Wielerpromotie Westdorpe slaat met dernykoers een andere weg in 34 SPORT DEAL VAN DE DAG Marcel Bout werkt sinds 2010 voor Bayern München. Tegenwoordig is hij scout bij de Beierse club. SCOUT VAN BAYERN MÜNCHEN Geniet van een 2-, 3-, of 4-gangen keuzediner 'Zeeuws Verlangen' bij Resort Land Zee in Scharendijke. Bomhof en Kasse terug bij TTCM Melvin Rijckaert van Axel naar Zaamslag Van Coethem pakt titel in DK-tijdrijden Lammerts derde op Kite Masters CV MARCEL BOUT cH MIDDELBURG De tafeltennissers van TTC Middelburg gaan komend sei zoen versterkt de tweede divi sie in. Het onlangs uit de derde divisie gepromoveerde team heeft zowel Jan Henk Bomhof als Riny Kasse vastgelegd. Bei de ervaren spelers kwamen in het verleden ook al uit voor de Middelburgse hoofdmacht. Naast Bomhof en Kasse com pleteren de vaste spelers Sören de Witte en Mare Hackenberg het team. TTC Middelburg heeft handhaving als doelstel ling neergelegd, maar wil toch ook voorzichtig proberen naar boven te kijken. MIDDELBURG Zaamslag heeft een derde nieu weling aan de selectie voor ko mend seizoen toegevoegd. Mel vin Rijckaert maakt de overstap van zondag-tweedeklasser Axel, dat deze zpmer opgaat in fusie- club FC Axel. Zaamslag trok eerder Maikel Krans (Hoek) en Michiel Leijte (Aardenburg) aan. Arjan Hame link, Pepijn Rademakers (Wil lem II amateurs) en Gert-Jan Vael (RIA W.) vertrekken. Zaam slag speelt zaterdag om promo tie naar de eerste klasse tegen Bruse Boys. Het duel in Bruinis- se begint om 15.30 uur. MIDDELBURG Brian van Goethem heeft in Hank het districtskampioen schap tijdrijden bij de beloften gewonnen. In een race over twintig kilometer reed de Sluis- kilse wielrenner in 25.01 minu ten naar de titel van het dis trict Zuid-Oost. Marco Min- naard uit Wemeldinge eindig de bij de eliterenners op de vierde plaats. Mathilde Mat- thijsse uit Schore haalde de bronzen medaille bij de elite vrouwen. Bij de juniorvrou wen was er zilver en brons voor respectievelijk Simone Cornelisse en (Sint Laurens) en Lindy van Anrooij (Kapelle). MIDDELBURG Kitesurfster Annelous Lam merts staat na de eerste dag van Alemanarre Kite Masters op de derde plaats. De inwoon ster van Schuddebeurs kwam donderdag uit op het onder deel singles. Vandaag staat het onderdeel double elimination op het pro gramma. De Kite Masters wor den in Hyères (Zuid-Frankrijk) gehouden en duren tot en met zondag. Het is de eerste wed strijd van de Europese Tour op het onderdeel freestyle. Lam merts veroverde vorig jaar de Europese titel. Robben, de cup door Theo Brinkman MÜNCHEN - De nacht was al geval len in Londen. In het hotel waar Bayern München verbleef ging de cup met de grote oren van hand tot hand. Arjen Robben torste in de feestzaal de cup mee naar Mar cel Bout. „Zo, nu moesten wij maar eens samen met dat ding op de foto", zei de matchwinnaar van Wembley tegen Bayern-scout Bout. De foto zal nog wel ergens in een camera zitten en Bout zal er onge twijfeld een afdruk van krijgen. Maar het verzoek om de foto in de krant te plaatsen wimpelt hij resoluut af. „Dat lijkt me nou niet zo'n goed idee. Daar zou ik me wat ongemakkelijk bij voelen." Marcel Bout is de eerste om te zeg gen dat zijn aandeel in het succes van Bayern München niet moet worden overdreven. „Je hebt de spelers en je hebt de hoofdtrainer. Dat Bayern de Champions League heeft gewonnen, is hun verdien ste. De andere leden van de staf, van de assistenten tot de materi aalman en van de fysio's tot de dokter, hebben elk op hun eigen 1995-2004, Feyenoord: assistent trainer, hersteltrainer, manager be- loftenteam. 2004-2006, FC Volendam: assis tent-trainer, hoofd jeugdopleiding, hoofd scouting. 2006-2009, AZ Alkmaar: manager beloftenteam. 2009-2010, SC Telstar: technisch manager, hoofdtrainer. 2010-??, FC Bayern München: assis tent-trainer, analyticus, scout. manier hun aandeel in het succes. Ik ook dus, ja. Dus die Cham pions League staat uiteindelijk toch maar mooi op mijn cv." Al drie jaar staat Bout (50) onder contract bij de Duitse topclub. De Haarlemmer ging in de zomer van 2010 van AZ (of eigenlijk Tel star, waar hij was 'gedetacheerd') naar Bayern. Een jaar eerder was Louis van Gaal daar begonnen en de 'Hilpengeneraal' wilde Bout er graag bij hebben als assistent en als scout. De samenwerking zou niet lang duren. Van Gaal werd in het voorjaar van 2011 ontslagen en de meeste andere Nederlandse stafleden volgden snel daarna. Al leen Bout is nog steeds werkzaam aan de Sabener Strasse. Zijn rol is wel veranderd. Hij staat niet meer, zoals destijds bij Van Gaal, als een van de assistenten op het trainingsveld. Jupp Heyn- ckes, de opvolger van Van Gaal, nam zijn eigen assistenten mee. Bout heeft voor Heynckes twee jaar lang de tegenstanders, zowel in de Bundesliga als in de Cham pions League, geanalyseerd. „Dat heb ik inmiddels voor heel wat trainers gedaan. Bij Feyenoord voor mannen als Van Hanegem, Beenhakker en Van Marwijk, bij AZ voor Van Gaal en vorig jaar op het EK voor Advocaat. Dus ik heb een behoorlijke ervaring. En ik weet - en dat bedoel ik niet arro gant - hoe je moet omgaan met de hoofdtrainer." Juist dat laatste heeft hem geregeld hoon opgele verd in, vooral, het tv-programma Voetbal International. „Ja, dat klopt. Maar dat is toch dat pro gramma waarin het ook vaak gaat over nachtclubs en paaldansen? Ik geloof niet dat ik dat erg serieus hoef te nemen, toch?" Tüssen het reizen naar de wed strijden door is Bout per week drie a vier dagen op de club. „Daardoor heb ik nog steeds een band met de meeste spelers, want tachtig procent van de selectie was er ook al in het seizoen dat ik nog op het trainingsveld stond." Vandaar ook dat Robben de cup wilde 'delen' met Bout. „Spelers weten dat ze bij me terecht kun nen, want ik ben niet iemand die vooroploopt en met de vlaggen loopt te zwaaien. Dus zijn er mo menten waarop ze bij je komen. door Wim de Vos WESTDORPE - De afgelopen twee jaar werd tijdens de kermis in West dorpe geen wielerkoers meer verre den. Wielerpromotie Westdorpe wilde snel een einde maken aan dit wielerloze tijdperk in het dorp en is daarom een nieuwe weg ingesla gen. Zaterdag wordt een wedstrijd georganiseerd voor beroepsren ners B, die achter de derny rijden. In Westdorpe waren ze uitgeke ken op de kermiskoers voor elite en beloften. „We probeerden het altijd financieel aantrekkelijk te maken voor de coureurs met voor al veel en hoge premies. Het wa ren echter steeds dezelfde en voor al oudere renners die de buit on derling verdeelden. We wilden iets voor de jongeren betekenen en nu zijn we dus hier op uitgeko men", vertelt Romain Swagema- kers, voorzitter van het organise rend comité. Daarvoor waren wel behoorlijk wat gesprekken nodig. En omdat zondag de Ronde van Zeeland Seaports wordt gehouden, werd uiteindelijk gekozen voor de B-profs. „We dachten dat de mees te renners dan toch al hier verblij ven, zodat ze dit dan ook mooi kunnen meepakken. Daar hebben we dus van kunnen profiteren", weet secretaris Danny Soethaert. Dat laatste ging echter niet voor alle renners op. Zo kreeg Brian van Goethem uit Sluiskil van de ploegleiding van Metec geen toe stemming om te starten. Toch komen er zaterdag tijdens de Dijkfeesten in het dorp 24 ren ners aan de start, met Nick van der Lijke (begin dit jaar winnaar van de Beverbeek Classic) en Mar co Minnaard als Zeeuwse verte genwoordigers. Verder ook sterke renners als Johim Ariesen (vier overwinningen in buitenlandse wedstrijden), Maarten van Trijp, Jasper Bovenhuis en enkele Bel gen met daarbij Dave de Schee- maeker, in 2010 nog winnaar van het criterium in Philippine. Bij de dernyrijders onder anderen Ron Zijlaard, Michel Vaarten en Walter Huybrechts. Er worden vanaf 15.00 uur twee series van twintig minuten gereden, daarna gevolgd door een kleine en een grote finale. Daarnaast is er ook een race voor de jeugd. Die voor de junior-vrouwen is afgelast we gens te geringe belangstelling. Start en finish zijn in de Bern- hardstraat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 34