Van der Meet: partij van vier uur Ciolek niet in Ronde van Zeeland Seaports 36 SPORT Erwin Mesu treedt toe tot het Zeeuwse inline-skateteam. Samen met Antwan Tolhoek vormt hij de voltallige ploeg. Liever op ijzers dan op wieltjes Erwin Mesu (links) is toegetreden tot de skeelerploeg Nutswerk-Toyota De Jonge. Daar wordt hij ploeggenoot van Antwan Tolhoek (rechts). In het midden Henk Angenent, oud-winnaar van de Elfstedentocht en schaatsbegeleider van Tolhoek. foto Johan van der Heijden door Mitchell Minnaard GOES - Het skeelerseizoen op het hoogste landelijke niveau is al hal verwege, maar pas woensdag werd het Zeeuwse inline-skate team Nutswerk-Toyota De longe voorgesteld aan de buitenwereld. Dat had zo zijn redenen. Antwan Tolhoek was de laatste weken vooral op de koersfïets actief bij de elite/beloften, terwijl Erwin Mesu midden in de revalidatie zit van de ernstige blessure die hij eind februari van dit jaar opliep. Ondanks die kwetsuur kreeg hij toch de kans om toe te treden tot de Zeeuwse formatie. Tolhoek fietst, skeelert en schaatst. Het liefst zou hij bij alle drie die sporten aan alle wedstrij den deelnemen. „We hebben bij de schaatsploeg gezegd dat hij maar vijf keer per maand mag rij den", vertelde Henk Angenent woensdagavond tijdens de ploeg- presentatie. De laatste winnaar van de Elfstedentocht is begelei der van Tolhoek bij zijn eigen schaatsploeg (tot voor kort Team Wadro). „Je hoeft hem alleen maar te remmen. Hij is zeer gedre ven, leergierig en groeit snel", was Angenent complimenteus over zijn pupil. Het tweetal kwam met elkaar in contact tij dens schaatswedstrijden op de Oostenrijkse Weissensee. Ange nent was meteen onder de in druk van de sterke prestaties van de jonge Yersekenaar. Na enkele gesprekken trad Tolhoek toe tot het schaatsteam van de Zuid-Hol landse oud-topschaatser. Ange nent was eveneens lovend over Er win Mesu. Hij voerde enkele ge sprekken met de Zeeuw, maar die koos uiteindelijk voor zijn huidi ge schaatsploeg Radson/Jinstal. Tolhoek, die met ingang van het nieuwe schaatsseizoen net als Er win Mesu in de topdivisie gaat rij den, moest toegeven dat hij niet óveral top in kan zijn. Er moeten keuzes gemaakt worden. „Het is moeilijk om een heel skeeler- én schaatsseizoen optimaal te kun nen presteren. Daarom heb ik de eerste helft van het skeelersei zoen laten varen. Volgend jaar kijk ik verder of ik een van mijn drie sporten ga laten vallen." Voorlopig kan zijn kersverse ploeggenoot er alleen maar van dromen dat hij die drie sporten kan combineren. Na een valpartij op het ijs, waar hij de schaats van een tegenstander in zijn boven been kreeg, probeert Erwin Mesu nu weer wedstrijdfit te geraken. „Deze zomer zal vooral in het te ken staan van mijn revalidatie", weet de 23-jarige Middelburger, wiens oude skeelerploeg Habovo er na vorig seizoen een punt ach ter zette. „Ik skeeler dit seizoen ook niet alle wedstrijden. Ik ga vooral voor de mooiste en belang rijkste wedstrijden. Zoals in sep tember het open NK in Hallum. Alle wedstrijden rijden breekt je op den duur ook op. En ik ben eer der gefrustreerd als ik niet goed schaats, dan wanneer ik in de zo mer niet goed presteer op skeelers." Angenent vind het een slecht ge geven dat er zoveel skeelerwed strijden gehouden worden. „Je ziet door de bomen het bos niet meer; zoveel wedstrijden zijn er. De bond moet goed nadenken over de planning die ze maken. Nu zeggen er soms hele ploegen af', laat hij zijn ergernis blijken over de huidige opzet van het skeelerseizoen. Bij Tolhoek komt de nadruk, me de door de bomvolle agenda in de zomer, steeds meer te liggen op het schaatsen. „Daarom verhuis ik komende winter ook voor een half jaar naar Friesland", maakte hij een rigoreuze beslissing be kend. „Ik moest voor de komende winter een keuze maken, want ik kon mijn opleiding en sport niet optimaal blijven combineren." Mesu woont al ruim een jaar in Friesland en staat nu nog achter zijn besluit. „Op de lange termijn is het beter voor je prestaties." Niels Steenbakker uit Biggekerke is gestopt bij Nutswerk-Toyota De Jonge. Hij kon skeeleren op hoog niveau niet langer combine ren met zijn werk. door Roeland van Vliet ZEVENBERGEN - Tennisster Angeli- que van der Meet, afkomstig uit 's-Heer Abtskerke, heeft sinds woensdagavond een record op haar naam staan. Ze speelde tegen Olga Kalyuzhnaya de langste vrou wenpartij in de eredivisie gemengd sinds de eeuwwisseling. Het twee tal stond bijna vier uur op de baan. Van der Meet, één van de speel sters van het Zevenbergse De Lob- belaer, trof in de derde speelron de Kalyuzhnaya van Metselaars. Ze speelden een driesetter en alle sets werden beslist via een tie break. In de eerste trok Kalyuzh naya 7-4 aan het langste eind. De tweede won Van der Meet met 7-3 en de derde was na nagenoeg vier uur met 8-6 voor de voormali ge Russin. Normaal zijn vrouwen partijen binnen anderhalf a twee uur beslist. Ondanks de nederlaag van Van der Meet won De Lobbelaer wel met 4-2. De Brabantse behield daardoor de leiding in eredivisie. Eén van de vier overwinningen behaalde Van der Meet nog dezelf de dag in het dubbelspel. Samen met Bernice van de Velde, de speelster uit 's-Gravenpolder, ver sloeg ze Olga Kalyuzhnaya en Ysa- line Bonaventure met tweemaal 6-1. De Lobbelaer heeft met Jesse Hu- ta Galung, Matwé Middelkoop en Bibiane Schoofs nog een aantal toppers in huis. De equipe ste vent hard op de play-offs af van volgend weekend in Den Haag en is favoriet voor de landstitel. De voornaamste concurrenten zijn het Amsterdamse Amstel- park (Thomas Schoorel, Danielle Harmsen) en het Amersfoortse Al- ta (Michaëlla Krajicek). Waar schijnlijk treft Van der Meet zon dag in de vijfde ronde Krajicek. TC Zandvoort, met de Zierikzeese Lesley Kerkhove in de gelederen, zal de play-offs waarschijnlijk niet halen. Het team moet, net als vorig seizoen, vechten tegen de gradatie. De ploeg staat voorals nog op de veilige zesde plaats. Kerkhove won woensdag met 6-2 6-2 van Jade Schoelink van hek kensluiter Dekkertennis. Ook pak te ze een punt in het dubbelspel. MIDDELBURG - Gerald Ciolek doet toch niet mee aan de Ronde van Zeeland Seaports. Het Zuid-Afri kaanse MTN Qhubeka neemt de Duitse sprinter niet mee naar de wedstrijd die zondag in Zeeuws- Vlaanderen wordt verreden. Ciolek, dit jaar winnaar van Mil- aan-San Remo, werd vorige week nog aangekondigd als één van de grote smaakmakers van de Ronde van Zeeland Seaports. MTN Qhu beka meldt dat de focus bij Ciolek de komende koersen onder meer ligt op de GP Gippingen in Zwit serland. De ploeg van Vacansoleil-DCM heeft ook enige wijzigingen on dergaan. In die formatie zijn nu Danny van Poppel en Björn Leu kemans opgenomen. Van Poppel maakte vorige week een sterke in druk in de Ronde van België. In de etappes naar Knokke-Heist en Lacs de l'Eau d'Heure sprintte hij naar de vierde plaats. In de rit naar Ninove moest hij alleen André Greipel, één van de topfavo rieten voor de zege in de Ronde van Zeeland Seaports, voor zich dulden, maar hield hij Tom Boo- nen achter zich. De Belg Leuke mans eindigde dit seizoen als ze vende in de Amstel Gold Race en als derde in de Brabantse Pijl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 36