Brand in meterkast van vol hotel Terneuzen III PZC Hoop op herstel van huizenmarkt neemt toe Kindervragen voor Kuipers Nederlandse bedrijven missen de slag in Zuid-Duitsiand Ibrahim Elmaagac druk met olympiade voor duurzaamheid ZATERDAG 1 juni 2013 Later meer zon 16° Concert at Sea is niet alleen cultureel, maar zeker ook financieel van groot belang voor Zeeland. DESTELLING UW MENING 442 reacties Word ook abonnee! 71 555547 VERDIEPING ZEELAND editie: Walcheren 255e jaargang nr. 127 los nummer 2,70, abonneeprijs 1,02 i int!mi' Festival is 67 min waard door Ali Pankow RENESSE - Concert at Sea levert de provincie Zeeland een jaarlijks rendement van 3,5 miljoen euro op. Dat blijkt uit uitgebreid onder zoek van alle betrokkenen bij het festival door Hendrik Beerda Brand Consultancy. Het econo misch waardeonderzoek toont aan dat het festival de provincie niet alleen cultureel, maar ook fi nancieel veel oplevert. Het onderzoeksbureau becijfert de maatschappelijke waarde van Concert at Sea op de lange ter mijn op 67 miljoen euro. De waar de voor Zeeland zit niet alleen in de horecabesteding, toeristenbe lasting of de overige bezoekersuit gaven. De festival heeft ook enorm veel mediawaarde en zorgt voor veel (herhaal) bezoek naar Zeeland. Festivaldirecteur Lesley Grieten reageert enthousiast op het onder zoek. „We zijn natuurlijk blij met de hoge waardering van onze be zoekers. Dat is de groep waarvoor we het doen. Maar het is bijzon der prettig dat de baten voor Zee land de kosten voor de overheids diensten van het festival ruim schoots overtreffen. Met het orga niseren van het festival geven we mede dankzij de subsidie van de provincie en de sponsorbijdrage van Delta veel meer terug dan we krijgen. Het onderzoek geeft aan dat Concert at Sea een geweldig evenement is voor Zeeland." pagina 31: 'Zeelandpromotie bij uitstek' MIDDELBURG - De huizenmarkt lijkt over haar dieptepunt heen te zijn. Makelaarsland (fle grootste make laar van Nederland) bracht vrij dag naar buiten dat voor de twee de maand op rij een opgaande lijn te zien is in het aantal woningver kopen. In mei 2013 zijn er meer woningen verkocht dan in mei vo rig jaar. In totaal werden in mei 11.000 woningen verkocht, een stijging met 16 procent ten opzch- te van een jaar eerder. Makelaarsland signaleerde ook dat het consumentenvertrouwen groeit en dat de koopbereidheid toeneemt. O pagina 22 en 23 Huizenmarkt kruipt uit dal Commentaar Ik krijg weer vertrouwen in de woningmarkt HULST - Hoe zorg je in de ruimte dat je niet uit je bed valt? En hoe ga je naar de wc in de rdimte? Geen kinder vraag was astronaut André Kuipers gistermiddag te dol op de tweede editie van Vestrock Junior in Hulst Kuipers was een van de grote trekkers, net als de zangers Gers Pardoel en Nielson en bioloog en presentator Freek Vonk. Waar Kuipers met beide beentjes op de vloer bleef, waag de Vonk zich in Hulst wel in het luchtruim. Met zijn slang, vogelspin en varaan Johan verkaste hij meteen na zijn op treden per helikopter naar Amsterdam, om aan te schui ven in het tv-programma De Wereld Draait Door. foto Mark Neelemans Reageer op pzc.nl Klagen over werkplek is ongepast in deze tijden van crisis EENS 33% TERNEUZEN - Kortsluiting in een meterkast heeft vrijdagavond rond zes uur brand veroorzaakt in hotel l'Escaut in Terneuzen. Er vielen geen gewonden. Het hotel was op het moment dat de brand uitbrak vol, met onge veer veertig gasten, vertelt uitbaat ster Annemarie Roffel. Er waren onder meer veel wielrenners te gast, die dit weekeinde meedoen aan de Ronde van Zeeland Seaports. Bovendien waren er klanten in het bijbehorende res taurant Lekker la Vie. De hotelgasten werden in andere hotels in Terneuzen onderge bracht; in elk geval voor de vrij dagnacht, maar wellicht duurt het langer om de schade in l'Escaut te herstellen. Ook voor de gasten van het restaurant werd in andere restaurants een plekje gevonden. In het hotel was vrijdagavond ei genlijk een Cubaanse avond ge pland voor personeel van Zorg- saam. Zij zouden naar een band luisteren, salsales krijgen en een workshop sigaren rollen volgen. Deze activiteiten moesten wor den afgelast. Ga naar www.pzc.nl/abonneren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 1