Werk aan Kaaienroute begint komende week Ondernemers tegen komst van Decathlon WALCHEREN 25 Winnaars wiskundewedstrijd Kunstenaarsdorpje op Scheldekwartier Dolfijnenburch in voetbalfinale Vredehoflaan 268 Vlissingen .Mém Tmë. r Haringparty Veere is ook uitgesteld Lintje voor motor achter korenfestivai funda ZATERDAG 1 JUNI 2013 gasleiding te gaan VLISSINGEN Rondom het theehuisje naast het Dokje van Perry op het Scheldekwartier in Vlissingen wordt vandaag (zaterdag) een kunstenaars dorpje ingericht. Het is een klein Montmartre, zoals de kunstenaarswijk in Parijs. Schilders, fotografen, beeld houwers, visagisten en ande re artiesten worden in de ge legenheid gesteld eigen werk tentoon te stellen. Ter rasjes, kraampjes en muziek luisteren het geheel op. MIDDELBURG Inruilen eigen woning mogelijk! Fraai appartement op de 6e verdieping met fraai uitzicht over zee èn land! Gebouwd in 2004 en com pleet van afwerking. Een royate woonkamer met open keuken, bijkeuken, twee slaapkamers en bad kamer met douche, wastafel en 2e toilet. Balkon op zuiden. Vraagprijs 259.000,- k.k. Hans de Kuijper Groep 8 van basisschool De Dolfijnenburch uit Middel burg speelt vandaag (zater dag) in Eindhoven de dis trictsfinale schoolvoetbal. De jongens plaatsten zich hiervoor door op woensdag 16 mei tijdens de finale van de Zeeuwse kampioenschap pen de Acaciahof (ook uit Middelburg) te verslaan met strafschoppen. De winnaars van de districtsfinales in Eindhoven gaan naar de lan delijke finale in Zeist VEERE In verband met het uitstel van de start van het haring seizoen is ook de haringpar ty in Veere uitgesteld, naar 25 juni. De Veerse haringpar ty vindt plaats in grand café d'Ouwe Werf en wordt me de georganiseerd door servi ceclub Fifty-One Walche ren. De opbrengst gaat naar Stichting Haarwensen. In de Nieuwe Oostersestraat worden gas- en elektriciteitsleidingen vernieuwd, foto's Lex de Meester MIDDELBURG - Delta begint komen de maandag met de vervanging van de gasleiding en elektriciteits kabel op de route van de Stations straat via de Kaaien naar de Rot- terdamsekaai. Dit gedeelte van de stad is nu aan de beurt omdat de gemeente Mid delburg de Kaaienroute anders wil gaan inrichten. Omdat het ge bied toch op de schop gaat, ver vangt Delta de kabels en leidin gen nu. Delta denkt tot eind no vember nodig te hebben om de klus te klaren. In april zijn de aan- wonenden langs de route geïnfor meerd over de werkzaamheden op een bewonersbijeenkomst. Het is één van de grotere projec ten voor Delta als het gaat om het vervangen van gasleidingen. Het werk beslaat een lengte van zes honderd meter. Als Delta klaar is, begint de ge meente met het omvormen van de Stationsstraat en de Kaaienrou te tot een dertig-kilometergebied met veel ruimte voor fietsers en voetgangers. Dat kan nu de nieu we N57 er ligt en het past in het streven van de gemeente een fiets- vriendelijke stad te zijn. De route wordt opnieuw geasfalteerd en be straat. Als alles volgens plan ver loopt, gaat dit werk rond de jaar wisseling van start. MIDDELBURG door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Twee ondernemers verenigingen in Middelburg protes teren tegen de komst van een vesti ging van de Franse sportketen De cathlon op het ZEP. De Vereniging Ondernemers Middelburg (VOM) en Gebruikersvereniging Woonbou levard de Mortiere zijn hier 'mordi cus tegen'. De verenigingen vrezen dat de komst van Decathlon tot leeg stand van winkels in de binnen stad en op de woonboulevard zal leiden. Ze hebben alle lokale poli tieke partijen een brief gestuurd waarin ze hun zorgen uiten. Ze schrijven daarin onder meer: 'Een gehele vrijetijdsbranche kan door de komst worden ontwricht en mogelijk zullen bedrijven hier door moeten sluiten.' Decathlon wil de zaak in Middel burg volgend jaar openen. Omdat de winkel goed is voor 120.000 be zoekers per jaar is de komst be langrijk voor ZEP. Daarom bepleit de gemeente een versnelde proce dure, waarbij bezwaarmakers di rect naar de Raad van State kun nen. De Middelburgse onderne mers onderzoeken met juristen hoe ze de komst kunnen vertra gen of tegenhouden. MIDDELBURG - Mare Broekhuis en Nina Lenselink van basisschool Acaciahof aan de Zuidsingel in Middelburg hebben allebei een eerste prijs gewonnen bij de lan delijke wiskundewedstrijd van stichting wiskunde Kangoeroe. Mare en Nina (beiden 7) maakten alle sommen goed. Ze wonnen al lebei onder andere een USB-pen, een medaille en vier toegangskaar ten voor NEMO in Amsterdam. Hans de Kuijper uit Koude- kerke is vrijdagavond ko ninklijk onderscheiden. Hij is de drijvende kracht ach ter het muziekfestival Mid delburg Vólkoren, dat dit weekeinde plaatsvindt. De organisatie ontstond in 1999 vanuit de kunst- en cultuur route Middelburg en is van wege het grote succes sinds dit jaar zelfstandig. De Kuij per is ook secretaris voor het Vocaal Ensemble Sint Laurens. Hij is benoemd tot Ridder in de Orde van Oran je Nassau.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 25