Wielerpromotie Westdorpe slaat met dernykoers een andere weg in "34 SPORT NACOMPETITIE DEAL VAM DE DAG Geniet van een 2-, 3-, of 4-gangen keuzediner 'Zeeuws Verlangen' bij Resort Land Zee in Scharendijke. Na een matige start strijdt Zaamslag toch nog om promotie naar de eerste klasse zaterdag. van €32,35 Bomhof en Kasse terug bij TTCM RIA W. heeft selectie volledig op orde Van Coethem pakt titel in DK-tijdrijden Lammerts derde op Kite Masters ^nuv.a. €16,00 korting 51% Volg Sweetdeal op Twitter en Facebook @SWEETDEALZEELND ff /SWEETDEAL.ZEELAND MIDDELBURG De tafeltennissers van TTC Middelburg gaan komend sei zoen versterkt de tweede divi sie in. Het onlangs uit de derde divisie gepromoveerde team heeft zowel Jan Henk Bomhof als Riny Kasse vastgelegd. Bei de ervaren spelers kwamen in het verleden ook al uit voor de Middelburgse hoofdmacht. Naast Bomhof en Kasse com pleteren de vaste spelers Sören de Wine en Mare Hackenberg het team. TTC Middelburg heeft handhaving als doelstel- T- ling neergelegd, maar wil toch ook voorzichtig proberen naar boven te kijken. TERNEUZEN RIA W. heeft de selectie voor komend seizoen rond. Rody Uranie (GPC Vlissingen), Ma- thieu Godffoid (Merendree), Mike de Danschutter (Bellem), Christepher Sint Jacoba (Steen) en de gebroeders Yannick en Sebastiaan Vanhijfte (beiden Sluiskil) komen de zon dag-vierdeklasser versterken. Eerder hadden Can Kiran (Ter- neuzen), Gert-Jan Vael (Zaam- slag) en Remy de Die Axel hun komst naar de Westdorpse club toegezegd. Hasan Basagac (Terneuzen) heeft zijn over schrijving ingetrokken. MIDDELBURG Brian van Goethem heeft in Hank het districtskampioen schap tijdrijden bij de beloften gewonnen. In een race over twintig kilometer reed de Sluis- kilse wielrenner in 25.01 minu ten naar de titel van het dis trict Zuid-Oost. Marco Min- naard uit Wemeldinge eindig de bij de eliterenners op de vierde plaats. Mathilde Mat- thijsse uit Schore haalde de bronzen medaille bij de elite vrouwen. Bij de juniorvrou wen was er zilver en brons voor respectievelijk Simone Cornelisse en (Sint Laurens) en Lindy van Anrooij (Kapelle). MIDDELBURG Kitesurfster Annelous Lam merts staat na de eerste dag van Alemanarre Kite Masters op de derde plaats. De inwoon ster van Schuddebeurs kwam donderdag uit op het onder deel singles. Vandaag staat het onderdeel double elimination op het pro gramma. De Kite Masters wor den in Hyères (Zuid-Frankrijk) gehouden en duren tot en met zondag. Het is de eerste wed strijd van de Europese Tour op het onderdeel freestyle. Lam merts veroverde vorig jaar de Europese titel. 'De trainerswissel door René van Stee ZAAMSLAG - Zaamslag kan zater dag onder het inmiddels achtjari ge voorzitterschap van Jan Dees voor de derde keer promoveren naar de eerste klasse. In de return van de nacompetitie verdedigt de Zeeuws-Vlaamse ploeg zaterdag een 2-o-voorsprong bij Bruse Boys. In wonderen gelooft Dees niet, maar de opmars van het eer ste elftal na de winterstop komt daar in zijn ogen wel dicht bij. Hoe anders was het voor het ont slag van trainer Ad Roovers die werd opgevolgd door Hubert van den Hemel. „Van het vertrek van Ad heb ik een poos niet lekker gelopen", zegt Dees. „Maar het was het eni ge juiste besluit. De klik met zo wel de spelersgroep als de club was er niet. En dan moet je als be stuur durven doorpakken. Zeker als je merkt dat er geen basis is voor verdere samenwerking en dat de degradatieplaatsen angstig dichtbij komen. Gelet op de kwali teit van spelersgroep kon dit laat- 'IN RiJCItAEJtl Zaamslag heeft een derde nieuwe ling aan de selectie voor komend seizoen toegevoegd. Meivin Rijckaert maakt de overstap van zondag-tweedeklasser Axel, de club die deze zomer opgaat in fu sieclub FC Axel. Voor Zaamslag is Rijckaert na Mai- kel Krans (Hoek) en Michiel Leijte (Aardenburg) de derde nieuwe speler. Arjan Hamelink, Pepijn Ra demakers (Willem II amateurs) en Gert-Jan Vael (RIA W.) hebben hun vertrek aangekondigd. ste in onze ogen absoluut niet." Dees ontkent niet dat de aanstel ling van Roovers een fout is ge weest. „Als bestuur hebben we te veel onze oren laten hangen naar de spelersgroep. De jongens von den dat ze toe waren aan een loss ere benadering na de periode Ken ny Verhoene. Wij zijn daar in meegegaan. En dat is niet goed ge weest. Het is duidelijk dat je als bestuur je eigen koers moet va ren. Wij zijn mis geweest, maar de jongens treft ook blaam. Het had allemaal wel wat volwassener gemogen." Het feit dat Roovers werd aange steld kwam mede doordat Zaam slag toen nog in de eerste klasse speelde en vanwege diploma-ei sen beperkt was in de keuze van een trainer. Hoewel de spelers het nog altijd zelf moeten doen, is de trainerswissel cruciaal geweest, stelt Dees. Hij beseft terdege dat Zaamslag daarbij wederom de mist had kunnen ingaan. „Hubert is een beginnende trainer die nog niet eerder een eerste elftal onder zijn hoede had gehad. Dan is het afwachten hoe het uitpakt. Van al le kanten was er waardering voor zijn werkwijze en zijn aanpak. Ook de spelers waren enthou siast, want hoe je het ook wendt of keert, hun inbreng blijft na tuurlijk groot. Op basis daarvan hebben we de knoop doorge hakt." Vooralsnog blijkt die keuze de eni ge juiste. Weliswaar ging het eer ste duel onder de hoede van de van Terneuzen 2 losgeweekte Van den Hemel met 4-2 verloren te gen Dauwendaele. Daarna volg den acht zeges en vijf gelijke spe len. Uiteraard is Dees daarover in zijn nopjes. Toch heeft hij ge mengde gevoelens bij een mogelij ke promotie. „Laat ik vooropstel len dat het sportieve aspect hele maal bovenaan staat. Dat lijkt me logisch. Aan de andere kant zou den we straks de enige Zeeuwse ploeg in de eerste klasse zijn. En dat is echt heel jammer. We mis sen daardoor derby's die we in de tweede klasse wel zouden spelen tegen onder meer Terneuzense Boys, GPC, De Meeuwen en mis schien ook wel FC Axel. Voor de door Wim de Vos öere deal koop a»een »r www.sweetdeainii WESTDORPE - De afgelopen twee jaar werd tijdens de kermis in West dorpe geen wielerkoers meer verre den. Wielerpromotie Westdorpe wilde snel een einde maken aan dit wielerloze tijdperk in het dorp en is daarom een nieuwe weg ingesla gen. Zaterdag wordt een wedstrijd georganiseerd voor beroepsren ners B, die achter de derny rijden. In Westdorpe waren ze uitgeke ken op de kermiskoers voor elite en beloften. „We probeerden het altijd financieel aantrekkelijk te maken voor de coureurs met voor al veel en hoge premies. Het wa ren echter steeds dezelfde en voor al oudere renners die de buit on derling verdeelden. We wilden iets voor de jongeren betekenen en nu zijn we dus hier op uitgeko men", vertelt Romain Swagema- kers, voorzitter van het organise rend comité. Daarvoor waren wel behoorlijk wat gesprekken nodig. En omdat zondag de Ronde van Zeeland Seaports wordt gehouden, werd uiteindelijk gekozen voor de B-profs. „We dachten dat de mees te renners dan toch al hier verblij ven, zodat ze dit dan ook mooi kunnen meepakken. Daar hebben we dus van kunnen profiteren", weet secretaris Danny Soethaert. Dat laatste ging echter niet voor alle renners op. Zo kreeg Brian van Goethem uit Sluiskil van de ploegleiding van Metec geen toe stemming om te starten. Toch komen er zaterdag tijdens de Dijkfeesten in het dorp 24 ren ners aan de start, met Nick van der Lijke (begin dit jaar winnaar van de Beverbeek Classic) en Mar co Minnaard als Zeeuwse verte genwoordigers. Verder ook sterke renners als Johim Ariesen (vier overwinningen in buitenlandse wedstrijden), Maarten van Trijp, Jasper Bovenhuis en enkele Bel gen met daarbij Dave de Schee- maeker, in 2010 nog winnaar van het criterium in Philippine. Bij de dernyrijders onder anderen Ron Zijlaard, Michel Vaarten en Walter Huybrechts. Er worden vanaf 15.00 uur twee series van twintig minuten gereden, daarna gevolgd door een kleine en een grote finale. Daarnaast is er ook een race voor de jeugd. Die voor de junior-vrouwen is afgelast we gens te geringe belangstelling. Start en finish zijn in de Bern- hardstraat. cb

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 60