Vlissingen geeft grond ook uit in erfpacht Mascotte brengt nieuw leven in het Polderhuis Nieuwe naam voor 'nieuwe' school Woonvoorziening heet voortaan Buitenhaven I I I I I 24 WALCHEREN MUSEUM HET POLDERHUIS door Maurits Sep VLISSINGEN - Projectontwikkelaars of individuele investeerders die één of meer huizen willen bouwen op het Scheldekwartier in Vlissin gen, kunnen de grond voortaan ook pachten. De gemeente Vlissin gen ziet dat als een oplossing voor de crisis op de woningbouwmarkt, waardoor de verkoop van gronden is stilgevallen. Dat zei wethouder Jacques Da- men donderdagavond tijdens de gemeenteraadsvergadering. WD'er Jan Casteleijn deed het voorstel om voortaan ook het ver pachten van gronden mogelijk te maken. „Bijvoorbeeld voor tien jaar, met daarna een optie tot koop", suggereerde hij. Volgens Casteleijn is dat voordelig voor de gemeente. Nu er amper of geen grond wordt verkocht, blijft de ge meente ermee zitten en moet zij er de rentelasten voor betalen. Als de grond wordt verpacht aan een ander, komt er geld bij de gemeen te binnen in plaats van dat zij er voor moet betalen. Juist het Schel dekwartier is door het stilvallen van grondverkopen een zwaar ver liesgevend project. Damen bevestigde dat het college de mogelijkheid van erfpacht al inzet om investeerders over de streep te trekken. „Wij blijven ons maximaal inzetten voor ver koop. Maar iedereen die een goed idee heeft, is bij ons welkom en kan op gesprek komen." Tobias Meijers van de POV herin nerde eraan dat de gemeenteraad enkele jaren geleden juist heeft besloten geen gronden meer te verpachten maar alleen te verko pen. „Ik verwacht van de wethou der dat die zich houdt aan het be leid van de raad. En als hij kansen ziet voor erfpacht, dan moet hij die eerst voorleggen aan de ge meenteraad." Hij kreeg bijval van Mark Weug van de LPV. Damen beloofde dat hij dat inder daad zal doen. Anderzijds wees hij erop dat het verpachten van grond (financieel) aantrekkelijker is toegenomen door wijzigingen in de wet. „De regels zijn soepeler geworden en dus aantrekkelijker." -U- FP Samen met Guusj e t Ada van Hoof met haar geesteskind Guusje, ontstaan op de computer, foto Ruben Oreel WESTKAPELLE - Sinds de oprich ting Stichting Polderhuis in no vember 1999 en de opening van het museum 1 november 2004 is er veel veranderd in het Westka- pelse dijk- en oorlogsmuseum. Het museum telt inmiddels 165 vrijwilligers en heeft vaste exposi ties die jaarlijks aangepast wor den. Daarnaast zijn er vrij toegan kelijke wisselexposities in de ont moetingsruimte. Volgend jaar staan activiteiten in het kader 70 jaar bevrijding en het 10-jarig be staan van het museum. Aad van Hoof schreef dit jaar een educatief beleidsplan voor de ko mende vier jaar. Dat behelst een aantal educatieve projecten voor het basisonderwijs en voortgezet onderwijs naast educatieve projec ten voor ouderen. Het Polderhuis wil naast 'zien en beleven' ook 'le ren' als speerpunt. De nieuwste ontwikkeling op educatief gebied voor kinderen is het stripfiguur tje Guusje, gemaakt op de compu ter. Guusje neemt kinderen mee door het museum, leidt ze rond in de wondere wereld rondom het Polderhuis en het Wasschap- pels dialect en laat ze spelletjes spelen. Zaterdag laat Ada in het kader van het WAK op het kun stenaarspleintje in de museum- tuin zien hoe ze Guusjes maakt. OOSTKAPELLE - De samenwerkings school in Oostkapelle heeft een nieuwe naam. De school aan de Torenstraat heet voortaan 'de Lis peltuut', naar de schelp uit het boek 'Pluk van de Petteflet' van Annie M.G. Schmidt. De naam is aangedragen door Marianne de Voogd, een ouder. Ze koos deze naam omdat hij betekent: 'de schelp die de weg wijst'. De nieu we naam werd donderdagmiddag onthuld door Dylan Ram als Pluk en Nancy de Visser als Aagje. In de Lispeltuut zijn de protes tants-christelijke school De Re genboog en openbare school De Knotwilg verenigd. De scholen zitten sinds dit schooljaar in één gebouw; vanaf augustus worden de klassen ook gemengd. i Dylan Ram en Nancy de Visser tonen de nieuwe naam van hun samenwer kingsschool. foto Ruben Oreel NIEUW- EN SINT JOOSLAND - 'Buiten haven' is de naam van de woon voorziening voor ouderen met ge heugenverlies en dementie in Nieuw- en Sint Joosland. De klein schalige voorziening van Zorg- stroom werd donderdag officieel geopend door burgemeester Ha- rald Bergmann. Overigens wonen er al sinds vorig jaar ouderen met psycho-geriatri- sche problemen in het nieuwe te huis. De Buitenhaven is gevestigd aan de Kraayerthavenstraat. Het maakt deel uit van een klein nieuwbouwproject in Nieuw- en Sint Joosland. Na de opening trad theater Veder op, zowel in de Wegwijzer als voor de bewoners in de Buitenha ven. In de nieuwe woonvoorziening is plaats voor dertien mensen. Alle plaatsen zijn bezet. De komst van deze voorziening kende een lange voorgeschiedenis. In 2008 was de kogel door de kerk en werd beslo ten tot de bouw. Het was een grote wens van de in woners van Nieuw- en Sint Joos land om een dergelijke voorzie ning te krijgen. Mensen met de mentie kunnen voor zover er plaats is nu in hun eigen dorp blij ven wonen. cpl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 24