,6 8 dagen, All Inclusive Htl. Eftalia Resort**** *,479, Gran Canaria - Htl. Eugenia Victoria**** Klantbeoordeling: 8,4 #7 8 dagen, halfpension &Wr Htl. Jasmin Village Bung***' Klantbeoordeling: 7,7 CAO 8 dagen. All Inclusive Middellandse Zee cruise**** Italië, Griekenland, Turkije, Kroatië 8 dagen, volpension Bonaire Htl. Sorobon Beach Resort**** Klantbeoordeling: 8,2 Tl Jt 9 dagen, logies ^265.- t/," Curasao Htl. Lions Dive Beach Resort**** Klantbeoordeling: 8,7 TOQ 9 dagen, logies vanaf Venetië Caraïbische cruise*** vanaf Aruba Curasao, Colombia, Venezuela, Panama 10 dagen. All Inclusive ,1568.- 1299r Caraïbische cruise**' - vanaf Curasao Aruba, Colombia, Panama, Venezuela 11 dagen. All Inclusive .1566 Florida - Htl. Ramada Plaza Resort***' Klantbeoordeling: 8,0 y| 9 dagen, logies/ontbijt >069,- 17 Aruba Htl. Perle d'Or** Klantbeoordeling: 7,4 9 dagen, logies Las Vegas - Htl. Excalibur Klantbeoordeling: 8,1 9 dagen, logies >237, Htl. Delta Chelsea**** Klantbeoordeling: 8,0 ZrtQ 4*30, ff 9 dagen, logies ABe prezen zijn vanafprijzen incl. Vakantiegeld korting per persoon en O-b.v. 2 personen, ind vlucht Cconomy Class, luchthavenbelasting en brandstoftoeslagen, excl. overige toeslagen De Vakantiegeld korting tot 100,- ts per persoon en geldt op boekingen gemaakt in de periode 1 juni t/m 3 juni 2013 en met vertrek tussen 24 mei en 31 augustus 2013 incl. vlucht met ArkeFly of Transava. Voor de exacte prijzen en voorwaarden 'verwijzen wij u naar één van de Arke winkels of l«lVw af- Arke.nl. Prijswijzigingen, zet- en drukfouten '/oorbehouden. SAS VAN GENT - Diego de Meyer heeft donderdag een stokoud Zeeuws record op de 400 meter wisselslag voor achttienjarigen uit de boeken gezwommen. In het zwembad van Sas van Gent tikte hij aan na 4.55,59 minuten. Ronny Babijn (De Schelde) liet de klok 25 jaar geleden stoppen na 5.01,25 minuten. De Meyer (De Bruinvis) behaalde tijdens de doordeweekse sessie van het Zeeuwse zomerkampioenschap zwemmen ook goud op de 200 vlinder. Zijn broer Angelo behaal de de eerste plaats op de 800 vrij. De 1500 vrij was een prooi voor Kalle van Gemert (DZK). Bij de vrouwen zegevierde Ma- non Aerssens (De Schelde) op de 400 wissel. Laura van Sabben (De Schelde) tikte als eerste aan op de 800 vrij. Simone de Rijke (ZCK) toonde zich de sterkste op de 1500 vrij. Iris Erpelinck (De Hon- te) won op de 200 vlinder.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 36