9 De leukste BUSVAKANTIES... 'Geen privefotografie zonder toestemming* BUITENLAND 7 BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15cPm Voor het eerst excuses leiders Rode Khmer Meer Duitse hulp aan slachtoffers Holocaust Vrijspraak voor Jovica Stanisic Meer kans hartfalen bij veel pijnstillers Brit veroordeeld voor moord zonder lijk 1449 VRIJDAG 31 MEI 2013 een facelift STOCKHOLM Wethouder Hegarty: „Als accoun tant van origine kijk ik liever naar cijfers achteraf, dan dat ik me in de luren laat leggen door verwach tingen. We hebben de meeste res tauratiewerken door lokale bedrij ven laten uitvoeren." Slager Peter O'Doherty uit Ennis- killen is erg blij met de G8-top. „Ons stadje kijkt enorm uit naar de top. Natuurlijk wordt er wat onderhoud gedaan, maar dat vind ik alleen maar begrijpelijk als de hele wereld naar je kijkt. En zo enorm zijn die restauraties ook weer niet. Van een make-over zou ik niet willen spreken." Het gepimpte beeld is inderdaad niet heleiïiaal representatief, geeft de slager toe, maar de recessie van de laatste jaren 'heeft ons ook niet op de knieën gekregen'. Zijn eigen slagerij bestaat echt en is geen nep. O'Doherty maakt en verkoopt de lokale specialiteit black bacon, naar een oud en verge- Net als in Enniskillen zijn panden in het naburige Belcoo bekleed met posters die winkels suggere ren. foto Bryan O'Brien/The Irish Times ten Keltisch recept dat door de sla ger tot leven werd gewekt. Het ho tel waar Obama, Hollande en Mer kel zullen dineren tijdens de top, heeft interesse getoond voor het lokale spek, maar O'Doherty grapt: „Misschien kunnen we de vraag niet aan..." Zweden verbiedt vanaf juli al le fotografie of film in de pri- vésfeer, ook als de beelden op straat, in de tuin of bijvoor beeld tijdens verjaardagsfeest jes thuis worden gemaakt. Er mogen alleen nog zulke beel den worden gemaakt als de mensen die op de foto of video komen, vooraf toestemming ge ven. Journalisten en persfoto grafen vrezen dat de nieuwe wet zal worden gebruikt om hun waakhondfunctie te beteu gelen. Formeel maakt de wet wel een uitzondering voor nieuwsgaring, maar volgens de Zweedse journalistenbond zijn de voorwaarden onduidelijk. De Zweedse regering wil met de nieuwe fotografiewet voor komen dat het privéleven van burgers zomaar met iedereen BERLIJN Duitsland trekt de komende ja ren meer geld uit voor hulp aan slachtoffers van de joden vervolging in de Tweede We reldoorlog. Voor de jaren 2014 tot en met 2017 is nu 772 mil joen euro beschikbaar. Dat is ruim 200 miljoen meer dan voor de vier jaren tot en met 2013. Van het geld wordt de me dische verzorging van onge veer 56.000 mensen in 46 lan den betaald. DEN HAAG Het Joegoslavië-Tribunaal heeft Jovica Stanisic gisteren vrijgesproken van de aanklacht van oorlogsmisdaden. Hij was baas van de Servische geheime dienst DB ten tijde van presi dent Slobodan Milosevic. Hij was aangeklaagd omdat hij in die functie zou hebben gehol pen bij het organiseren van de etnische zuiveringen in de buurlanden Kroatië en Bosnië van 1991 tot 1995. wordt gedeeld via bijvoorbeeld internetdiensten als Twitter, Facebook en YouTube. Ook het visueel vastleggen en publice ren van pesterijen op straat valt onder de wet. Op scholen geldt al langer een fotografie- en filmverbod, om de privacy van kinderen te be schermen. Voor het overtreden van de wet kan de rechter per geval een boete of celstraf van maximaal 2 jaar opleggen. Toe risten hoeven zich niet te veel zorgen te maken over het privé- fotoverbod, zegt de woordvoer ster in Nederland van VisitSwe- den, het officiële PR- en ver keersbureau van Zweden. „Het gemiddelde vakantiekiekje mag je gerust nog nemen, als het maar niet zonder toestem ming bij mensen thuis is." LONDEN Patiënten die veel pijnstillers innemen, hebben een verhoog de kans op hartfalen. Na een jaar krijgen 3 op de 1000 gebrui kers met een gematigd risico op hartfalen een vermijdbare hartaanval. Dit geldt bij een in name van 2400 milligram ibu- profen of 150 milligram diclo fenac, beide standaard dagelijk se doses bij artritis. Dit staat in het Britse medische tijdschrift The Lancet. LONDEN Het lichaam van het 5-jarige vermiste Britse meisje April Jo nes is nooit gevonden, maar toch is een man veroordeeld voor haar verdwijning en dood. Een jury heeft een 46-ja rige Brit gisteren unaniem schuldig bevonden. Een rech ter moet nu bepalen hoe lang hij de cel in gaat. De dader ont kende ontvoering en moord op April. Hij zou het meisje per on geluk hebben aangereden. f de allerbeste prijs-kwaliteitverhouding V gegarandeerde opstapplaatsen door heel NL V altijd compleet verzorgd op vakantie: verblijf in goede hotels, ontbijt, diner en excursies V vele data met 100% vertrekgarantie op uw bestemming 1-persoonskamer zónder toeslag Dresden Praag 4d!£V a J (379 j Vertrek: 13/7, 10/8 en 7/9 - ontbijt en diner Maak kennis met fascinerende steden en vele cultuurschatten met excursies naar o.a. Meissen. Zie www.kras.nl/39367 I v.a J Uf Praag omgeving (4f 9 i Vertrek: 8/6 t/m 14/9 - ontbijt, lx lunch en 6x dm?T Inclusief verblijf in een 4-sterren hotel en excursies naar de Burcht van Karlsteijn en Melnik. Zie www.kras.nl/22620 Odenwald Neckartal Vertrek: 22/6 en 24/8 - ontbijt en diner Valleien, burchten, pittoreske dorpjes en indrukwekkende steden zoals het eeuwenoude Heidelberg. Zie www.kras.nl/39387 Lourdes Pyreneeën Vertrek: 15/6 - ontbijt en diner Uitgebreid bezoek aan de heiligdommen van Lourdes en aan het klooster Gildard in Nevers. Zie www.kras.nl/39359 Bretagne Normandië Vertrek: 8/6, 3/8 en 7/9 - ontbijt en diner Met excursies naar de piratenstad St. Malo, Mont St.-Michel en de bekende invasiestranden. Zie www.kras.nl/39349 /^^gnTa' Hoogtepunten van Italië (79Sj Vertrek: 10/6 t/m 14/10 - ontbijt en 9 x diner O.l.v. een NL'se reisleider naar o.a. Pisa, Florence, Rome en de romantische waterstad Venetië. Zie www.kras.nl/39372 O Cöte d'Azur op zijn best Vertrek: 14/6 t/m 27/9 - ontbijt en diner Bezoek het vorstendom Monaco en bruisende badplaatsen zoals St. Tropez, Cannes en Nice! Zie www.kras.nl/22756 Vervoer per luxe Comfort Class touringcar! Kroatische Bloemenrivièra Vertrek: 7/6 t/m 20/9 - ontbijt en diner Paradijselijke natuurgebieden en sfeervolle havenstadjes. Verblijf in hotel nabij het strand. Zie www.kras.nl/39395 /f£) Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. PHNOM PENH - Voor het eerst heb ben leiders van 'de voormalige Ro de Khmer in Cambodja excuses aangeboden voor de gruweldaden van het regime en hun spijt daar over betuigd. „Ik- heb spijt van wat er is ge beurd. Ik ben moreel verantwoor delijk", zei Nuon Chea, tweede man tijdens het bewind van Pol Pot in de jaren '70, gisteren bij het tribunaal van de Verenigde Naties. Chea staat terecht voor oorlogsmisdaden en misdaden te gen de menselijkheid. Khieu Samphan, voormalig staats hoofd, uitte zijn spijt over het 'on gelooflijk lijden' van het volk onder het bewind van de Rode Khmer (1975-1979), maar hield vol dat hij niets wist van de moor den. Ook Samphan staat terecht. De rechters waardeerden de excu ses.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 7