'Kippenstal voorkomen door aanwijzen natuur' Drie inwoners Hulst krijgen Pelgrimstas ZEEUWS-VLAANDEREN 27 Varkentje Knorr is weer terecht Menuborden Inwoners Terhole stemmen op vlag Verkeer scheurt in Mozartstraat Zijn korte verhaal Amber de Cycloop leverde hem een plaats in de finale op. Nu jaagt hij op publicatie van een eigen boek. 1:diit voor ^et 'aatste nieuws ook op: www.pzc.nl DELTA 111 V U bespaart eenvoudig op uw gasverbruik m door uw woning te isolerenuw ketel goed te onderhouden en, wanneer nodig, I te vervangen en door verstandig om te gaan met uw thermostaat Meer weten? www.DELTA.nl/gasbesparen VRIJDAG 31 MEI 2013 Prijs verrast schrijftalent Tim door Cris Sohier hulst - Het is een chaos in zijn hoofd. Maandag heeft hij een exa men, en voor middernacht moeten er ook nog even duizend woorden literatuur geproduceerd worden. Die moeten nog goed zijn ook, want het moet zijn inzending wor den voor schrijfwedstrijd Write Now. En Tim Thomaes (24), stu dent Theater, Film en Literatuurwe tenschappen uit Absdale, wil win nen. Het is al de vijfde keer dat hij mee doet aan de wedstrijd waarbij schrijftalenten tot 25 jaar in Ne derland, Vlaanderen en Surina me een kort verhaal of een reeks gedichten mogen inzenden. Vier keer zonder enig succes, maar dit keer stak hij er met zijn inzen ding Amber de Cycloop, over het einde van een relatie tussen twee opmerkelijke personages, volgens de jury 'met kop en schouders' bovenuit. Tot zijn eigen verras sing. „Misschien omdat ik dit keer an ders heb geschreven dan ik nor maal gewend was. Ik schreef heel erg van de hak op de tak, heel veel, en dan schrapte ik daar weer heel veel uit. Dat was vaak vrij on samenhangend. Dit keer heb ik wat pathetischer geschreven." Acht maanden heeft hij er over ge daan, zijn verhaal van 2000 woor den. Dat lijkt heel erg lang, maar het valt mee. „Ik schrijf alleen als ik zin heb om te schrijven. En heb ik geen inspiratie, dan dus niet." Hij lacht: „Zo heb je in elk geval nooit last van writer's block." Tim schrijft wanneer dingen in hem opkomen. Soms op een noti tieblokje, langere stukken op de computer. En soms ook op zijn te lefoon. „Ik merk dat ik door die verschillende media ook verschil lende stijlen ontwikkel. Op een smartphone, bijvoorbeeld, kan ik maar langzaam werken. Dus heb ik meer tijd om na te denken wat ik eigenlijk op ga schrijven. En dan krijg je veel meer beschrijven de teksten." De winst in de voorronde, dat was een paar weken geleden. Voor de finaleronde moet hij een nieuw verhaal afleveren. „En de deadline is uh... vanavond." Hij heeft pas duizend woorden op pa ll De tijd dat schrijvers alleen op een typemachine werkten, is al lang voorbij. Inspiratie kan altijd en overal komen, dus schrijft Tim Thomaes soms op zijn mobiel. „Je krijgt er een ander soort teksten van." foto Camile Schelstraete pier staan. „Nou ja, al duizend... ik ben al op de helft!" Hoewel hij eigenlijk niet weet welke kant hij op wil met zijn stu die, wil hij op 23 juni heel graag de Write Now-publieksprijs of de -juryprijs in de wacht slepen. Dat brengt een echte publicatie name lijk veel dichterbij. Wat dat dan wordt? „De Belgische auteur Leo nard Nolens is iemand die ik heel erg bewonder. Hij heeft 40 jaar een dagboek bijgehouden - fantas tisch! Maar ik zou stiekem eigen lijk ook nog wel eens een popup-boek willen maken. Zodat waar ik over schrijf, omhoog ko men uit de pagina. Ze zeggen vaak dat het mooie van literatuur is dat je er juist je eigen beelden bij kunt bedenken. Maar ja... je moet toch altijd een beetje aan blijven schoppen tegen wat ge bruikelijk is, he? De mensen aan het denken houden..." Tims verhaal is te vinden via http://writenow.nu/voorronden/rotter dam1 zijn blog is te vinden op http://toemaardichtmaar.blogspot.nl/ door Eugène Verstraeten heikant - Burgemeester en wet houders van Hulst moeten de ge meente Stekene vragen het groen in de Lekestraat, dat grenst aan de natuur op Nederlands terrein, ook aan te merken als natuurge bied. Daarvoor pleit raadslid Jos van Eek (eigen lijst) in schriftelijk vra gen aan het college, naar aanlei ding van het plan om aan de Leke straat bij Heikant een kippenstal te vestigen. Omwonenden heb ben daar grote bezwaren tegen. Naar aanleiding van een negatief advies van buurgemeente Hulst besloot Stekene de gevraagde mi lieuvergunning te weigeren. De vrees bestaat echter dat de initia tiefnemer zal proberen om via een nieuwe aanvraag toch nog de kippenstal te kunnen bouwen. De locatie aan de Lekestraat ligt vlak bij een natuurgebied aan de overkant van de weg op Hulster grondgebied. Door het natuurge bied door te trekken naar België kan de kippenstal er niet komen. biervliet - Het woensdag ontsnap te mini-varkentje Knorr van Stich ting Zorgeloos Dierenleven in Biervliet is weer terecht. Gistermiddag wandelde de op eten gefocuste Knorr plots weer de tuin van eigenaresse Maria Mo- ria in. „Dat had ik nooit gedacht. Ik vermoedde dat hij in de Braak man zou rondstruinen. Hij is wel heel erg ziek. Waarschijnlijk heeft hij iets verkeerds gegeten." Knorr kon ontsnappen, omdat de stroomomheining het niet meer deed. De Goese Metaalhandel heeft aangeboden om gratis een deugdelijke schutting te plaatsen. terneuzen - De Wijkraad Binnen stad in Terneuzen wil dat de 'me nuborden' in de Nieuwstraat zo snel mogelijk worden wegge haald. Op de borden is aangegeven hoe veel euro bezoekers van de uit- gaansstraat kwijt zijn als ze wor den betrapt op onder meer urine ren op straat en openbare dron kenschap. „Zelfs in het televisie programma 'Dat kan niet waar zijn' wordt ermee gespot. Die bor den dragen niet echt bij aan een positief imago van de stad", klonk het tijdens de laatste wijkraadver gadering. Burgemeester Jan Lo- nink zegde toe te onderzoeken of de borden nog nodig zijn. terhole - Inwoners van Terhole kunnen tijdens het jubileumfeest van fanfare Excelsior op zaterdag 8 en zondag 9 juni hun stem uit brengen op hun favoriete ont werp voor een dorpsvlag. In de feesttent is dan een heus stemhokje ingericht, waarin de in woners op een officieel stembiljet hun keuze kunnen aanvinken. De oproep van Stichting Terhole Breed Actief om een idee voor een vlag in te sturen leverde veel respons op. Er werden zestien sug gesties ingezonden. De nieuwe vlag wordt in augustus op het dorpsfeest onthuld. uw gasverbruik besparen? the multi-utility company hulst - In de Hulster componis- tenbuurt wordt te hard gereden, blijkt uit metingen. Het zijn voor namelijk de bewoners van de wijk zelf die zich niet aan de snel heidslimiet van 30 kilometer per uur houden. Op verzoek van de wijkraad Hulst-Zuid plaatste de gemeente vorige maand een matrixbord in de Mozartstraat, om de automobi listen te waarschuwen als ze te hard reden. De wijkraad heeft, verspreid over drie dagen, vijf uur lang tellingen gehouden. Daaruit bleek dat bijna eenderde van de automobilisten die de wijk uitre den, in overtreding was. Van de 62 passerende auto's reden er 17 harder dan 30 kilometer. hulst - Drie inwoners van de ge meente Hulst krijgen dit jaar de Hulster Pelgrimstas. Dat is een pluim voor mensen die zich op een bijzonder wijze inzetten voor de ge meenschap. Burgemeester Jan-Frans Mulder reikt de tassen op zaterdag 22 juni uit aan Maggie Sandkuijl-Onge- naert, Marc van Dorsselaer en Ton- ny van Laare, allen uit Hulst. De symboliek van de Pelgrimstas schuilt in de gedachte dat de per soon waar het om gaat een 'tas vol goede ideeën' heeft aangedra gen of een 'tas vol goede daden' heeft verricht. Maggie Sandkuijl-Ongenaert is al meer dan dertig jaar vrijwilligster binnen de katholieke kerk. Ze is mede-oprichtster en nog steeds de drijvende kracht achter Rouw- zorg in de parochie H. Maria Ster- re der Zee. Marc van Dorsselaer is oprichter, voorzitter en projectleider bij de stichting Mascura en bestuurslid van stichting Palazolli. Hij is ook het brein achter het support dvd-project, de support-fotoboe ken-actie en 'The Walk of hope'. Tonny van Laare is sinds 2005 vrij williger bij Vluchtelingenwerk Zeeland en daarnaast actief in de Cliëntenraad Hulst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 57