'Beef Gate': het vlees blijkt zwak Nederlands duo is heel lastig Gevangenen na lekken informatie overgedragen (ÜSQO BUITENLAND 7 Bij Alles-in-1 van Ziggo. Volgens advocaten zitten hun Afghaanse cliënten al veertien maanden vast zonder aanklacht De lokale politie speelt een dubieuze rol omdat er tel kens geheime informatie wordt gelekt altijd iets voor jou DONDERDAG 30 MEI 2013 gericht op seks' I Indonesië heeft genoeg van islamisten die enerzijds vrouwen verplichten hoofddoeken te dragen en anderzijds por no kijken en prostituees bezoeken. Op een spotprent die op Facebook rondwaart bekent de 20-jarige prostituee Rani tegen Achmad Fathanah van de PKS: „Ik wil nog wel een keer..." Maar Fathanah houdt zich in: „Ik ook wel, maar die speurhonden van de anti-corruptiecommissie zitten ons op de hielen, verdorie!" JAKARTA - De Partij voor Welzijn en Gerechtigheid (PKS), de meest radicale Indonesische moslimpartij, zit temidden van andere schanda len ook in de maag met Beef Gate. Dat is de naam van het vleesschan daal in Indonesië waarover bijna da gelijks nieuwe schokkende feiten aan het licht komen. Zo ontdekten rechercheurs afgelo pen week niet alleen vier villa's die op naam staan van de inmid dels ex-voorzitter Luthfi van de PKS. Voor de huizen stonden ook nog eens negen luxe personénwa- gens. „De feiten spreken voor zich", zegt Johan Budi van de Na tionale Anticorruptie Commissie. Hij vertelt dat de PKS al jaren be trokken is bij het regelen van ille gale vleesimportvergunningen. Dit zou gebeuren sinds de Indone sische regering de eigen vleesin dustrie beschermt met een im portstop. De steekpenningen die de PKS-top ontving, werden ge zet op bankrekeningen van biki ni- en lingeriemodellen, die au to's en sieraden cadeau kregen. De corruptieaffaire heeft het ima go van de PKS, dat zero tolerantie voor corruptie en prostitutie hoog op zijn agenda heeft staan, zwaar beschadigd. De geloofwaar digheid van de islam in de poli tiek staat op het spel. De PKS over weegt nu uit de regering te stap pen. Veel zal dat niet helpen. Moslimintellectueel en schrijver Zuhairi Misrawi vreest niet alleen het einde van de Partij voor Wel zijn en Gerechtigheid. In zijn val zal het ook andere moslimpar tijen meesleuren. De vierde grootste regeringspartij in het kabinet van president Susi- lo Bambang Yudhoyono ontkent alle beschuldigingen en beweert dat de Nationale Anticorruptie Commissie (KPK), die het onder zoek uitvoert, is omgekocht om de partij voor de verkiezingen van volgend jaar kapot te maken. voormalig technisch directeur en de eigenaar sinds het faillisse ment van de volleybalclub in 2011 op bijzonder slechte voet met el kaar staan. Lifante stelt dat hij sinds de ondergang van Voleibol 2005 geen contact meer heeft ge had met Cuenca. „Hij heeft des tijds alles meegenomen. Van de computers tot de complete admi nistratie. Vanaf dat moment weet ik niet meer bij welke zaken hij was betrokken. Het is alleen dui delijk dat hij mij en de club veel schade heeft toegebracht." Lifante stelt dat Cuenca hem vo rig jaar nog probeerde erin te lui zen. Met een vervalste handteke ning onder een contract bood hij de marmergroeve van Lifante ver onder de prijs aan voor verkoop. Die 'aanval' wist de zakenman af te slaan, maar hij gelooft dat Cuenca vervolgens andere poten tiële kopers heeft gestrikt: Ingrid Visser en Lodewijk Severein. „Met hen onderhield hij nauwe vriendschapsbanden." Het zakelijk voorstel zou een val zijn geweest, bedoeld om de Ne derlanders in handen te spelen van de Roemeense moord-ver- dachten. Bij wie Cuenca een to renhoge schuld had. Volgens politiebronnen stapten Visser en Severein op 13 mei met een grote som cash op het vlieg tuig naar Spanje, met het oog op een investering. In zijn marmer groeve, denkt Lifante. Cuenca wist van de contanten en hoopte met de uitlevering van de twee KABUL - Groot-Brittannië is er klaar voor om negentig Afghaanse gevan genen op de legerbasis Camp Basti on over te dragen aan de autoritei ten van Afghanistan. Dat hebben functionarissen van het Britse mi nisterie van Defensie woensdag ge zegd. Advocaten van acht van de gevan genen hadden Defensie laten we ten dat hun detentie wel eens on wettig zou kunnen zijn. Volgens de advocaten zitterrhun cliënten al veertien maanden vast zonder aanklacht. De minister van Defensie, Hammond, zei woensdag tegen de BBC dat hun vrijlating gevaar zou opleveren voor Britse troepen. Hammond kwam daar later op terug en zei dat er een 'veilige route' was ge vonden voor hun overdracht. Het is nog niet bekend wanneer precies Groot-Brittannië de gevan genen overdraagt. De zaak kwam woensdag in een stroomversnel ling nadat de BBC documenten had gezien over de gevangenen en daarover vragen stelde. De raadslieden van de gevange nen trekken een parallel met het Amerikaanse gevangenenkamp Guantanamo Bay. Normaal ge sproken mogen militairen van de vredesmacht ISAF verdachten 96 uur vasthouden. Slechts in 'uit zonderlijke omstandigheden' mag daarvan worden afgeweken. De Britten zaten met de gevange nen in hun maag: ze kunnen hen niet zelf berechten, maar hen ook niet overdragen aan de Afghaanse autoriteiten. De Britse minister van Defensie besloot vorig jaar dat dit voorlopig niet mocht, orfi- dat de Afghanen hun gedetineer den te slecht behandelden. van zijn schulden af te komen. Mogelijk hebben de Roemenen met geweld geprobeerd te achter halen waar het geld was. De naam van Lifante dook al eer der op tijdens het onderzoek. Eerst als verdachte, later als tipge ver. Hij stapte naar de politie toen Visser - vijf dagen na haar vermis sing - niet reageerde op een whats-app bericht. „Ik heb vanaf het begin meegewerkt met het on derzoek", stelt de zakenman. Mooi Wil je ook in en om je huis tv-kijken op een tablet en smartphone? Eenvoudig films en series bestellen, supersnel internetten, voordelig bellen eri nog veel meer? Neem dan nu Alles-in-1 en ontvang een gratis Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)*. Of kies een van de andere aanbiedingen. Ga naar ziggo.nl/aUesinl of bel 0900-0730 (tokaai tarief) De aanbiedingen zijn alleen geldig voor nieuwe Alles-in-1 klanten die de afgelopen 6 maanden geen Alles-in-1 hebben afgenomen en een jaarcontract afsluiten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 7