Go dkoper kan écht niet! 50 De boer op voor zonnepaneel hollands nieuwe. Let op! Verkeershinder. Voor maar WALCHEREN 27 ,€387,-/ Westerschelde- tunnel volledig afgesloten van 4 op 5 juni www.westerscheldetunnel.nl De Ondernemersvereniging van Serooskerke maakt zich zorgen om de klachten over overlast van verkeer. Taptoe Zeeland Torenuurwerk terug Feest peuterspeelzaal Voordeel voor lezers van de PZC Apple iPhone 4 275 min/SMS 500 MB 'voordeel m p/mnd Tot 6 juli 2013 kunt u nog een keuze maken m voor een leveringsovereenkomst bij DELTA m Wees er snel bij, want op op. Meer weten? www.DELTA.nl/kies tussen 20.30 en 04.00 uur Bestel nu www.hollandsnieuwe.nl/pzc ZATERDAG 1 JUNI 2013 'Dorp moet wel bereikbaar blijven' door Carla van de Merbel SEROOSKERKE - De Ondernemers vereniging van Serooskerke waar schuwt voor de economische ge volgen van klachten van bewo ners van de Oostkapelseweg en Wilgenhoekweg over verkeers overlast. „De winkels moeten wel bereikbaar blijven", zegt voorzit ter André van der Hoofd. Wethou der Jaap Melse gaat met onderne mers en bewoners in overleg. „Serooskerke moet niet op slot." Na de aanleg van de Rondweg Serooskerke zijn de oude door gaande wegen in het dorp, de Wil genhoekweg en Oostkapelseweg, heringericht. Het is een 30-kilo- metergebied geworden waarbij verkeersdrempels en verplaatsba re wegversmallingen zijn aange bracht om auto's te dwingen lang zamer te rijden. Het asfalt- is ver vangen door klinkers. Nu de her inrichting klaar is, klaagt een aan tal bewoners over lawaai en tril lingen. Ze zeggen dat vooral door gaand vrachtverkeer voor overlast zorgt. De Ondernemersverening is bang dat de klagende bewoners ervoor zorgen dat het dorp wordt afgeslo ten voor doorgaand verkeer. „Straks hebben we een nieuwe su permarkt. Die moet wel bereik baar zijn", zegt Van der Hoofd. „We begrijpen dat er mensen zijn die overlast hebben, maar het moet niet zo zijn dat zij bepalen wat er moet gebeuren." De Onder nemersvereniging stelt onder meer voor de drempels te verla gen en de wegversmallingen te verplaatsen. Wethouder Jaap Melse zegt hier naar te willen kijken en de zorgen van de Ondernemersverening te begrijpen. Hij gaat samen met on dernemers en bewoners mogelij ke oplossingen bespreken. „Maar het is ook een proces van gewen ning. Er is al veel minder verkeer. En een weg is er wel om op te rij den. Een afsluiting is niet de be doeling." VLISSINGEN Op het sportpark aan de Iris laan in Vlissingen vindt zater dag (12 uur) het Open Neder lands Kampioenschap voor Jeugdkorpsen plaats en in de avonduren (20 uur) de Taptoe Zeeland. Entree kost 's mid dags 7,50 euro, 's avonds 5 euro. SINT LAURENS De dorpskerk van Sint Laurens heeft sinds vrijdag weer een wer kend torenuurwerk. Het uurwerk is vervangen en de klokkenstoel en het klokkenjuk zijn gereno veerd. Het oude uurwerk uit 1931 is als museumstuk nog te bekij ken in de kerk. SEROOSKERKE Het was vrijdag dubbel feest bij De Vrolijke Keet in Seroos kerke. De peuterspeelzaal be stond veertig jaar en ook peu terleidster Leida Boone vierde haar 40-jarig jubileum. Zij heeft al die jaren op De Vrolij ke Keet gewerkt Met deze superaanbieding bel, sms en internet je maandelijks voor slechts €23,50. Je krijgt elke maand 275 minuten of sms'jes, 500 MB en de iPhone 4 (t.w.v. €340,-). Je betaalt geen aansluitkosten (€10,-) en de bezorgkosten zijn eenmalig €25,-. Je totale voordeel loopt op tot €387,-. Goedkoper kan je het niet krijgen! Wil je meer bellen, sms'en of internetten? Kijk dan op onze website voor nog meer superscherpe aanbiedingen met de iPhone 4. Met hollandsnieuwe bel, sms en internet je altijd voor één vast laag tarief. Ook buiten je bundel. MIDDELBURG - Zeven Zeeuwse boe ren gaan de boer op om 'buren' te werven voor de aanschaf van zon nepanelen. Steeds meer Zeeuwse boeren wil len investeren in zonne-energie, maar ze zijn lang niet allemaal fi nancieel in staat dit te doen. Daar om is het project 'Boer zoekt Buur' geïntroduceerd door het Zeeuws Agrarisch Jongeren Kontakt (ZAJK) en de Zeeuwse Milieu Federatie (ZMF). Deelnemers kopen een aandeel van een boer voor een bedrag van 250 euro, als bijdrage voor de aan schaf van zonnepanelen. Als ruil stelt de boer producten of dien sten beschikbaar zoals een voed selpakket of verblijf op een boer derijcamping. „Het wordt voor de boer financieel aantrekkelijker te investeren in duurzame energie en de 'buren' die een aandeel ko pen maken kennis met de boerde rij", zegt Melissa Ernst van de ZMF. Na de informatieavond eind vorig jaar meldden zich vijftien boeren die interesse hadden in deelname. Daarvan zijn er uitein delijk zeven overgebleven. De deelnemende agrarische be drijven zijn Groenenburg in Nieuw- en Sint Joosland, 't Hof Welgelegen in Middelburg, Banda Neira in Lewedorp, De Koren schoof in Kamperland, De Heer lijkheid in Wolphaartsdijk, De Grote Verleiding in Kruiningen en Verscentrum Sandee in Kam perland. www.boerzoektbuurzeeland.nl Heeft u al gekozen voor een leveringsovereenkomst bij DELTA? In de nacht van 4 op 5 juni 2013 wordt groot onderhoud verricht aan de Westerscheldetunnel en de tunnelweg. Ook is er een grootschalige calamiteitenoefening in de tunnel. De werkzaamheden starten op dinsdag 4 juni om 20.30 uur en duren tot 04.00 uur op woensdagochtend 5 juni, of eerder indien mogelijk. Gedurende de werkzaamheden is de Westerscheldetunnel in beide richtingen volledig afgesloten. Het verkeer wordt omgeleid via Antwerpen. Tijdelijke gele verkeersborden geven de route van de omleiding aan. Onze excuses voor het ongemak. Meer informatie: Kijk op www.westerscheldetunnel.nl of stuur een e-mail naar info@westerscheldetunnel.nl of bel de Klantenservice - vanuit Nederland: 0900 - 23 58 866 0,05/min.) -vanuit België: 0031 -113 - 23 28 44 Volg ons ook op Twitter via @WSTVerkeer -=s> WESTER TJUAUtf E L Mounkf- weev mogelijk.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 27