ook weer als visser sterven' Wilt u binnen 1 dag veilig douchen? molenaar 30 EXAMENS NIEUW! Bon voor gratis uitgebreide brochure! De PZC volgt drie leerlingen die examen doen. Vandaag de laatste aflevering: Céline over het uitgestelde vwo-examen Frans. 143.000 EXAMENKLACHTEN Nieuw: Veilige douche voor senioren Bel gratis 0800-27 40 400 voor de uitgebreide badkamer brochure Ja stuur mij de gratis uitgebreide brochure over badkamers Vrijblijvend thuisadvies? imiwtn mo-27 40 m zat er echt doorheen Iedereen door Cornelleke Blok OOST-SOUBURC - Eindelijk is Céli ne den Engelsman (18) uit Oost-Souburg ook klaar met haar examens. De leerlinge van de Christelijke Scholengemeenschap Walcheren maakte woensdagmid dag het vwo-examen Frans, dat een dag werd uitgesteld nadat de toetsvragen dinsdag uitlekten op internet. Céline baalde flink dat ze nog aan de bak moest. „De verontwaardi ging was groot. Iedereen zat er echt doorheen. Niemand had zin om nog een examen te maken. We hadden al vakantie kunnen hebben." De vwo'ers konden voor het exa men niet terecht in de gymzaal, omdat die niet meer beschikbaar was. De school had immers ook niet meer op een examen gere kend. „We zaten op de derde verdie ping. Tijdens het examen was er twee keer een leswisseling. Daar door was het niet rustig. Leerlin gen gingen buiten expres met hun fietsbel tringen. We keken el kaar aan met een blik van 'zo kan ik geen examen maken'. Ik vind dat niet de schuld van de school leiding hoor. Zij moesten ook im proviseren. Die jongen had ge woon dat examen niet moeten lek ken." Céline kan zich er nog kwaad over maken. „Hij beseft niet wat voor schade hij aange richt heeft. Dit is echt een ramp voor sommige mensen. Hij wil la ten zien dat het onderwijs verbe terd kan worden, ofzoiets. Maar echt niemand vindt hem een held." Toch denkt Céline niet dat alle op hef haar prestatie heeft beïnvloed. „Het examen was wel lastig. De onderwerpen van de teksten wa ren vreemd. De eerste ging over maillots voor mannen. Dat vond ik heel raar. En er was ook nog een anti-feministische tekst. Zo'n onderwerp verwacht je gewoon niet. De tekst over jongens die mannequin willen worden, vond ik wel makkelijk." M Céline den Engelsman maakte het examen Frans, foto Ruben Oreel Over twee weken weet Céline of ze geslaagd is. Ze denkt dat het ge lukt is. „Ik hoop dat ik genoeg compensatiepunten heb gehaald voor economie, want voor dat vak ben ik bang." Het Landelijk Aktie Komitee Scho lieren (LAKS) heeft de afgelopen examenperiode ongeveer 143.000 klachten ontvangen. Dat meldde de organisatie donderdag, nadat ook bijna 17.000 vwo-leerlingen hun uitgestelde examen Frans had den afgerond. De vwo'ers vonden dat examen Frans moeilijk en vaak onduidelijk. Er stonden volgens veel klagers te veel open vragen in. Het aantal meldingen overtreft dat van vorig jaar (ruim 124.000), maar ligt ver onder dat van het re cordjaar 2010. Toen ontving het LAKS 149.000 klachten. Voor ruim 207.000 scholieren zit ten de examens er nu op. Over 2 weken horen zij de uitslag. Op 17 juni beginnen dan de her examens. door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - „Een beroepsvisser is als visser geboren en wil als visser sterven. Het monitoren van vis of het rondleiden van toeristen is leuk, maar gerommel in de marge." Dat zei voorzitter Jaap Geleijnse van de Combinatie van Beroeps- visssers (CvB) donderdag tijdens een hoorzitting in de Tweede Ka mer. De vissersvoorman pleitte woensdag in het parlement nog voor maatregelen tegen stroperij. Donderdag reageerde hij - weder om op verzoek van de Kamer - op bevindingen van de commissie Remkes. Die stelde eind vorig jaar dat er voor beroepsvissers in bin nenwateren toekomst is, mits ze op meer soorten gaan vissen dan paling alleen. Zonder koerswijzi ging wordt het voor hen moeilijk een boterham te verdienen. Vol gens de commissie zit er meer toe komst in het vak als vissers zich ook richten op uitzetten van glasaal en onderzoek en controle van visstanden. Ook is een rol in het toerisme weggelegd. Geleijnse stelde dat watérschap- pen verantwoordelijk zijn voor het over de dijk zetten van paling. „Voor de Ramp sijpelden gema len als een mandje. In de tijd na de Ramp is dat niet meer omdat alles hermetisch afgesloten is. Daardoor kan paling niet in en üit zwemmen." De vissersvoorman sluit niet uit dat de CvB waterschappen voor de rechter gaat dagen omdat ze niet voldoen aan hun zorgplicht in het kader vaan de Flora- en Fau nawet. „Het is een schitterend beroep en we hopen dat we kunnen blijven vissen, ook al is dat misschien met minder vissers." Veel senioren merken dat het baden de nodige inspanning kost. En dat is niet verwonderlijk: u staat in een natte, gladde ruimte met weinig houvast. Elk jaar belanden ruim vierduizend mensen in het ziekenhuis na een val in de badkamer. U hebt er misschien wel eens over gedacht uw badkamer aan te laten passen, maar u ziet tegen de verbouwing op. Molenaar heeft nu de oplossing! Compleet aangepaste douche in slechts 1 dag Uw oude bad wordt door ons afgevoerd De wand en vloertegels worden niet weggebroken U heeft geen last van rommel en stof in huis Naam Adres 0 Mevr 0 Dhr Postcode Plaats Telefoon E-mail wk22_M3_pzc Wij komen graag bij u thuis langs voor een gratis vrijblijvende demonstratie. Bel gratis 0800-27 40 400 en maak een afspraak! Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet -i'V.vur U N

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 30