1.50 DE NOBELAER tot 40% vanaf vrijdag 31 mei bevelands goud BEVELANDEN en THOLEN 25 Zomerfair in 'De Koffietuin' in Oudelande Levende standbeelden in Domburg it's spring sale bij Avondvierdaagse rondom Ovezande Inloopavond Hobby Computer Club Voorlichtingsavond inbraakpreventie VRIJDAG 31 MEI 2013 Bij gebrek aan botsauto's vermaakt de oudere jeugd van Rilland zich in de Crazy Wave. foto's Mechteld Jansen weten waar ik de exploitanten vandaan moet halen. Het is nu al een hels karwei om nog een paar leuke attracties bij elkaar te schar relen." Koelewijn ziet de toekomst van de kermissen in de kleine dorpen somber in. „Ik geef het nog tien jaar en dan ben ik volgens mij nog heel positief." Karin Jonker van organisator Jon ker-Blokker is positiever gestemd. Toch moet er volgens haar wel een mentaliteitsverandering ko men bij sommige gemeenten. „Ze willen vaak te veel geld." Ze steekt de loftrompet voor Bor- sele, waar haar firma de vier ker missen organiseert. Die gemeente berekent alleen de gemaakte kos ten door. Jonker-Blokker betaalt daarom slechts drie- tot vierdui zend euro om de vier kermissen te mogen organiseren. Dat is heel wat minder dan Duursma in Rei- merswaal moet aftikken voor evenzoveel kermissen. „Borsele heeft begrepen dat je de kermis moet koesteren, aldus Jonker. Overigens is de kermis van Ove- zande, één van de vier in Borsele, dit jaar niet doorgegaan, omdat er in voorgaande jaren te weinig mensen kwamen. De kermis werd gehouden in een periode waarin in het dorp ook andere grote evenementen plaatsvonden. „Dat heeft zeker niet geholpen", stelt Jonker. „Op een gegeven mo ment zijn mensen er klaar mee. We hebben de kermis in Ovezan- de zeker nog niet afgeschreven. Misschien kunnen we hem naar een andere datum verplaatsen." Op de Rillandse kermis is het tot nu toe nog niet erg druk. „Er (tot 30% korting op Marc Cain) wij zijn 7 dagen geopend! www.denobelaerdomburg.nl wordt best veel geklaagd door de exploitanten", zegt Leo Koelewijn van organisator Duursma, die ge durende de hele kermis ter plaat se is. „Ik heb een hoop gezeik aan mijn kop." Joffrey Bierens van de Super-Jet (een vliegtuigmolen voor de klei ne kinderen) bevestigt dat het niet zo goed loopt. Hij denkt dat de crisis ook ten grondslag ligt aan het wegblijven van bezoekers. „Mensen houden de hand op de knip." Bierens denkt nog net winst te gaan maken, maar rijk zegt hij niet te worden van de ker mis in Rilland. Hij vindt dat hij veel moet betalen om er te mogen •staan. „Hopelijk wordt het zater dag, als er ook braderie is, wat drukker." Die braderie, met 70 kramen, duurt van 10.00 tot 17.00 uur. OUDELANDE - In 'De Koffietuin' aan de Everingseweg 2g in Oude lande is zaterdag en zondag de Oudelandse Zomerfair. Er is van alles te zien en te koop op het ge bied van onder meer brocante, bloemen en planten, sieraden, ui terlijke verzorging, mode en glas kunst. Komend weekeinde is ook de wie lerronde van Oudelande maar bei de organisaties hebben daar goe de afspraken over gemaakt. De route naar de fair is met bordjes aangegeven. De zomerfair is zater dag van 10.00 tot 17.00 uur en zon dag van 11.00 tot 17.00 uur. Een- treeprijs: 2,50 euro. OVEZANDE De avondvierdaagse in Ove zande wordt gehouden van maandag 3 tot en met vrij dag 7 juni. Er zijn afstanden van 5,10 en 15 kilometer. De routes beginnen vanuit dorpshuis Trefpunt. Inschrij ven kan maandag vanaf 17.30 uur en dinsdag vanaf 18.00 uur. Kosten voor deelname bedragen €3,50. 'S-GRAVENPOLDER Hobby Computer Club houdt op dinsdag 4 juni een inloopavond in Dorpshuis Ons Dorpsleven in 's-Gra- venpolder. Het thema van de avond is algemeen com putergebruik. De bijeenkomst om 19.30 uur en duurt tot 22.00 uur. De toegang is gratis. HEINKENSZAND De gemeente Borsele houdt op woensdag 5 juni een voor lichtingsbijeenkomst in De Stenge in Heinkenszand over inbraakpreventie. Er wordt onder andere een le zing gegeven over veilig wo nen. De bijeenkomst begint om 19.15 uur. WEEKENDAANBIEDING www.densoeteninval.nl AMBACHTELIJKE KWALITEIT SINDS 1882 DOMBURG - Meer dan twintig le vende standbeelden treden zater dagmiddag op tijdens het Dom burg Statues Festival in Dom burg. Nieuw is het Junior Festival. Leer lingen van Archipelschool de Golf slag hebben workshops gevolgd om te leren hoe je als 'standbeeld moet staan'. Zij zijn in de tuin van het Marie Tak van Poortvliet museum te be wonderen en worden muzikaal begeleid. Sjaak van Zee Herenmode St. Adriaanstraat 7, 4461 JC Goes T: 0113-215652 E: info@sjaakvanzee.nl Maten t/m 62 Va, 64 en 57 Ook op maandagen van 13.00 tot 17.30 u geopend

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 49