Raad Veere stemt unaniem in met bestemmingsplan buitengebied DE NOBELAER tot 40% vanaf vrijdag 31 mei WALCHEREN 25 Figuurtje geeft nieuw elan aan museum Het Polderhuis. Een simpel mannetje met veel mogelijkheden. 66 Als ik met Guusje bezig ben, is dat hetzelfde als het spelen van een kind. Middelburgsestraat dicht door drankrijder Rozen op Vismarkt en Abdijplein Rommelmarkt voor goede doel Levende standbeelden Haringparty verzet naar 20 juni Brassbands geven concert in Ter Reede Elke vrijdag koffiehuis in de Stromenwijk Nieuwe melodieën vanaf St Jacobstoren it's spring sale bij I VRIJDAG 31 MEI 2013 op speurtocht door Annemarie Zevenbergen WESTKAPELLE - Een afgerond drie hoekje vormt de basis van het fi guurtje Guusje. Meestal zwarte armpjes en korte beentjes en vleeskleurige handjes. Guusje geeft museum Het Polder huis in Westkapelle nieuw elan. Niet alleen als mascotte, maar ook in educatieve spelletjes, een speurtocht en een dialect-place- mat bijvoorbeeld. Het simpele fi guurtje kent eindeloze mogelijk heden en is er nu al in vele varian ten. Van Guusje Verdriet tot Goo- chel-Guusje, Guusje Hondenpoep en Guusje Steenzetter. Al dan niet in combinatie met een be staande achtergrond zoals de Westkapelse vuurtoren, de Liber ty Bridge of het strand. Guusje is het geesteskind van Ada van Hoof en haar in maart dit jaar overleden partner Jacky. „Wij zijn samen aan Guusje begonnen, vo rig jaar december. Ik kwam met een ideetje rondom een dijkwer- kertje. Het eerste figuurtje heb ik gemaakt met uitgescheurde stuk jes papier. Mijn partner was daar niet echt kapot van. En terecht. Ik wilde te veel iets namaken. Toen ben ik opnieuw begonnen met een stripfiguurtje. Dat had ook te maken met het feit dat ik geen diepte kan zien. Dat is bij een stripfiguur ook niet nodig. Al snel ontstond dit figuurtje. De naam Guusje hebben we samen verzon nen. Het is Wasschappels voor kind. Bovendien is het zowel een jongens- als een meisjesnaam. Ie der kind kan zich ermee identifi ceren. Terwijl mijn partner thuis lag, werkte ik ook thuis. Het was iets wat we samen konden doen. Ik ontwierp en kreeg daar direct reactie op. Guusje gaf ons ook kracht en troost. Ze pakt haar laptop en laat zien hoe Guusje groeide. Van losstaan de figuurtjes tot Guusje in combi natie met foto's. „Die combinatie met foto's heb ik voor het eerst ge maakt op de dag van de crematie Ada van Hoof van Jacky. Ik was die ochtend zo gestrest dat ik ben gaan 'tekenen'. Ik heb toen een serietje gemaakt van Guusjes tegen een foto-achter grond. Zo ontstond Guusje Ver driet. Dat heeft mij geholpen bij de verwerking van mijn verlies. Ik kan mijn emoties niet goed to nen, maar zo kan ik veel kwijt. Ik ben heel blij met Guusje. Het geeft me ook vrolijkheid. Ik pro beer er vaak grapjes in te leggen. Als ik met Guusje bezig ben, is dat hetzelfde als het spelen van een kind. Het is m'n speelkame raadje en m'n uitlaatklep." „De basis van het figuurtje blijft hetzelfde, maar de invulling van het lijfje en de achtergrond vari eert. Bij een Guusje Pers is het driehoekje gevuld met kranten, Guusje Steenzetter heeft een lijfje van 'water'. Guusje jongen heeft vaak een bubbeltjeslijf en een dijkwerkerspet op, Guusje Meisje zie je veel met een lijfje van schor- tenbont en een Zeeuws kapje op." Het figuurtje is met name be doeld voor educatieve activiteiten voor kinderen. Zo zijn er inmid dels bordspelen, een speurtocht, een vertelposter en kleurplaten. Kinderen kunnen ook hun eigen verhaal vertellen bij 36 Vertel- Guusjes. Het figuurtje is inmid dels gedeponeerd bij een notaris." Ada heeft nog volop ideeën en plannen voor Guusje. „Ik ga het nu verder uitbouwen. We hebben inmiddels ook een website-naam gereserveerd. Je weet maar nooit." MIDDELBURG Een drankrijder veroorzaakte donderdagavond chaos op de Middelburgsestraat. Hij beland de met zijn auto in de berm toen hij van Middelburg naar Koudekerke reed. Terug op de weg raakte hij een paardentrai ler achter een auto en daarna nog een auto. De weg was uren afgesloten. De politie nam het rijbewijs in van de veroorza ker. Niemand raakte gewond. MIDDELBURG In Middelburg wordt komend weekend, tijdens Middelburg Vol-koren, een grote rozenma- nifestatie gehouden. In het ka der van Middelburg Rozenstad staan er kramen met 'rozenarti- kelen' op het Abdijplein en wordt zondag van 11.00 tot 17.00 uur een rozenmarkt ge houden, met medewerking van onder andere rozenkweke rij De Bierkreek. AAGTEKERKE In Aagtekerke wordt zaterdag van 9.00 tot 15.00 uur een rom melmarkt gehouden op het Dorpsplein. De opbrengst is be stemd voor de kerk, een pro ject in Gambia en de Voedsel- bank. Er zijn stalletjes met streekproducten en activitei ten voor kinderen. In de och tend is er een veiling. De kerk is open. Daar is de expositie 'Het gezag van toen' te zien. DOMBURG Meer dan twintig levende standbeelden treden zaterdag middag op tijdens het Dom burg Statues Festival in Dom burg. Nieuw is het Junior Festi val. Leerlingen van Archipel school de Golfslag hebben workshops gevolgd om te le ren hoe je als 'standbeeld moet staan'. Zij zijn in de tuin van het Marie Tak van Poortvliet museum te bewonderen en worden muzikaal begeleid. VLISSINGEN Ook de haringparty in de Tim merfabriek in Vlissingen is ver plaatst naar een andere datum. De netwerkbijeenkomst voor het goede doel, georganiseerd door de Lions Club Vlissingen, wordt niet op 6 juni maar op 20 juni gehouden. De landelij ke start van het haringseizoen is uitgesteld omdat de haring die tot nu toe is gevangen nog niet van de juiste kwaliteit is. VLISSINGEN Brassband Excelsior uit Kloe- tinge en de Belgische brass band Bacchus geven morgen een concert in zorgcentrum Ter Reede in Vlissingen. Beide orkesten staan onder leiding van Bart van Neyghem. Het concert is georganiseerd in het kader van de Week van de AmateurKunst. Het optreden begint om 19.30 uur. MIDDELBURG Iedere vrijdag staat tussen 9.30 en 11.30 uur de deur van koffie huis De Ontmoeting aan de Oosterscheldestraat 1 open voor wijkbewoners. Er zijn mooie kaarten en brocante ca deautjes te koop. De opbrengst hiervan is voor een goed doel. Er is een speelhoek voor de kleine kinderen. Vandaag zijn er allerlei Oud-Hollandse spe len. VLISSINGEN Vanaf morgen zijn er nieuwe melodieën te horen vanaf de Sint Jacobstoren te Vlissingen. Beiaardier Jos Vogel heeft de automaat van het carillon na melijk voorzien van een Gavot te en een Passepied van de Franse barokcomponist Dieu- part. Ook klinkt er een bewerking van een Spaans lied uit de zes tiende eeuw, van een anoniem componist. I Guusjes bij de vuurtoren I Guusje Hondenpoep I Guusje Pers door Carla van de Merbel DOMBURG - De gemeenteraad van Veere heeft donderdagavond una niem ingestemd met een nieuw be stemmingsplan buitengebied. In dit plan staan de kaders voor ruimte lijk beleid in de gebieden buiten de kernen. Belangrijk hierin is de be scherming van het landschap. De meeste fracties complimen teerden het college en de ambte naren ruimtelijke ordening met het nieuwe bestemmingsplan. Vooraf raadslid Piet de Visser van de SGP toonde zich onder de in druk. „Ik moest bijna m'n meerde re erkennen in de ambtenaar die dit tot stand bracht." Tegen onder delen uit het plan waren 102 be zwaren ingediend, voornamelijk van boeren en recreatieonderne mers die nadelen zien voor hun bedrijfsvoering. Aan de meeste hiervan is tegemoet gekomen. De Visser erkende dat dat niet voor al le bezwaren geldt. „Het is jammer voor die particuliere belangen. Niet iedereen heeft zijn zin gekre gen. Maar we moeten samen ver der." Maaike Walraven van PvdA/GroenLinks noemde de be antwoording van de inspraak 'evenwichtig en zorgvuldig'. CDA-er Jan Lampert vulde zijn complimenten aan met een ver zoek om flexibiliteit bij de toepas sing van het plan. „Ik vraag het college met klem om maatwerk te leveren bij zaken die. we nu niet kunnen voorzien." Wim Bartels van DTV diende vijf amendementen in voor wijzigin gen in het bestemmingsplan. DTV wilde daarmee het land schap nog beter beschermen en onder meer strengere regels stel len voor nieuwe bebouwing. De amendementen kregen geen steun van andere partijen. Die vin den de regels in het plan voldoen de. DTV stemde toch in met het raadsvoorstel. (tot 30% korting op Marc Cain) wij zijn 7 dagen geopend! www.denobelaerdomburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 25