rchitect denkt mee i 2 St 3 Wegdromen naar een tropisch oord 6 7 ADVIES Tafeltjes en lampen met een wandelstok of een paraplu handvat eraan vast. Oppakken en wegwezen! Oppakken en wegwezen door Suzanne Dijkstra foto's DesignPress We gaan steeds flexibeler wo nen; trend- watchers noe men dat de 'no madische' stijl Dus hebben we behoefte aan meubels die makkelijk mee te nemen zijn naar een andere lo catie of die in een handomdraai in een andere setting kunnen functio neren. Vandaar wellicht dat er de laatste tijd veel meubels zijn met een wandelstok of een pa rapluhandvat eraan. Het klinkt nieuw, maar een be zoekje aan tentoonstelling Like Pastoe - ter ere van het ioo-jarig bestaan van het Nederlandse meu- belmerk - in de Rotterdamse Kunst hal leert dat de Japanse ontwerper Shi- ro Kuramata in 1986 al met een derge lijk ontwerp kwam. De paraplubak die Kuramata ontwierp, paste eigen lijk niet helemaal in de collectie van Pastoe. Het label wilde liever een kast van de hand van de (later wereldbe roemd geworden) Japanner, maar het ontwerp werd toch in productie genomen. Ge lukkig maar, want nu mag Pastoe met trots constateren een trendsetter te zijn. PARAPLUTAFEL De voet van de tafel Parapluie (foto rechts) van de Berlijnse designstudio Fabian Freytag is zo fragiel, dat hij zomaar om lijkt te vallen. Gelukkig staat hij op een stabiel sta len platform. Ontwerper Rakso Naibaf wil door het gebruik van de bekende vorm van een paraplu laten zien hoe we alledaagse objecten gebruiken zonder erbij na te denken. 'Het is een hommage aan de absurditeit van het dagelijks leven en bovendien een speels element in het interieur. Echt iets voor mensen die aandacht besteden aan elk detail', meldt de studio. Grote kans dat ook Mary Poppins er graag mee weg zou vliegen. www.fabianfreytag.com TOET TOEP. Heel eerlijk: de Elliott (kleine foto rechts) is eigenlijk geen meubel, maar hij maakt wel deel uit van de collectie van eep meubelmerk. Elliott is een wandelstok met een toeter eraan en naar wens ook nog een fietslamp. Han dig voor oudere heren om zich makke lijker een weg te kunnen banen door grote groepen mensen. Althans, dat ervoer de beroemde foto graaf Elliott Erwitt (1928), de beden ker van de stok, tijdens zijn dagelijkse wandelingetjes. Samen met de Itali aanse ontwerpster Carlotta de Bevilac- qua kreeg de stok zijn definitieve vorm en werd hij opgenomen in de collectie van het Italiaanse design merk Danese Milano. Een praktisch cadeau voor (o)pa, straks op vaderdag? www.danesemilano.com OP WEG Bij een wandeling door de Zwitserse Alpen ging je vroeger niet weg zonder authentieke houten wandelstok. Tocht volbracht? Dan werd met grote zorg een schildje op de stok getim merd, zoals sommige mensen tegen woordig vol trots stickers van al hun vakantiebestemmingen op de achter kant van hun caravan plakken. Wie goed zoekt, zal in een stoffig souvenir winkeltje nog steeds wandelstokken en bijbehorende embleempjes kun nen vinden. Opeens is het hebben van zo'n stok niet meer iets om je voor te schamen. Want dankzij Mar cel Wanders is hij design geworden. Wanders' bijzettafel Urbanhike (klei ne foto links) voor Moooi dankt zijn bijzonderheid aan zo'n stok. Maak een keuze uit zeven verschillende schildjes om de notenhouten tafel per soonlijk te maken. Voor Wanders staat het tafeltje symbool voor de tocht van het merk Moooi richting de hoogste bergen van kwaliteit en voor de stijl die ze verspreiden over de gro te steden in de wereld. www.moooi.com/products/urbanhike ZWERVER Bijzettafel, vloerlamp, sierobject, no madisch meubel; Clochard (foto links) van het Italiaanse merk Marti- nelli Luce is alles in één. Hij leunt nonchalant tegen de muur, als een achteloos achtergelaten wandelstok. Doordat het door het hele huis kan zwerven, werd hij Clochard genoemd door de ontwerpers van Orlandini De sign. Het ontwerp speelt in op onze steeds veranderende woonwensen. Het is een praktisch platform voor los se spulletjes, zoals mobiele telefoons en sleutelbossen. Ontwerpstudio Or landini Design voegde een led-lamp toe aan het uiteinde van de stok. De elektriciteitskabel is subtiel in de poot van het tafeltje verwerkt. reageren? wonen@depersdienst.nl www.martinelliluce.it

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 63