Laatste loodjes voor Havenplein Zierikzee Uitstel en afstel voor Schouws haringhappen pvc vinylvloeren 24 SCHOUWEN-DUIVELAND CAMPUS CULTURA Waddenvereniging wil praten Ladies' Circle wint bokaal met inzet goede doel Vaardigheidsstrijd voor menners Vanaf maandag 19 augustus gaat de bibliotheek in Zierikzee drie weken dicht voor de verhuizing. voor ga je naar Het is een nieuwe tijd. Het belang van het maken van verbindingen is enorm Natuurlijk vlees van de boerderij door Melita Lanting ZIERIKZEE - Het Havenplein lijkt weliswaar af, maar dat is toch niet helemaal waar. Hoewel het plein al volop in gebruik is, moeten de puntjes nog op de i gezet. Het plein wordt op 21 juni feestelijk ge opend. Dat is dezelfde dag waarop het Koninklijk paar Zierikzee be zoekt, maar de opening staat los van het bezoek. „Er komen nog banken op de plaatsen waar nu de rubberen matten liggen", zegt Kees Pauwe van de gemeente Schouwen-Dui- veland. „Onder de banken komen ledlampjes. In het ontwerp van het plein was de verlichting in de banken gemonteerd, maar dan zou je ze niet weg kunnen halen bij grote evenementen. Daarom brengen we de lampjes nu aan on der de banken. Daarvoor moeten kleine gaatjes in de stenen ge boord en moeten nog snoeren aangesloten worden. Dat gebeurt allemaal in de week voor 21 juni." Rondom de terrassen komen nog schermen te staan. Deze zijn - af gezien van de stijlen - helemaal doorzichtig. De schotten zijn be steld. De eigenaren van de horecazaken rond het Havenplein hebben ook parasols besteld. De zonnescher men worden wel verschillend van kleur, maar de ondernemers had den niet de vrije hand in de keu- •ze. De kleuren zijn onderling op elkaar afgestemd. Een veelgehoorde vraag is of er nog groen of plantenbakken komt op het plein. „Nee, dat zit niet in het ontwerp. We gaan eerst eens kijken hoe het er uit ziet als alles klaar is", zegt Pauwe. Wat al wel af is, is het fontein. Er is proefgedraaid en alles loopt naar wens. „Op een lichtmast komt een windvanger en als het te veel waait zakt de hoogte van het fontein. Bij nog meer wind, kracht zes of zeven, gaat de fon tein helemaal uit omdat het water anders te veel verwaait over het plein." BRUINISSE - De jaarlijkse haring party van Schouwse Maatjes is uit gesteld. De Zierikzeese haringpar ty gaat helemaal niet door. Woensdag maakte het Neder lands Visbureau bekend dat de ha ring die tot nu toe werd gevangen nog niet van goede kwaliteit is. De vis wordt daarom twee weken later aangeland. Overal in Neder land worden nu nieuwe data ge prikt voor haringparty's. Die van de Schouwse Maatjes, die volgen- door Melita Lanting ZIERIKZEE - „Het is goed om met elkaar te praten", zegt Arjen Berk- huysen, directeur van de Wadden vereniging. Hij reageert hiermee op de mosselkwekers die hebben gevraagd om een pas op de plaats voor het overschakelen van bo- demzaadvisserij naar mosselzaad invangen met mzi's. Ze deden dat op het moment dat de evaluatie is begonnen van het mosselconvenant. Daarin hebben natuurorganisaties, het ministerie van Economische Zaken en de sec tor afgesproken dat de kwekers in aUlMEITfiNaS MECJBEÜHÜIS Wilgenstraat 1 Dreef 14 Oosterland Bruinisse Tel: 0111 641213 Tel: 0111 484012 www.duivelandsmeubelhuis.nl Verhuizing van door Esme Soesman de week donderdag zou worden gehouden in restaurant De Greve- lingen in Bruinisse, is uitgesteld naar donderdag 20 juni. De Zierikzeese netwerkbijeen komst van 7 juni in restaurant De Proeverij is geschrapt. Exploitant Ton Dankers had al een andere da tum gepland, maar gisteren bleek dat er dan een partij is. Dankers overweegt nu een mosselavond voor ondernemers en vaste klan ten in september. ZIERIKZEE - De verhuizing van de bibliotheek Zierikzee van het hui dige gebouw naar Campus Cultu- ra gaat hemelsbreed over mis schien honderd meter. Maar die geringe afstand doet niets af aan de omvang van de klus. In drie weken tijd worden maximaal 32.000 boeken versjouwd en wordt de collectie in een volledig andere vorm gegoten. De voorbereidingen voor het kar wei zijn nu al in volle gang. Om dat boeken straks in het nieuwe gebouw op een andere manier worden gepresenteerd, is het no dig ze anders te nummeren. „Het is een hele grote operatie", conclu deert de Schouwen-Duivelandse rayonmanager Cathy de Vries van Bibliotheek Oosterschelde Er wordt in de nieuwe biblio theek gebroken met de huidige scheiding tussen informatieve boeken en romans. Die twee categorieën staan straks naast elkaar, vanuit de gedachte dat mensen die in een bepaald on derwerp zijn geïnteresseerd zo sneller op meer moois stuiten. Boeken en andere materialen wor den voortaan op thema geordend. Voor volwassenen gaat het om de thema's 'liefde en leven', 'span ning en actief en 'literatuur en cultuur'. Om de verhuizing en herinrichting mogelijk te maken sluit de Zierikzeese vestiging van af maandag 19 augustus drie we ken lang de deuren. De biblio theek bezit 32.000 'banden'. „Daar is standaard 30 tot 35 procent van uitgeleend De rest moet wor den ingepakt en overgebracht. Met het oog op de sluiting en de vakantieperiode wordt de limiet van 15 boeken tijdelijk opge schroefd. De verhuizing van de muziek- Jan Hut, Zeeuwse Muziekschool school is een minder ingrijpend ding, verwacht regiodirecteur Jan Hut. De meeste instrumenten dra gen leerlingen zelf naar de lessen mee. Er moeten slechts wat pia no's, een vleugel en een 'vrij uitge breid slagwerkinstrumentarium' worden overgebracht. „Dat valt mee. Ik schat in dat dat in een dag valt te doen." Bij de Jeugdtheaterschool is het nog simpeler: de zes groepen van deze school zitten al sinds septem ber bij Pontes onder dak. Sterker nog, sinds de 'verhuizing' vorig jaar zag een volledig uit leerlin gen bestaande Campus Cultura- groep het licht. Dat geeft hoop voor de toekomst en daar is het al le betrokkenen ook om te doen. Om de kruisbestuiving, de inspi ratie maar ook de nabijheid. „We zitten nu bij onze doelgroep in de buurt en hopen dat dit tot meer aandacht van jongeren leidt", zegt directeur Anita Berrevoets van po dium 't Beest en de Jeugdtheater- school. Hut: „We hebben te maken met een nieuwe tijd waarin het be lang van het maken van verbin dingen en dwarsverbanden enorm is". Voorbeelden te over wat hem betreft van wat er straks allemaal mogelijk is. Van het sa menstellen van schoolbands tot het ondersteunen van uitvoerin gen. „Daaj* is hier ook de ruimte voor. Kansen genoeg." een paar termijnen afstappen van de bodemzaadvisserij in de Wad denzee. De mosselkwekers heb ben vanwege de hoge kosten moeite met de snelheid van om schakelen van de traditionele op- vismethode naar het invangen van zaad met netten en touwen. Berkhuysen is bereid hierover te praten, al tekent hij wel aan dat de Waddenvereniging een natuur- belang heeft en dat is een ander belang dan de mosselkwekers. „Maar je moet er samen uitko men. Het alternatief is dat je el kaar het leven zuur maakt bij de rechter." i De bieb in wording, waarop de ver diepingsvloer goed is te zien. ZIERIKZEE - Ladies' Circle Schou- wen-Duiveland heeft de Service Bokaal gewonnen. De club heeft, van de 70 circles in Nederland, in één jaar tijd het meeste geld opge haald voor het goede doel, name lijk 39.500 euro. Een groot deel van dat bedrag is afkomstig uit de verkoop van het kookboek (Heer lijk Schouwen-Duiveland. Maar ook de paaseierenactie en het gala feest droegen bij. Het bedrag is verdeeld over tien eilandelijke goede doelen en de landelijke Stichting ALS. Al eerder, in 2004, sleepte de Schouwen-Duiveland se club de Service Bokaal binnen met de cd Liefs uit Zeeland. I VInr: Jan Hut (muziekschool), Anita Berrevoets (theaterschool), wethouder Wim Stouten, Sjef Lommen (Pontes) en Jannie van Vugt (bibliotheek) OUDDORP - Menvereniging Vier in Een verzorgt zaterdag 8 juni een vaardigheidswedstrijd op het ter rein naast Shell-station Knöps in Ouddorp. Aan de wedstrijd mo gen enkelspannen en meerspan nen voor paarden en pony's mee doen. De menners mogen het par cours vanaf 13.00 uur verkennen. De wedstrijd begint begint om 13.30 uur. Meer info bij: www.menverenigingvierineen.nl rundvlees van eigen boerderij, div. vlees-en vleeswarenproducten, div. boeren kaas, streekproducten en aanverwante producten. Voor meer info: www.vleesboerderijboot.nl openingstijden: maandag 12.00-18.00 dinsdag t/m vrijdag 09.00-18.00 zaterdag 09.00-17.00 Vleesboerderij Boot Kievitsweg 1, Kerkwerve tel. 0111-691361 info@vleesboerderijboot.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 42