KUSTMARATHON ZEELAND* in de kijker rijden SPORT 34 PZC Laatste kunstje als bondscoach abides Ramadel Falcao stapt over naar Monaco De Bruijn strandt in de kwartfinale Suarez wil vertrekken uit Engelse competitie Slovenen te sterk in oefenduel met Türken Springruiter laatste in landenwedstrijd Fifa wil strengere straffen bij racisme Start: Centrum Burgh (Haamstede) Starttijd: 12.00 uur .kustmarathon.nl INSCHRIJVEN TOT 1 JULI MOGELIJK SUCCES NAMENS DE KUSTMARATHON® ZEELAND EN DE PARIJS De Colombiaanse aanvaller Ra- damel Falcao stapt over van At- letico Madrid naar Monaco. Dat de spits Spanje verlaat voor de kapitaalkrachtige club uit Frankrijk zat er al enige tijd aan te komen. Hij tekent bij Mo naco een contract voor vijfjaar. Falcao (27) maakte dit seizoen 28 doelpunten in de hoogste klasse van Spanje. Er is nog een speelronde te gaan. Monaco promoveerde in Frankrijk naar de topklasse. „We zijn er trots op dat we één van de beste voetballers van de wereld heb ben vastgelegd", liet Monaco in een verklaring weten. ROSMALEN Jean Paul de Bruijn is in de tweede Grand Prix driebanden van het seizoen in de kwartfi nale uitgeschakeld door Glenn Hofman, teamgenoot bij Dallinga/Frans Bevers. De 23 jarige Hagenaar maakte het De Bruijn zodanig lastig dat de Hulstenaar in de slotfa se van de partij zijn meerdere moest erkennen in Hofman en met 40-35 onderuit ging. De Bruijn had eerder veel indruk gemaakt door de veelvoudig kampioen bij de vrouwen Thérèse Klompenhouwer met 40-13 in zeventien beurten te verslaan. Dat niveau haalde hij tegen Hofman geen moment. LONDEN Luis Suarez heeft het niet naar zijn zin in Engeland. De Uru- guayaanse spits van Liverpool zei vrijdag tegen het Britse Sky Sports dat hij het land wil ver laten. „Het is een goed mo ment om hier weg te gaan. Ik word hier niet beoordeeld op mijn voetbalkwaliteiten, maar op andere dingen." Suarez werd vaak gelinkt aan Real Madrid, al maakte zijn zaakwaarnemer deze week nog duidelijk dat de veelbespro ken aanvaller, onder meer van wege het bijtincident in het duel met Chelsea, het wél naar zijn zin heeft bij Liverpool. BIELEFELD Het Turkse voetbalelftal heeft vrijdagavond een oefenwed strijd voor 'eigen publiek' te gen Slovenië met 2-0 verloren. De doelpunten in de Duitse plaats Bielefeld kwamen op naam van Milivoje Novakovic en invaller Tim Matavz. De PSV'er scoorde halverwege de tweede helft op aangeven van Groninger Andraz Kirm. Bij Turkije, in de WK-kwalifï- catie een van de tegenstanders van Oranje, verscheen Burak Yilmaz pas na een uur binnen de lijnen. De topschutter van landskampioen Galatasaray kon de nederlaag niet voorko men. SANKT GALLEN De Nederlandse springruiters zijn vrijdag als zevende en laatste geëindigd in de landenwedstrijd van Sankt Gallen. De equipe van bondscoach Rob Ehrens, die zijn olympische ploeg van Londen had geselecteerd, liep in de eerste manche zestien strafpunten op. Ze verschenen overigens niet met hun beste paarden aan de start. De organisatie besloot wegens de beroerde omstandigheden - de ve le regen had de springpiste lood zwaar gemaakt - alleen nog een barrage te houden voor de vier teams met acht strafpunten na de eerste omloop. De Britten won nen die. PORT LOUIS Wereldvoetbalbond Fifa gaat zo als verwacht strenger optreden bij racisme op de velden. Spelers, coaches en officials die zich schul dig maken aan racistisch gedrag kunnen in het vervolg definitief rekenen op een straf van mini maal vijf wedstrijden. De bond kondigde al eerder aan de straffen aan te scherpen, maar de maatre gelen zijn nu tijdens het congres in Mauritius bekrachtigd. Als sup porters van een club in de fout gaan, dan krijgt de club eerst een waarschuwing, daarna volgt een geldstraf en daarna een wedstrijd achter gesloten deuren. Als de fans zich blijven misdragen, kan dit ook tot puntenaftrek leiden. 4, 5 en 6 oktober 2013 Er is straks maar een persoon die bepaalt of we Louis van Gaal na het WK in 2014 nog terugzien op een trainingsveld, ergens in En geland. „Als er een mooie club uit de Premier League komt, ga ik dat overleggen met Truusje." Truusje is Truus van Gaal, de vrouw van de bondscoach. Die zelfde Truus vond het niet zo'n goed idee dat haar man het na het missen van het WK 2002 met Oranje voor de tweede keer ging proberen als bondscoach. Met de resultaten in de hand kan nie mand betwisten dat Van Gaal on gelijk heeft gehad door deze boodschap van zijn vrouw te ne geren. Na het WK in Brazilië vol gend jaar houdt Van Gaal het voor gezien bij de KNVB. De bondscoach verwacht niet dat zijn afscheidsparty wordt opge sierd met de wereldtitel. „Ik kan zo acht landen opnoe men die betere spelers hebben. Daarom moeten wij zorgen dat we het beste team gaan krijgen." klassementsrenners pijn te doen. „In het verleden hielden we ons daar te veel voor in." Het moet hard gaan in Nice, maar wel in een constant hoog tempo", do ceert ploegleider Aart Vierhou ten. „De zwakste schakel kan soms beter achteraan blijven zit ten. Het kost voor anderen min der energie om met een mannetje minder de snelheid erin te hou den, dan steeds weer het tempo te moeten opvoeren na een min dere aflossingsbeurt." Lieuwe Westra is de motor van de ploeg: „Ik ben nog nooit kapot gegaan in een ploegentijdrit", zegt hij over het onderdeel waar veel renners huizenhoog tegenop zien. Hij moet zich eerder inhou den. De ander niet kapot rijden is de kunst van de teamtimetrial. Vandaag vertrekt de ploeg naar het Criterium du Dauphine, dat morgen van start gaat in het Zwit serse Champery. Vacanso- leil-DCM komt er in actie met zijn Tour-kern. Van de renners die starten in de Franse etappe koers zijn Poels, Westra, Hooger- land, Lagutin, Flecha en De Gendt als zeker van Tourdeelna me. Net als de Pool Marczynski. Voor de overige twee plekken ko men onder meer Lindeman, Feil- lu en Boeckmans in aanmerking. zijn keuzes - Ladies Run I MTB Tour Dikke Bandenrace I MiniMarathon I Wandelmarathon waterbedrijf Provincie Zeeland 7 omroep £-1 zeeland live te volgen vanaf 12.00 uur bij omroep zeeland op 87.9 FM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 35