ZEELAND Nog 7 daSen almanak Afwijking Bronzen beeld Dikkertje Dap in Kapelle gestolen Scholieren uit 45 landen bezoeken Zeeland voor duurzaamheidsolympiade Schrijf in op: www.pzc.nl/foto NIEUWSTIP? zeeland Woningmarkt heeft de weg omhoog weer gevonden sport Alles over de Ronde van Zeeland Seaports Stuur een foto van uw voorjaarstuin De PVV wil de jaarrekening van de provincie laten vernietigen. Er had een reserve in gemoeten voor sanering. Wasmachine, droger of vaatwasser kapot? redactie@pzc.nl of 0118-434010 PZC ZATERDAG 1 juni 2013 reserve Thermpnos-grond Geen door Ben Jansen MIDDELBURG - De PVV in de Zeeuwse Staten vindt dat de pro vinciale jaarrekening over 2012 niet deugt. Volgens de Statenfrac tie had er een reserve in gemoe ten voor het schoonmaken van het Thermphos-terrein, dat met licht radioactieve stoffen en zwa re metalen is vervuild. Dat kost tientallen miljoenen euro's en on duidelijk is wie dat gaat betalen. PW-Statenlid Peter van Dijk had laten becijferen dat de provincie er minstens 23 miljoen euro aan dreigt te moeten meebetalen. Dat geld had op de jaarrekening 2012 moeten worden gereserveerd. Gedeputeerde Kees van Beveren (CDA, financiën) vertelde dat de accountant van de provincie die verplichting niet zag, omdat over hoogte en verdeling van de sane- ringskosten nog onderhandeld wordt. Bovendien werd het met het oog op die onderhandelingen niet tactisch gevonden alvast geld opzij te zetten. „Kan wel zijn", reageerde Van Dijk, „maar dit is in strijd met de Provinciewet." Hij vroeg commis saris van de koning Han Polman de jaarrekening voor vernietiging voor te dragen. Polman: „Als ik strijdigheid met de wet had ver moed, had ik daar al eerder op ge wezen." Van Dijk wil de commissaris nog dit weekeinde de tijd gunnen om op andere gedachten te komen en de vaststelling van de jaarreke ning voor vernietiging voor te dra gen. Hij kan ook zelf het initiatief nemen. Of hij dat gaat doen? Van Dijk - ook Eerste Kamerlid: „Ik spreek dinsdag minister Plasterk van Binnenlandse Zaken. Ik zal het bij hem aan de orde stellen." Ride for the Roses ,»rkinfl met PZC www.deltaridefortheroses.nl Tip? redactie@pzc.nl Alle mensen zijn anders en eigenlijk hebben ook alle mensen hun eigen afwijking, hield de juf de kinderen op de Hulster basisschool voor. En dat is helemaal niet erg. Ook de kinderen in de klas hebben elk hun eigenaardigheden. „Ik kan niet zo goed zien", reageer de een jongetje op de vraag van de juf- En de juf zelfWelke afwijking had die eigenlijk? De klas keek de juf met onderzoe kende blik aan. Een jongetje kwam met het antwoord: „Jij bent slim..." Bel: 0118 - 57 24 27 AANGEENBRUG ELECTRO www.aangeenbrugelectro.nl www.datrepareerikzelfwel.nl r EX witgoed onderdek nwinket door Luc Oggel KAPELLE - Het bronzen standbeeld van Dikkertje Dap op zijn giraf in Kapelle is gestolen. Dat is vermoe delijk in de nacht van donderdag op vrijdag gebeurd, meldt de ge meente. MIDDELBURG - Zo'n 450 scholieren uit 45 verschillende landen zijn komende week in Zeeland voor de vijfde editie van de internatio nale duurzaamheidsolympiade INESPO. De scholieren, onder wie drie teams van het Calvijn College in Goes, presenteren maandag en dinsdag de hele dag hun duurza me ideeën aan het publiek en een jury in de Kloostergangen, de Nieuwe Kerk en de Wandelkerk (bij de Abdij) in Middelburg. Woensdag is er van 15.00 tot 21.00 uur een Wereldmarkt op de Markt in Middelburg. De jonge ren laten het publiek kennisma ken met hun land met kleding, muziek, hapjes en drankjes. O pagina 28 en 29: Dagboek van INESPO-coördina- tor Ibrahim Elmaagac Het standbeeld, dat in 1993 door Annie M.G. Schmidt zelf is ont huld, stond bij de bibliotheek aan de Van der Biltlaan in Kapelle. Het is eigendom van de gemeente Kapelle. Waarschijnlijk hebben de dieven het op het brons ge munt. „Balen", zegt wethouder Leo Kosten. Het is al de tweede keer dat er een bronzen beeld wordt gestolen. In 2009 is de bus te van Annie M.G. Schmidt vanaf het kerkplein ontvreemd en nooit teruggevonden. Kosten vreest ook het ergste voor Dikkertje Dap. Het beeld, van wijlen kunstenaar Hans Bayens, kostte duizenden euro's om te laten maken. De ge meente roept mensen die iets ver dachts hebben gezien op, zich te melden bij de politie. Of er een nieuw beeld komt en of de ge meente maatregelen zal nemen weet Kosten nog niet. „je kunt wel een camera ophangen, maar Lucebert zei het al: alles van waar de is weerloos." tt Annie M.G. Schmidt onthulde het beeld van Dikkertje Dap in 1993 persoonlijk. Links van haar toenmalig burge meester van Kapelle Jan van Bommel, archieffoto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 21