Bouwprojecten houden open huis in Zeeland Ontwerp zelf je huis met Woonconnect WONEN 3 VRIJDAG 31 MEI 2013 Acht Zeeuwse bouwprojecten doen morgen (zaterdag juni) mee aan de Dag van de Bouw. Die dag duurt van 10 tot 16 uur. Eén van de locaties is Markt 2 in Axel, waar de bedrijven Lensen Leenhout's bezig zijn met de her huisvesting van Streekmuseum Het Land van Axel. Dat museum wordt ondergebracht in en om het rijksmonument 'winkelpand Antheunis' in Axel. Naast dit mo numentale pand bouwt Lensen een nieuw, twee verdiepingen tel lend expositiegebouw, voorzien van een depotkelder. Leenhouts is verantwoordelijk voor de restauratie van bijzondere elementen. Lensen Leenhouts hebben een speurtocht uitgezet door het gebouw. Jonge bezoekers mogen een muurtje metselen. In Goes zijn de 44 nieuwbouwap- partementen voor het Gors aan de Valckslotlaan te bekijken en op Walcheren is de nieuwbouw van het bedrijfsgebouw voor Orionis aan de Oostsouburgseweg 10 in Vlissingen open. Kijk voor een volledig overzicht van bouwlocaties op www.dagvande- bouw.nl foto Olaf Kraak/ANP Met WoonConnect.nl kunnen particulieren zelf een woning op maat samenstellen en direct in zicht krijgen in de koop, de huur- of woonlasten, het ener gieverbruik en de levensloopbe stendigheid van de woning. Doordat de koper informatie over zijn te bouwen woning bij de hand heeft, kunnen geen mis verstanden ontstaan tijdens de bouw. In de ontwerpfase van de wo ning zorgt WoonConnect ervoor dat alles keuzes, die de klant maakt, altijd bouwtechnisch mo gelijk zijn en voldoen aan de ei sen van de gemeente. De woon- configurator levert uiteindelijk een kant-en-klaar BIM-model (Bouw Informatie Model) van de woning. Met één druk op de knop krijgt de gebruiker alle gegevens die nodig zijn voor een bouwaan- vraag, zoals bouwtekeningen, be stekken en bouwfysische rappor ten. Bouwkundigen het model meteen overnemen in hun eigen software. Ze kunnen de data ook gebruiken voor bestellingen. www.woonconnect.nl Met de deuren dicht en de kachel aan is het ook als het buiten koud is binnen de kortste keren behaaglijk op de overdekte veranda, foto's Dirk-Jan Gjeltema De inspiratie voor de veranda kwam uit oude Amerikaanse films. Sjoerd heeft zelfs de piano zelf gebouwd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 65