Binnen vier dagen jaarmarkt en paardenmarkt in Zierikzee door misverstand bij gemeente Boeren zoeken 'buren' t SCHOUWEN-DUIVELAND 27 Levende standbeelden Nieuwe melodieën vanaf Jacobstoren Avondvierdaagse rondom Ovezande Zomerfair in 'De Koffietuin' Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl DELTA m U bespaart eenvoudig op uw gasverbruik m door uw woning te isolerenuw ketel m goed te onderhouden en, wanneer nodig, I te vervangen en door verstandig om te gaan F met uw thermostaat. Meer weten? www.DELTA.nl/gasbesparen VRIJDAG 31 MEI 2013 Een smid aan het werk tijdens de Zierikzeese paardenmarkt van 2010. archieffoto Dirk-Jan Gjeltema door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - „Natuurlijk hebben wij daar last van/' vertelt Guusje Poot die namens bureau Markant SD de jaarlijkse paardenmarkt in Zierik zee organiseert. De paardenmarkt wordt woens dag 5 juni gehouden. Komende za terdag, vier dagen eerder, houdt bureau Zeeuwse Markten een jaarmarkt in Zierikzee. Die telt ne gentig kramen, de Paardenmarkt 130. Poot: „Twee jaarmarkten vlak achter elkaar geeft verwarring. Echte Zierikzeeënaren zullen het wel weten. Maar anderen denken misschien dat de paardenmarkt is verplaatst en komen woensdag niet. Ik vind het een beetje raar dat de gemeente vergunning geeft voor een jaarmarkt op 1 juni. De paardenmarkt is tenslotte een initiatief van de gemeente." Poot stoort zich vooral aan de term 'jaarmarkt'. Wat haar betreft is de paardenmarkt de enige jaarmarkt van Zierikzee. Hans Luijcx van Zeeuwse Markten organiseerde de paardenmarkt, voordat Mar kant SD deze opdracht van de ge meente verwierf. Hij bestrijdt het idee dat hij Markant in de wielen wil rijden: „Nee, deze zwarte piet laat ik mij niet toespelen. Ik wil helemaal niemand in de weg zit ten. Ik wilde gewoon op pinkster- zaterdag een markt houden, wat ik al zeventien jaar doe. Ik heb dus voor 20 mei een vergunning aangevraagd, maar die kreeg ik niet. Op advies van de gemeente ben ik toen naar 1 juni gegaan. Dat was de enige nog vrije datum in Zierikzee." Volgens een woord- Door de renovatie van het Havenplein is de periode van voorjaarsmarkten in Zie rikzee beperkt. voerster van burgemeester Gerard Rabelink berust de zaak op een misverstand: „Door de renovatie van het Havenplein konden wij Zeeuwse Markten niet eerder dan voor de datum van 1 juni een ver gunning geven. In de aanvraag stond dat het om een snuffel- markt ging. Pas vandaag is ons ge bleken dat het om een jaarmarkt gaat. Wij hebben hierover contact gehad met de organisator en hij heeft daarvoor excuses aangebo den. Maar vergunningen worden niet op soort van markt afgege ven. Wij kunnen dus niet meer te gen deze meneer zeggen dat het feest niet doorgaat." DOMBURG Meer dan twintig levende standbeelden treden zater dagmiddag op tijdens het Domburg Statues Festival in Domburg. Nieuw is het Ju nior Festival. Leerlingen van Archipelschool de Golfslag hebben geleerd hoe je als 'standbeeld moet staan'. Zij zijn in de tuin van het Marie Tak van Poortvliet museum te bewonderen. VLISSINGEN Vanaf morgen zijn nieuwe melodieën te horen vanaf de Sint Jacobstoren te Vlissin- gen. Beiaardier Jos Vogel heeft de automaat van het carillon voorzien van een Gavotte en een Passepied van de Franse barokcompo- nist Dieupart. Ook klinkt er een bewer king van een Spaans lied uit de zestiende eeuw. OVEZANDE De elfde editie van de avond vierdaagse in Ovezande wordt van maandag 3 tot en met vrijdag 7 juni gehou den. Er zijn afstanden van 5, 10 en 15 kilometer. De routes beginnen vanuit dorpshuis Trefpunt Inschrij ven kan op maandag vanaf 17.30 uur en dinsdag vanaf 18.00 uur. Kosten voor deel name bedragen €3,50. OUDELANDE In 'De Koffietuin' aan de Everingseweg 2g in Oudelan- de is zaterdag en zondag de Oudelandse Zomerfair. Er is van alles te zien en te koop op het gebied van onder meer brocante, bloemen en planten, sieraden, uiterlijke verzorging, mode en glas kunst. De zomerfair is zater dag van 10.00 tot 17.00 uur en zondag van 11.00 tot 17.00 uur. Eentreeprijs: 2,50 euro. door Frank van Cooten Hoe kunt u gemakkelijk op uw gasverbruik besparen? I 11 the multi-utility company GOES - Zeven Zeeuwse boeren gaan de boer op om 'buren' te wer ven voor de aanschaf van zonnepa nelen. Steeds meer Zeeuwse boeren wil len investeren in zonne-energie maar ze zijn lang niet allemaal fi nancieel in staat dit te doen. Daar om is het project 'Boer zoekt Buur' geïntroduceerd door het Zeeuws Agrarisch Jongeren Kontakt (ZAJK) en de Zeeuwse Milieu Federatie (ZMF). Het concept is vrij eenvoudig. Deelnemers kopen een aandeel van een boer voor een bedrag van 250 euro. Dit geld dient als bijdra ge voor de aanschaf van zonnepa nelen. Als ruil stelt de boer pro ducten of diensten beschikbaar zoals een voedselpakket of ver blijf of een boerderijcamping. „Het project kent twee grote voor delen. Het wordt voor de boer fi nancieel aantrekkelijker te investe ren in duurzame energie en de 'buren' die een aandeel kopen ma ken kennis met de boerderij", zegt Melissa Ernst van de ZMF. Sinds de informatieavond in Goes eind vorig jaar meldden zich vijf tien boeren die interesse hadden in deelname. Daarvan zijn er uit eindelijk zeven overgebleven. Een aandeel van 250 euro levert driehonderd euro aan waardebon nen op. Elke deelnemende boer heeft zijn eigen specialiteit en as sortiment. De één heeft seizoens groenten en -fruit, de ander biedt een akkerbouwpakket aan met aardappelen, uien en wortelen. Er zijn ook boeren die diensten aan bieden zoals een weekend op de boerencamping of een feestje voor het hele gezin. De deelnemende agrarische be drijven zijn De Korenschoof in Kamperland, Groenenburg in Nieuw en St. Joosland, De Heer lijkheid in Wolphaartsdijk, De Grote Verleiding in Kruiningen, Verscentrum Sandee in Kamper land, 't Hof Welgelegen in Middel burg en Banda Neira in Lewe- dorp. www.boerzoektbuurzeeland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 45