Muggen 18 REIZEN ■■■I COLOFON ALTIJD ONDERWEG Derk Bolt Paradijselijke plekken voor weinig, strand, oerwoud, savanne en woestijn plüs rijzige bergen en een aangename sfeer. Kameroen, in Centraal- Afrika, zou om meer bekend moeten staan dan om voetbal en corruptie. eindredactie Marcha van Schijndel reizen@depersdienst.nl vormgeving Birgitta Hermans advertentieverkoop Wegener Media Nationale Verkoop verkoop.dagbladen@wegener.nl Artikelen in deze bijlage komen tot stand onder verantwoordelijkheid van de redactie. Daarvoor werkt zij soms samen met reisorganisaties en verkeersbureaus. De redactie behoudt volledige zeggenschap over de redactionele inhoud. Swahili ligt mij niet be paald in de mond bestor ven. De namen die op on ze weg komen, hebben alle een eenvoudige bete kenis, maar op de een of andere manier komt het bij mij niet echt binnen. In elk geval staat Mto wa Mbu voor 'rivier van muggen'. We logeren in het hartje van het mala- riagebied in Tanzania en het is regentijd, dus de mug heeft het naar zijn zin. Tegen malaria is maar weinig kruid gewassen. Lariam-tabletten slikken, bete kent tenminste twee weken lang depressief; andere middelen heb ben ingewikkelde doseringen. Ons wordt de Malarone-pil aange raden. Na het doorlezen van de bijsluiter is de beslissing snel ge nomen: ik slik helemaal niets. Om malaria te krijgen, moet je eerst door een besmette mug wor den gestoken en dat moet dus op alle mogelijke manieren voorko men worden. Het eerste logeeradres is in een bos met weer zo'n onuitspreekba re naam. Vertaald betekent het T>os van de gele koorts'. Gezellig. We komen gelukkig aan op het midden van de dag. Geen gele koorts te zien en ook geen mug gen. Slapen zullen we in een gro te bungalowtent. Half hout, half doek. Er hangt een klamboe over het krakkemikkige eenpersoons bed, maar de kieren tussen doek en hout bieden doorgang voor he le zwermen malariaverspreiders. Ik denk er nog maar even niet Kameroen ligt in het wes ten van Afrika, hemels breed zo'n 5.500 kilome ter verwijderd van Neder land. Vliegen kan met een of meer tussenstop(s) van af Schiphol. Goedkoper en direct vlieg je vanaf Brus sel (Zaventem), met Brus sels Airlines. Voor Kameroen is een vi sum vereist, dat je van te voren moet regelen. Breng voor vertrek ook een bezoek aan de GGD voor de noodzakelijke pil len en vaccinaties. Vaccina tie tegen gele koorts en cholera is verplicht. Een zaklamp en een credit card van Visa mogen niet ontbreken in je bagage. In vrijwel alle grotere plaat sen is een geldautomaat die zeker Visa en soms an dere (bank)passen accep teert. In het grootste deel van Kameroen is de voer taal Frans. In een strook in het zuid-westen van het land wordt Engels gesproken. De corruptie in Kameroen is berucht, maar richt zich vooral tegen de inwoners en ondernemers. Bezienswaardigheden zijn onder meer: Mount Came roon, met 4.095 meter de hoogste berg in West-Afri- ka; Waza National Park: het grootste wildpark van Kameroen, gelegen in het noorden van het land, waar onder meer leeu wen, olifanten, hyena's, ga zelles en giraffes leven; de fijne stranden in Kribi en Limbe; het regenwoud van Korup National Park. Meer lezen over Kame roen? Kijk op www.min- tour.gov.cm (in het Frans en in het Engels). Een moslimmeisje in Ngaoundéré in het noorden van Kameroen, foto links: Koeien in een winkelstraat in het stadje Buéa. foto's Marthe Damman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 102