Waarom we niet van Robin Haase houden Wiggins niet in Tour Vacansoleil-DCM moet zich Het selectiebeleid van bondscoach Louis van Gaal roept vragen op. Hijzelf vindt zijn keuzes logisch. ZATERDAG 1 JUNI 2013 Van Gaal verdedigt door Rik Spekenbrink PARIJS - De clou van tenniswedstrij den is soms snel verteld. Beide spe lers krijgen kansen, wie ze pakt wint en de ander gaat naar huis. Ook voor Robin Haase was het gis teren op Roland Garros de dunne scheidslijn tussen winst en verlies. Tegen de als 21e geplaatste Jerzy Janowicz had hij in de eerste en derde set de mogelijkheid om tot een break te komen, maar was het de Pool die dat belangrijke aspect beter beheerste: 6-4, 4-6, 6-4, 6-3. Daarmee is ook de laatste Neder landse enkelspeler in Parijs uitge schakeld. Dat Haase na afloop niet breed la chend zijn verhaal deed, is lo gisch. De Hagenaar had zich be hoorlijk geërgerd aan zijn tegen stander. „Hij heeft alle trucs die er in het tennis zijn, gebruikt." Het begon er al mee dat Janowicz te laat de baan op kwam. Toen de scheidsrechter na het in spelen 'time' riep, serveerde de Pool nog even vier ballen, om ver volgens op het gemak van schoe nen te wisselen. De wachtende Haase schudde zijn hoofd. „Ver volgens gaat hij ineens extreem kreunen bij een backhandslice en roept hij 'wacht' bij mijn tweede service op zijn breakpoint. Dat is gewoon niet sportief, klaar." Haase riep hardop 'dat we toch geen veertien meer zijn' en vroeg de umpire om in te grijpen, maar die verdedigde Janowicz juist. De Pool beet Haase daarop toe dat hij niet zo moest zeuren en vroeg of die tweede service nog zou ko men. „Hij reageerde veel te agres sief. Jerzy is niet zo geliefd in het circuit. Hij zegt niet eens gedag", zei Haase. Die had zich tijdens de partij ook gestoord aan de flitsers van came ra's. En aan een Poolse fan die tij dens een rally wat riep. Haase (26) had bij al zijn ergernissen best een punt, maar is tegelijker tijd veel te ervaren om zich zo te laten afleiden. Het zijn van die dingen die Haase niet tot een van Nederlands meest populaire spor ters maakt. Hij is té serieus, lijkt daardoor maar weinig plezier te hebben in wat hij doet. Na een nederlaag zijn er te vaak excuses. De loting, het weer, een blessure, de tegenstander, de baan. Hij bedoelt het meestal goed, maar het komt er wat rottig uit. Na zijn winst tegen Kenny de Schepper in de eerste ronde zei hij: „Ik ben een complete speler. Daar zijn er op de wereld maar weinig van." Als die zin wordt af gedrukt in een krant, komt die toch arroganter over dan Haase het bedoelde. Omdat er bij de se rieuze inborst ook maar zelden een grap of een lach vanaf kan, mist Haase de aaibaarheidsfactor. En dat is zonde, want de kenners zijn het erover eens dat het de meest professionele Nederlandse tennisser is. Die verdient meer steun en kan dat met een paar kleine veranderingen, zonder zijn karakter te verloochenen, ook voor elkaar krijgen. Haase moet uitstralen waarom hij als kind is gaan tennissen. Als het goed is, is tennis voor hem nog altijd een hobby en geen vervelende baan. LONDEN - Wielrenner Bradley Wiggins verdedigt zijn titel in de Ronde van Frankrijk dit seizoen niet. Dat heeft zijn ploeg Sky vrij dagmiddag gezegd. De Britse wiel renner stapte onlangs na tegenval lende prestaties naar eigen zeg gen ziek uit de Giro. „Door ziekte, blessures en de daar op volgende behandelingen is zijn voorbereiding verre van vol doende", verklaarde teambaas Da vid Brailsford. „De tijd die hem nog rest is niet genoeg om goed aan de start van de Tour te ver schijnen. Ook voor ons is het een grote tegenvaller, maar in zijn hui dige toestand is Bradley geen op tie voor een dergelijk zware wed strijd. Sinds zijn vertrek uit Italië heeft hij niet meer getraind." Wiggins, ook de olympisch kam pioen tijdrijden van Londen vorig jaar, zou volgens afspraken toch al niet de kopman van Sky in de Tour zijn. Die rol was toebedeeld aan Chris Froome, die vorig sei zoen in de etappekoers naar Parijs ondanks zijn grote kwaliteiten in dienst van Wiggins reed. door Leon ten Voorde HOENDERLOO - Of het nou de selec tie is voor een cruciale WK-kwali- ficatiewedstrijd, of zijn keuzes voor de oefentrip naar Indonesië en China: de beslissingen van Louis van Gaal zijn altijd goed voor discussies. Dat is dit keer niet anders, want waarom selec teerde de coach spelers als Miquel Nelom, Dwight Tiendalli en laat hij ervan krachten als Gregory van der Wiel en Klaas-Jan Huntel- aar thuis? „Ik kan me voorstellen hoe jullie (de pers, red.) denken. Maar geloof me, ik ben zelfs nu, met al die internationals bij Jong Oranje, nog redelijk consequent geweest, al zal de pers vast niet al les begrijpen. Het gaat me echter niet om het moment, deze selec tie is samengesteld met het oog op Brazilië volgend jaar." Dat neemt niet dat Van Gaal wat uit leggen heeft. Neem de rechts backpositie. Voor die plek kwam hij opeens op de proppen met Tiendalli, een speler die vorig jaar niet goed genoeg was voor FC Twente en dit seizoen meestal op de bank zat bij Swansea. „Het is heel simpel: Janmaat is op die plek onze huidige nummer één", aldus Van Gaal. „Al onze scouts hebben in de voorbije periode Ver- haegh (Augsburg), Van der Wiel (Paris St Germain) en Tiendalli bekeken. Met Janmaat hebben we een aanvallend ingestelde back en we zochten achter hem een speler die juist verdedigend sterk is. En van die drie voldoet Tiendalli het meest aan dat profiel." Voor de linkerkant heeft Van Gaal dezelfde uitleg. „Buttner is een aanvallend type en in dat opzicht lijkt hij op Daley Blind. Dat we nu bij Nelom zijn uitgekomen komt omdat hij meer verdediger is. Dus geloof me, overal zit een gedachte achter. Dat Willems er niet bij zit, komt omdat hij zich Bondscoach Louis van Gaal doceert tijdens de training van Oranje in Hoen- derloo. Zijn assistent Danny Blind hoort het aan. foto Vincent Jannink/ANP niet heeft ontwikkeld. Hij is zelfs achteruit gegaan." Ook achter het niet selecteren van Huntelaar zit volgens Van Gaal een logische gedachte. „Klaas-Jan is een volwaardige in ternational. Maar Van Persie gaat ook mee en die is op dit moment een graadje beter dan Klaas-Jan. Moet ik hem dan tijdens deze trip op de bank gaan zetten? Dan heb ik liever dat hij zijn rust pakt, want zo'n goed seizoen heeft hij niet gehad. Nu kunnen wij van Wolfswinkel meenemen." Van Gaal zegt bewust voor twin tig spelers te hebben gekozen en niet voor de gebruikelijke 23. „Dit is onze vijver. Het heeft geen zin om heel geforceerd de groep aan te vullen", aldus de bondscoach, die toegeeft dat het contractueel verplicht is dat Oranje sterren als Sneijder, Robben en Van Persie meeneemt naar Azië. „Maar ieder een wil graag. We gaan daar ook heen voor de ontwikkeling van het Nederlands voetbal, vooral voor de breedtesport en de jeugd. Natuurlijk halen we er ook veel geld op. Maar we gaan er ook heen omdat het WK in Brazilië onder soortgelijke omstandighe den wordt afgewerkt. Het zal in Azië heet, zonnig en vochtig zijn. Net als in Brazilië." E b h e g u il 1 v z g h C P In aanloop naar de Tour de France trainde Vacansoleil-DCM op sportpark Sloten voor de ploegentijdrit, foto Guus Schoonewille/ANP door Ad Pertijs naar de ideale samenstelling voor mende maanden gaat scoren in k de ploegentijdrit waarmee de het Criterium du Dauphine (start „1 SLOTEN - Daan Luijkx stond te ge- Tour na de drie openingsritten op zondag 2 juni) en Tour de France d nieten op het wielerparkoers van Corsica op dinsdag 2 juli in Nice (start zaterdag 29 juni). „Het moet h Sloten. „Ik vond dit als renner al terugkeert op het vaste Franse er een keer uitkomen met een e< een prachtig onderdeel", zegt de land. Na veel geavanceerd meten flink resultaat", zegt hij over het c< teambaas over de ploegentijdrit, en testen werd die gevonden. Ser- tot dusverre grotendeels verbor- tf waarop zijn Vacansoleil-DCM zich gey Lugatin of Romain Feillu (als gen hoge niveau van zijn team. s< de afgelopen twee dagen met volle die de Tour rijdt) trekt de boel op De ploegentijdrit is voor Luijkx te overgave stortte tijdens een trai- gang en slowstarter Lieuwe één van die onderdelen waarop d ningskamp in Amsterdam, „leder- Westra'sluit de rij. het team zich kan onderscheiden. n een denkt dat alleen Team Sky in- Luijkx is ook een bezorgd man. Daarnaast is het handig voor de di noverend bezig is en de rest maar Hij is op zoek naar een nieuwe beide klassementsrenners Wout te wat aan prutst. Niet dus." hoofdsponsor voor zijn formatie. Poels en Thomas De Gendt dat er di Bij diverse geïnteresseerde bedrij- rond Nice een puike tijdrit wordt L Twee dagen lang werd op het 2,5 ven ligt er een voorstel in de gereden. di kilometer lange afgesloten par- week. Het zou volgens hem Luijkx wil het team in de ploegen- g( koers rond de wielerbaan gezocht enorm schelen als de ploeg de ko- tijdrit vooral niet bang is om de zc

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 34