'L, ZEELAND PLflMEC(r almanak E-laadpunt erbij Petit Paris in Oostburg NIEUWSTIP? EIFFELTOREN Badkamers www.pzcwonen.nl Van Gilst v.o.f. Een nieuw plafond in één dag! Besprekingen over onteigening huizen en boerderij langs Tractaatweg (Ter- neuzen-Zelzate) in afrondend stadium. www.pzc.nl/ridefortheroses PZC VRIJDAG 31 mei 2013 redactie@pzc.nl of 0118-434010 Alles over PLAFONDS www.plameco. nl Tel. 0113-27 00 00 Tip? redactie@pzc.nl Kreeft. Het is een delicatesse, maar het eten ervan vergt enige oefening. In restaurants worden gasten die voor kreeft kiezen voorzien van een slabbetje. Zo ook deze keer. Onder de gasten bevond zich een bijzonder mooie vrouw met uitnodigende ron dingen. De ober liet zich tegenover haar van zijn meest galante kant zien. Hij slaagde er nog wel in een pokerface te trekken maar de gedien stig bedoelde vraag die hij haar stel de verried zijn diepere gedachten: 'Zal ik U even uw slipje omdoen?' 25 km, SUrt 10 JO uur 50 km, start 10. J0 uur 80 km. $»rt 9.00 uur 20 hm, start 9-00 uur Verbreding in 2016 af door Wout Bareman TERNEUZEN - In het najaar van 2014 wordt zo goed als zeker be gonnen met de verdubbeling van de Tractaatweg tussen Terneuzen en de grens, onderdeel van de N62. De weg is in 2016 klaar, een jaar later dan de ingebruikname van de Sluiskiltunnel. Het tracé van de verbrede weg (met drie ongelijkvloerse kruisin gen) valt grotendeels samen met het huidige. De provincie heeft daarvoor gekozen uit financiële overwegingen. Het oorspronkelij ke ontwerp vergde een investe ring van zo'n 80 miljoen euro, het 'versoberde' tracé minder dan 50 miljoen. Gedeputeerde Kees van Beveren en wethouder Co van Schaik van Terneuzen meldden gisteren dat de besprekingen met de eigena ren van zeven huizen (Sasdijk, Graafjansdijk) en een boerderij (bij Westdorpe) in een afrondend stadium verkeren. Er moet nog een akkoord worden gesloten met drie eigenaren. Van Beveren: „We zijn inderdaad niet met iedereen rond, maar wél nog steeds in ge sprek. We hebben goede hoop er uit te komen." Van Schaik toonde zich tevreden over de manier waarop de provin cie de eigenaren tot nu toe heeft benaderd en behandeld. „Er is met iedereen uitgebreid gepraat. Dat heeft de kou uit de lucht ge haald. Binnenkort houden we spe ciaal voor alle betrokkenen een in loopavond in Axel. Het is erg be langrijk dat we iedereen perma nent op de hoogte houden. Er zijn immers mensen bij die al tientallen jaren in hun huis wo nen en er nu uit moeten." De relatie tussen de provincie als wegbeheerder en de eigenaren was er de afgelopen jaren één van pieken en dalen. Het ene moment zouden de huizen en de boerderij worden onteigend, het andere mo ment bleek dat overbodig en trok 'Middelburg' de taxateurs terug. Uiteindelijk zaten beide partijen toch weer met elkaar aan tafel. Tot nu toe met succes. Van Beve ren is er veel aan gelegen verdere vertraging met procedures tot voor de Raad van State te voorko men. „Door het akkoord met de ei genaren is al een groot aantal be zwaren weggenomen." Volgens Van Beveren en Van Schaik is waar mogelijk rekening gehouden met de wensen (en ei sen) van de omwonenden. Van Schaik: „De kritiek is verstomd. Er is tegemoet gekomen aan de ei sen van de Westdorpenaren en van bewoners van de buurtschap pen Schapenbout en Batterij. Die mensen hoor je niet meer." Er worden tal van maatregelen ge troffen om overlast tot een mini mum te beperken. Volgende week worden het ont- werp-bestemmingsplan en de mi lieueffectrapportage (mer) ter in zage gelegd. De verwachting is dat het bestem mingsplan begin volgend jaar kan worden vastgesteld. Direct daarna volgt de aanbeste ding. BRESKENS - Op de gemeentelijke parkeerplaats van recreatiepark Schoneveld bij Breskens komt een oplaadpunt voor elektrische auto's, het vijfde in de gemeente Sluis. De andere zijn bij het Spui- plein in Breskens, de Schoolstraat in Oostburg, de VW Sluis en Duinhof in Cadzand-Bad. OOSTBURG - Wie de Eiffeltoren graag eens wil bezichtigen, hoeft niet meer naar Parijs. In Oostburg, op het terrein van Hinneman Engineering, staat -ie ook. Weliswaar op schaal, want de Oostburgse Eiffeltoren is met zijn 3 a 4 me ter wel ietsje lager dan de 324 meter van de echte Tour Eiffel. De 'Hinneman- toren' is door Aron Fenijn (links) en Fabian de Lange van het engineeringsbe- drijf tussen de bedrijven door gemaakt. Als aardigheidje. „Zo kunnen we op een treffende manier laten zien wat we allemaal kunnen", zegt Jean-Pierre Vercouteren van Hinneman. Het bedrijf krijgt, sinds de toren op het terrein is gezet, heel wat leuke reacties. Vercouteren: „We hebben 'm zelfs al een keer verhuurd!" foto Peter Nicolai O Ga verder op

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 21