ZEELAND 29 PROGRAMMA INESPO Dinsdag Donderdag Woensdag tp ZATERDAG 1 JUNI 2013 10.00 tot 11.30 uur en 13.00 tot 17.00 uur - Op het Abdijplein staan energiefietsen en een solar cinema, met korte films over duur zaamheid, natuur en ecologie. 11.30 tot 13.00 uur - Openingsce remonie op het Abdijplein 13.00 uur - Lezing 'Duurzaam le ven met water in de Delta'. Loca tie: Statenzaal Abdijcomplex 14.00 uur - Lezing 'Duurzaamheid begint bij jezelf. Locatie: Staten zaal Abdijcomplex Maandag 3 juni 9.00 tot 11.30 uur en 13.00 tot 17.00 uur - Middelbare scholieren uit 45 landen laten hun duurzame projecten zien. Zeeuwse organisa ties presenteren zich op een duur zame inspiratiemarkt. Locatie: Kloostergangen, Nieuwe kerk en Wandelkerk (Abdijcomplex) 15.00 uur Lezing 'Duurzaam zon licht in Cambodja'. Locatie: Staten zaal Abdijcomplex 16.00 uur - Vertoning film 'Home' van regisseur Yann Arthus-Bet- rand. Locatie: filmzaal van het Ab dijcomplex Dinsdag 4 juni 9.00 tot 17.00 uur-Middelbare scholieren uit 45 landen laten hun duurzame projecten zien. Zeeuw se organisaties presenteren zich op een duurzame inspiratiemarkt. Locatie: Kloostergangen, Nieuwe kerk en Wandelkerk (bij de Abdij) 9.00 tot 17.00 uur - Op het Abdij plein staan energiefietsen en een solar cinema, met korte films over duurzaamheid, natuur en ecologie. 9.00 uur, 11.30 uur en 13.30 uur: Vertoning film 'Home' van regis seur Yann Arthus-Betrand. Loca tie: filmzaal van het Abdijcomplex 13.00 uur - Lezing 'Duurzaam le ven met water in de Delta'. Loca tie: Statenzaal Abdijcomplex 14.00 uur - Lezing 'Duurzaamheid begint bij jezelf. Locatie: Staten zaal Abdijcomplex 15.00 uur - Lezing 'Duurzame energie van de zon'. Locatie: Sta tenzaal Abdijcomplex 19.30 tot 21.30 uur: Energiecafé over duurzaam en energiezuinig wonen. Locatie: Zeeuwse Biblio theek. Aanmelden via www.ener- giezeeland.nl. Woensdag 5 juni 15.00 tot 21.00 uur: Wereld markt. Deelnemers laten hun land zien. In een tent zijn optredens en demonstraties over duurzaam heid. Locatie: Markt Middelburg Donderdag 6 juni: 19.30 tot 22.00 uur - Afsluitingsce remonie met sprekers Bernice Bo venkerk (Universiteit Utrecht), Al- lard Castelein (Shell) en Marc Fi scher (Maastricht University). Er is ook een act waar alle scholieren aan meedoen. Locatie: Schouw burg Middelburg. Aanmelden via e-mailadres frontdesk@inespo.org. Ze presenteren maandag en dinsdag hun ideeën voor een duurzamere wereld aan een jury en aan het publiek, foto Lex de Meester draaiboek door van één van onze sponsoren, Hogiaf, die top- professionals vanuit verschillende branches beloont met een prijs. Tijdens de borrel maak ik kennis met de ambassadeurs van Macedo nië, Georgië en Kenia en maak ik gebruik van de gelegenheid om ze uit te nodigen voor INE SPO. Moe na een volle dag ben ik rond 23.00 uur thuis. Ook morgen wordt weer een druk ke dag. Nu eerst een paar uurtjes slapen. neem, waaronder de programma's voor de ope nings- en afsluitingsceremonie. In Middelburg aangekomen begin ik met een overleg met Richard van Bremen van de pro vincie Zeeland en collega's van de facilitaire dienstverlening. Nadat ik een aantal urgente vragen heb beantwoord ga ik naar de volgen de commissie die op mij wacht, de verant woordelijken voor de aankleding en versie- De dag begint rond 8.00 uur met een heerlijk ontbijt in het restaurant van hotel De Huifkar, waar ik tijdens mijn bezoeken aan Zeeland steevast verblijf. Na het ontbijt vertrek ik naar het Provinciehuis, waar om 11.00 uur het laat ste plenaireoverleg begint met iedereen die be trokken is bij de organisatie van INESPO. Nog maar drie dagen te gaan tot de komst van de internationale gasten; dat betekent dat alle zaken nu afgerond moeten worden en daar is deze laatste vergadering belang rijk voor. Iets na 13.00 uur is het overleg afgelopen en gaat de grote groep in kleine re groepjes uiteen om sommige punten meer gedetailleerd te bespreken. Zelf heb ik een overleg gepland met de coördinatoren van de organisaties die INE SPO samen met ons organiseren. Ook de vertegenwoordigers van JouwZeeland die een jongerenjury samengesteld hebben voor INESPO en de mediacrew zijn erbij aanwezig. Rond 16.45 uur is het overleg af gelopen en zoek ik Richard van Bremen, mijn steun en toeverlaat binnen de pro vincie Zeeland. We bespreken de dag en overleggen over een aantal zaken die nog niet honderd procent uitgewerkt zijn. Twee uur later ben ik net op tijd voor mijn trein naar Rotterdam en pak ik mijn telefoon erbij. Achttien gemiste oproepen waarschuwen mij dat ik nog veel mensen te rug moet bellen en mijn ongelezen e-mails stapelen zich op. Gelukkig is het rustig in de trein en kan ik nog even aan de slag. Eenmaal thuis eet ik wat, rust uit en denk aan het komende event. Ik ben er zeker van dat het een spetterend en succesvol event zal wor den door de inzet van zoveel enthousiaste mensen. Hopelijk schijnt de zon en gaan we een onvergetelijke week in Zeeland tegemoet waar iedereen nog lang over zal praten. Vandaag is er een aantal belangrijke over- legmomenten. Ik begin met een telefo nisch overleg met onze juryvoorzitter Jacques Reijniers om nog een aantal zaken af te stemmen op basis van onze ervarin gen van de nationale ronde op 20 april. Daarna hebben we ons laatste interne overleg op Stichting Cosmicus. Dag voor dag lopen we het draaiboek met zijn zes sen door en bespreken oplossingen voor zaken die eventueel op het laatste mo ment anders kunnen gaan. Iets na 15.00 uur ben ik in Den Haag voor een overleg met een PR-bureau. We willen namelijk zoveel mogelijk aandacht binnen de lande lijke media genereren en daarom wil ik geen mogelijkheid onbenut laten. 's Avonds eet ik thuis en neem mijn post door. Rond 21.30 uur realiseer ik me dat ik nog even naar kantoor moet om mijn tas, lap top en andere benodigdheden op te halen, om dat ik morgenochtend vroeg de trein richting Middelburg moet pakken. Weer thuis wacht ik totdat mijn oudste zoon thuiskomt van de bioscoop en kruip dan snel mijn bed in. Om 6.30 uur sta ik op en maak iedereen in huis wakker. Een uur later zit ik in de trein naar Middelburg, waarin ik mijn e-mails door ring van de verschillende ruimten. Hissen- door beantwoord ik telefoontjes en mails van collega's, 's Avonds geniet ik van een heerlijk diner in restaurant Lara in Middelburg, een nieuw restaurant met Thrkse specialiteiten. Verzadigd loop ik naar de Wandelkerk waar een lezing plaatsvindt met als thema Tlirkse li teratuur onder leiding van NRC-correspon- dent Bram Vermeulen. Rond 22.30 uur begeef ik me naar mijn hotel. Uitgeput stap ik in bed en na drie tellen slaap ik in. «oonplaats. Kolte">' vinderen burge^estaat-CeUouw natorvaniNESpo beroep Coccus uitproberen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 29