Gemeenteraadslid vat koe bij de horens Klachten in Borsele Het maken BOA nodig Natura2000 26 SCHOUWEN-DUIVELAND Raad wil meer informatie over ingrepen Pontes weekenddiensten Vlieginstructeur (83) staat terecht voor veroorzaken vier jaar geleden van dodelijk ongeval op Vliegveld Midden-Zeeland. Advocaat: 'Willekeur van OM' door Emile Calon MIDDELBURG - Advocaat Frank van Ardenne vindt het onbegrijpelijk dat donderdag alleen de 83-jarige Middelburgse vlieginstructeur voor de rechtbank moest verschij nen voor het dodelijk ongeval met een zweefvliegtuig op 25 mei 2009 op Vliegveld Midden-Zee land. Volgens hem had op z'n minst ook de dienstdoende in structeur (ddi), die die avond de eindverantwoordelijke was, te recht moeten staan. Omdat dat niet zo is, moet de rechtbank vol gens de raadsman het Openbaar Ministerie niet-ontvankelijk ver klaren wegens schending van het gelijkheidsbeginsel. Hij noemde het willekeur om wel de vliegin structeur te vervolgen en niet de ddi. Hij wees erop dat ook de chef van het onderzoeksteam van de luchtvaartpolitie vond dat die ddi vervolgd had moeten worden. Vier jaar en enkele dagen na dato behandelde de rechtbank het on geval waarbij leerlingvlieger Wim van Heteren (61) uit Henge lo omwam en zijn instructeur blij vend invalide raakte. Kort na de start raakte hun toestel onbestuur baar en stortte neer. Volgens offi cier van justitie Fred Bijlsma heb ben beide instructeurs te weinig rekening gehouden met de veran derende weersomstandigheden. Ze hadden ruim voor de vlucht ge keken op buienradar.nl en zagen dat er die avond gevlogen kon worden. Volgens de officier had den ze niet de gespecialiseerde diensten voor de luchtvaart ge raadpleegd en te weinig gelet op het weerbeeld en werden daarom overvallen door de wind die plot seling 180 graden draaide en sterk in kracht toenam. „De instructeur heeft tijdens de eerste vluchten van die avond onvoldoende oog gehad voor de veranderende weersomstandigheden, terwijl hij wist dat er kans voor slechter weer aanwezig was." Ook tijdens de laatste en fatale vlucht zou hij daar onvoldoende op hebben ge let. Hij vond dan ook dat de Mid delburger veroordeeld moest wor den en eiste schuldigverklaring zonder strafoplegging. Hij eiste geen daadwerkelijke straf omdat de instructeur blijvend invalide is en omdat het ongeval zich al vier jaar geleden voordeed. In de richting van de raadsman zei de officier dat de politie niet gaat over de vraag wie wel en wie niet vervolgd moet worden. Vol gens hem waren in de aanloop naar het ongeval door velen fou ten gemaakt. „Maar de instruc teur besloot op te stijgen. Hij is de echte verantwoordelijke." Ook zei hij dat zijn eis als waar schuwing dient voor alle zweef vliegers en pleitte voor het aan scherpen van de normen bij hen. V^n Ardenne vond het heel vreemd dat het OM een ernstig gehandicapte 83-jarige man ver volgde. „Waarom zo onverbidde lijk dat deze man de zweepslag van het OM moet voelen?" Vol gens hem dient het proces maar een doel: „Over de rug van de ver dachte probeert deze officier er ju risprudentie door te krijgen." Hij stelde ook dat de vlieginstructeur zich die bewuste avond heel goed had voorbereid en constant alert was op alles. Het tragisch ongeval was echter veroorzaakt door het plotseling draaien van de wind, windschering. „En dat is helaas niet met het blote oog vast te stel len, is niet te voorspellen." Hij vroeg zijn cliënt vrij te spreken. Uitspraak 13 juni. ZIERIKZEE - De gemeenteraad wil actiever geïnformeerd worden door de Pontesgroep over ontwik kelingen binnen de scholengroep en de school in Zierikzee in het bij zonder. Daarnaast wil de raad dat het bestuur van Pontes een mana- gementsatuut opstelt, waarin de verantwoordelijkheden en de sta tus van het directie overleg wor den geregeld. Een motie van deze strekking is donderdagavond aangenomen, waarna de raad instemde met de managementwijziging op de school. Pontes wil een andere structuur. De huidige deeltijdleden van het college van bestuur moeten ver vangen worden door één voltijds lid. De huidige rectoren van het Goese Lyceum en Pontes Pieter Zeeman in Goes stappen uit het college van bestuur en richten zich op het besturen van de eigen school. De reden voor deze wijzi ging zijn onder meer teruglopen de inkomsten en minder leerlin gen. Over de reorganisatie was on rust ontstaan onder de raadsle den en ook onder het personeel. door Melita Lanting ZIERIKZEE - Als niemand het doet, doe ik het zelf wel, moet fractie voorzitter Daniel loppe van het CDA gedacht hebben toen hij het lange gras bij de Dikke toren in Zierikzee zag. De politicus zocht contact met Rien Kloet, een bevriende relatie met een grasmaaier, en voegde donderdagochtend de daad bij het woord. Joppe stapte op de machi ne en begon aan zijn rondjes. Tot zijn verbazing stond even later ook een medewerker De Zuid hoek bij de toren met een maaier. Wie daarvoor opdracht gaf bleef gisteren onduidelijk. Het terrein rondom de Dikke Toren is in ei gendom van de Rijksgebouwen dienst Deze gaf vorig jaar aan geen geld te hebben voor het on derhoud van de grasmat in ver band met bezuinigingen. Het was donderdag de tweede keer dat Joppe actie ondernam om het gras bij de toren kort te krijgen. Vorig jaar kondigde hij ook al een dergelijke actie aan waarna de Rijksgebouwendienst in actie kwam. Wethouder Wim Stouten gaat bij de Rijksgebou wendienst pleiten voor een struc turele oplossing. Fractievoorzitter Daniël Joppe van het CDA aan het werk bij de Dikke Toren in Zierikzee. foto Dirk-Jan Gjeltema door Frank van Cooten HEINKENSZAND - Bij de gemeente Borsele komen steeds vaker klach ten binnen over het verkeerd aan bieden van huisvuil, zwerfafval, hondenpoep, parkeerexessen en overlast bij evenementen. Om hier beter tegen op te kun nen treden is door de gemeente onlangs een Bijzonder Opspo- rings Ambtenaar (BOA) aangewe zen. Raadslid Berry Kooiker (Lo kale Partij Borsele) stelde hier on langs vragen over. Hij vroeg zich onder meer af of de aanstelling van een BOA nodig is. Gezien de grote hoeveelheid klachten is dat inderdaad nodig, laat het college weten. In het verleden werd veel al door de politie toegezien op klachten op het gebied van onder meer zwerfvuil en hondenpoep, maar door capaciteitstekort bin nen het politiekorps wordt de taak van toezicht en handhaving op de Algemene Plaatselijke Veror dening (APV) teruggelegd bij de gemeente. „Doordat een bestaande collega het diploma tot BOA heeft ge haald werd het door ons als kans gezien voor een proefperiode van anderhalf jaar te experimenteren met het begrip BOA." RETRANCHEMENT - Natuurgebied het Zwin en de naastgelegen Kie- vittepolder bij Cadzand-Bad zijn definitief aangewezen als Natura- 2000-gebied. Het ministerie van Economische Zaken verwijst de tientallen bezwaren daartegen naar de prullenbak. In gebieden met het stempel 'Natura-2000' le ven planten of dieren die op een Europese lijst met beschermde flo ra en fauna voorkomen. Doel van de nieuwe status is die dieren en planten in die gebieden te behou den. Het Zwin is onder meer aan gewezen vanwege de aanwezig heid van kamsalamander, kleine zilverreiger en wandelend" duin. Zaterdag 1 en zondag 2 juni 2013 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur. Za, zon- en feestdagen al leen na telefonische afspraak) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Boots-apotheek Zierikzee, MoL 15, 0111 -412906, za. 9.00-17.00 uur. Via dienstsluis zon- en feestdagen 12.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. Thuiszorg Allévo, Schouwen-Duiveland tel. 0113- 249111. Buurtzorg: Midden Schouwen 0653673432, Duiveland 0622331441, Burgh-Haamstede 06-54688525, Zierik zee Mid-Oost 0653671600, Mid- West 0653412827, Renesse 0653674446. Eilandzorg Schouwen-Duiveland, tel: 0111-453480. Iriz thuiszorg, 0113-232529. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land. Voor spoedgevallen bereikbaar via 0111 -412180. Zaterdag alleen voor gezel schapsdieren en uitsluitend op afspraak 9.30-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. Dierenambulance 24 uur bereikbaar. 06-43727125.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 44