Rechter: Husky Event kwelt sledehonden niet Van ba kmIX Eigenaar betaalt opruimen kwekerij I I S I I I Onbeperkt onderling bellen binnen je gezin met KPN Compleet kpn 26 ZEEUWS-VLAANDEREN KOOKWINKEL Open dag op zorg- en beleefboerderij Orkesten Terneuzen geven samen concert Omroeperswedstrijd trekt elf deelnemers Brocantemarkt langs het water EP kpn winkel kpn.com/compleet I 0800 0115 door René Hoonhorst MIDDELBURG - Sledehondenbedrijf Husky Event uit Croede is deze week door de politierechter in Mid delburg vrijgesproken van 'dieren kwelling'. Het echtpaar Decaluwe zou volgens het Openbaar Ministe rie vorige zomer 'pijn en letsel' bij een aantal dieren hebben veroor zaakt. De rechter zag dat anders. Volgens het OM, daarop gewezen door de dierenpolitie, zou het op 13 augustus vorig jaar te warm zijn geweest om met de husky's te lopen. Door op heet asfalt en door kuilen te lopen, zou letsel aan de poten van de dieren kun nen ontstaan. Ook zou Husky Event een vergunning moeten hebben om tochten met honden te houden. De vrijstelling voor de sledehondensport zou niet van toepassing zijn, omdat de tochten commercieel zijn. Advocaat Rinus Wouters haalde verklaringen aan van dierenart sen. Volgens de specialisten, van wie sommigen zelf deelnamen aan tochten, worden de dieren goed verzorgd, terwijl de tochten volgens de regels plaatsvinden. De Dienst Regelingen van het mi nisterie van Economische Zaken gaf eerder aan dat Husky Event geen vergunning nodig heeft, om dat het bedrijf onder de vrijstel lingsregeling voor de sledehon densport valt. „De activiteit blijft immers sledehondensport on danks het commerciële karakter", betoogde Wouters, die daarom vrijspraak bepleitte. De politierechter oordeelde dat er, gezien de verklaring van die renartsen, geen enkele aanleiding is te veronderstellen dat de dieren pijn of letsel zou zijn aangedaan. Hij ging ook mee in Wouters' re denering dat geen vergunning no dig is en sprak de Decaluwes vrij. Het betoog van de advocaat leid de er eerder dit jaar toe dat de Dienst Regelingen een vorig jaar opgelegde boete van 40.000 euro introk. Bij de gemeente Sluis loopt nog een procedure om het bedrijf in het bestemmingsplan te laten passen. Door de activiteiten met trekhonden als nieuwe econo mische drager te bestempelen, zou Husky Event aan alle eisen voldoen. Wouters zei gisteren dat het echt paar Decaluwe blij is met de uit spraak van de politierechter: „Nu duidelijk is dat ze hun dieren goed behandelen en verzorgen, hoopt het echtpaar Decaluwe dat mensen zelf komen ervaren hoe leuk een hondentrektocht is." door Martijn de Koning OOSTBURG - De eigenaar van een pand aan de Jan Steenstraat in Oostburg moet de opruimingskos- ten van een hennepkwekerij in dat huis betalen. Dat bepaalde de Raad van State in Den Haag gisteren. De politie trof in september 2011 in de woning een hennepkweke rij aan. De gemeente Sluis presen teerde de eigenaar van het huis, een man uit het Gelderse An- delst, een rekening van 4000 euro voor het opruimen ervan. De eigenaar wilde de rekening niet voldoen. Volgens hem was de kwekerij de verantwoordelijk heid van de huurder van het pand, en kon hij niet weten dat er binnen strafbare dingen gebeur den. De Raad van State is het daar niet mee eens. De eigenaar had méér moeten doen dan een keertje langs het huis rijden, meent de Raad. Hij had binnen kunnen kij ken, zeker nadat de verhuurder de huur twee keer contant betaalde. „Onder die omstandigheden had hij extra waakzaam moeten zijn." Dat hij 230 kilometer van het huis woont en bovendien op vakantie was tijdens de vondst van de kwe kerij, zijn ook geen goede excu ses, vindt de Raad. De eigenaar had het toezicht dan maar anders moeten regelen. doet 't gewoon door Sheila van Doorsselaer OOSTBURG - Al bijna 25 jaar be stiert Bianca Bonte de eerste en enige gespecialiseerde kookwinkel in Zeeuws-Vlaanderen. Haar pas compleet verbouwde pand in Oost burg trekt kookliefhebbers van heinde en ver. Via een webshop be dient ze de rest van de wereld. Bianca was pas 19 jaar toen ze de kookwinkel in de Brouwerijstraat opende. Kiezen de meeste jonge meiden voor een kledingboetiek, Bianca ging dwars tegen de stroom in met haar kookwinkel. Een flinke gok, want het concept was allesbehalve alledaags en dan ook nog in Zeeuws-Vlaande- ren Het volgen van haar hart bleek een schot in de roos. „Ik ben opge groeid in de winkel (Bontes Ba zaar) van mijn ouders en zo wist ik al heel vroeg dat ik ook mijn ei gen zaak wilde. Ik hield van ko ken, maar wilde niet in de horeca en dus werd het een kookwin kel." Het resultaat is een heerlijke struinwinkel waar alles, maar dan ook echt alles, te vinden is op kookgebied. Van het grote werk als de designkeukenmachines van Kitchen Aid en de Big Green Egg (waarmee je kunt grillen, sto ven, roken, bakken, braden en ko ken) tot ijs- en luxe koffiemachi nes, koksmessen, pannen van ko per en van Le Creuset, alles voor het bakken van taarten en cupca kes, een wereld van handige kook- gadgets en natuurlijk ook de Zeeuwse knoop bakvorm waar Bi anca er al zeker duizend van ver kocht. Bianca en haar drie medewerkers hechten aan persoonlijk contact met de klanten. „We geven graag uitvoering advies over gebruik en werking van onze artikelen." Een TERHOLE Zorg en beleefboerderij Bin nenste Buiten aan de Haven- dijk 5 in Terhole houdt zater dag 1 juni van 11.00 tot 16.00 uur een open dag. Bezoekers kunnen dan ook de pas gereali seerde Boerderij kamer zien. In die ruimte kunnen begeleiders met de kinderen allerlei activi teiten doen zoals koken, bak ken, spelletjes doen en knutse len. ZAAMSLAG Alle muziekverenigingen uit de gemeente Terneuzen tre den zaterdag samen op in een tent bij zorgcentrum De Molen hof in Zaamslag. De leden vor men een orkest van ruim 150 muzikanten. Het concert duurt van 14 tot 17 uur, met tussen door ook optredens van drum fanfare Hosanna uit Axel en showband Sas van Gent. AXEL Elf stads- en dorpsomroepers uit Nederland en België doen zaterdag mee aan een wed strijd in Axel. De 'verplichte roep' is om 13.00 uur in de Noordstraat, bij het pand van Ot en Sien, en de 'vrije roep', waarbij ieder de eigen stad of dorp promoot, om 14.30 uur. De wedstrijd is onderdeel van de festiviteiten rond Axel 800 jaar. SLUIS Middenstandsvereniging Sluis houdt zondag tussen 8.30 uur en 17.00 uur de jaarlijkse bro cantemarkt. De locatie, langs de Brugse Vaart, zorgt voor mooie plaatjes. De markt is bijna twee kilometer lang en omvat 250 kramen en grond- plaatsen. Er worden alleen tweedehands spullen en anti quiteiten verkocht. direct uitvloeisel hiervan is de de mo-keuken midden in de zaak. Hier komen (hobby)koks gere geld koken. Zo is kok Ludo Haers zaterdag 7 september te gast. Hij kookt gerechten uit zijn nieuwe kookboek Meermoetaniezijn. Behal ve dat hij belangstellenden de be reiding uitlegt, mogen ze natuur lijk ook mee-eten. Haers' en vele (internationale kookboeken zijn ook te koop in de kookwinkel. Ze staan in de vriendelijke koffiehoek in de win kel waar op een tv. het kanaal 24Kitchen te zien is. Bianca: „Je kunt hier gewoon gezellig binnen komen, lekker zitten en in al onze kookboeken neuzen. Kopje koffie of thee erbij en als er taart of cake is gebakken, dan word je extra ver wend. Sfeer is heel belangrijk in de winkel." Diverse kant-en-klare bakmixen, thee-melanges en koffiesoorten zijn los tekoop. Ook kunnen klan ten een fles extra vierge olijfolie tappen van het vat, na - als ze dat willen - eerst geproefd te hebben van de Griekse, Italiaanse, Spaan se en Franse olies. Bianca zag diverse kookhypes ko men en gaan. Twintig jaar gele den was het een trend een kwali- teitsmessenset in huis te hebben. Ook zag ze de koffiehype aanko men en ziet ze nu al enkele jaren dat mensen steeds meer werk ma- Samsung Galaxy S3 4G

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 74