Warmande al redelijk voorbereid op toekomst Aanleg getijdenduiker begint in augustus DE NOBELAER tot 40% vanaf vrijdag 31 mei ZEEUWS-VLAANDEREN 25 Van Etten it's spring sale bij Wonderlijk gevarieerd Ravage aangericht op volkstuinterrein Avondvierdaagse vanaf De Warande Politiek café over wijken en dorpen Alzheimercafé over dementie en gedrag auping VRIJDAG 31 MEI 2013 (tot 30% korting op Marc Coin) wij zijn 7 dagen geopend! www.denobelaerdomburg.nl Persoonlijk en deskundig advies slaat bij ons voorop QUICK STEP 'S-H-H.-KINDEREN Onbekenden hebben in de nacht van woensdag op don derdag een ravage aange richt op het volkstuincom plex aan de Ploegweg bij 's-Heer Hendrikskinderen. De tuintjes waren in het ver leden al eerder doelwit van vernielzuchtigen, maar de laatste jaren was het rustig. Een aantal huisjes is volle dig gesloopt, planten zijn vertrapt, gereedschap is ge stolen en watertanks zijn lek geprikt. SINT JANSTEEN De jaarlijkse avondvierdaag se in Sint Jansteen gaat maandag van start. Deelne mers kunnen kiezen uit 5 en 10 kilometer. Inschrijven kan maandag vanaf 18 uur in gemeenschapscentrum De Warande. Daar is ook steeds om 18.30 uur het vertrek. De deelnemers worden donder dag muzikaal ingehaald. KLOOSTERZANDE In Hulst begint de verkie zingstri jd op dinsdag 1 okto ber. De gezamenlijke Wijk en Dorpsraden houden dan in Hotel van Leuven in Kloosterzande een politiek café. De fractievoorzitters in de gemeenteraad worden uitgenodigd te komen vertel len wat hun partij de volgen de zittingsperiode gaat doen voor de leefbaarheid in de dorpen en wijken. TERNEUZEN Bianca van Haelst van de ge heugenpoli van ZorgSaam is maandag te gast tijdens het Alzheimercafé van Aan Z. Dat wordt gepouden in het onderkomen van de SWOT in De Veste aan het Ooste lijk Bolwerk in Terneuzen. Van Haelst vertelt over de mentie en gedragsverande ringen. Aanvang 19.30 uur. SLUIS - Het honderdjarige Rozen- oord kan nog wel een tijdje mee, verwacht directeur Yolanda de Jong van Warmande, de voormali ge stichting Woonzorg West- Zeeuws-Vlaanderen. Rozenoord is weliswaar niet het meest moderne verzorgingshuis, maar voldoet nog wel aan gelden de eisen. Het Sluise woonzorgcen trum is net voor de eeuwwisse ling nog geheel gerenoveerd. Elk appartement beschikt over een aparte badkamer en wc. Alleen echtparen hebben een aparte slaapkamer, maar het bed van de overige bewoners staat in een aparte hoek van de kamer. Er blijft daardoor behoorlijk wat leef ruimte in de woonkamer over. Be woonster Jozina du Fossé-Keijmel (91) nam pas twee maanden gele den haar intrek in Rozenoord. Ze zit meestal in een speciale rol stoel, maar heeft - ook door de ta fel niet in het midden van de ka mer te zetten - genoeg ruimte om fatsoenlijk uit de kant te kunnen. Directeur Yolanda de Jong geeft aan dat Warmande inspeelt op veranderende behoeftes. De over heid zet er steeds meer op in om mensen zo lang mogelijk zelfstan dig te laten wonen. Niet alleen om te bezuinigen, maar ook om dat mensen dat graag willen. Zo belandden de plannen voor nieuwbouw van verzorgingste huis De Burght in Oostburg in de prullenbak. De Eenhoornstad krijgt geen nieuw zorgcentrum, maar een appartementencomplex. Ook in Breskens - waar de stich ting ook het moderne Hooge Pla ten beheert - komen op de plek van het voormalige dienstencen trum Goedertijt nieuwe apparte menten, die aan alle eisen van de tijd voldoen. De Jong: „Alleen De Stelle is echt uit de tijd. In het Oostburgse verpleeghuis zijn de kamers te klein en er zijn te veel tweepersoonskamers. We denken na en zijn druk aan het rekenen om noodzakelijke veranderingen door te kunnen voeren." door Martijn de Koning GROEOE - De bouw van de getijden- duiker in het toekomstige recrea tie- en natuurgebied Waterdunen bij Groede begint op 5 augustus. De provincie en waterschap Schel- destromen spraken dat gisteren af met de ondertekening van een con venant. De duiker komt in de dijk en is daarmee onderdeel van de kustbe- scherming. Het waterschap wordt eigenaar. Het gaat om een belang rijk onderdeel van het project: drie kokers in de installatie zor gen voor eb en vloed in het bin- nendijkse natuurgebied van Wa terdunen. Het waterpeil varieert straks van 55 centimeter onder NAP tot 55 centimeter erboven. In de duiker komt nog een vierde ko ker. Die wordt verbonden met een nieuw gemaal, dat het huidi ge aan 't Killetje vervangt. Via die extra koker wordt water uit de pol ders rond Waterdunen afgevoerd. De provincie betaalt de drie 'zou te' kokers, het waterschap de rest van de aanleg. Kosten voor beheer en onderhoud worden gedeeld. De duiker, die gebouwd wordt door aannemer Van den Biggelaar uit het Gelderse Velddriel, is eind volgend jaar af. Werner De Vos oefent met enkele bewoonsters van Rozenoord al een rollatordansje in de net opgezette feesttent, foto Peter Nicolai Tapijt - Laminaat - Novilon - Marmoleum Gordijnen - Matrassen - Binnenzonwering Bodems - Bedlinnen - Dekbedden t»»U* „„.1.- wonen slapen Complete woninginrichting op maat Steenstraat 23 - Hulst Telefoon 0114 3141 20

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 55