J50 NIEUW 50% gratis Dansen voor verkoop huis GALAXY ^4 KORTING ^iPhone 5 Dierenpolitie laat verwaarloosde pony inslapen ZEEUWS-VLAANDEREN 25 SLECHTS €23.50 p/mnd Rommelmarkt vult 'gewone' markt aan Bonsaiclub toont fraaiste boompjes Wandelen van schans naar schans Honderd quilts te zien in Grote Kerk DONDERDAG 30 MEI 2013 3.5 inch touchscreen 5.0 megapixel camera iPhone 4 is simiockvrij Kom snel naar Ritel! Actie i.c.m. Ben abonnement, op het netwerk van T-Mobile. Gehele contractsperiode! 9 MAANDEN 4.99 inch HD scherm 13.0 megapixel camera Quad-core processor 5GB, 1e 9 mnd voor €12.50 p/mnd I.c.m. 2-jarig Tele2 SmartMix 300 abonnement (300 min/sms) 9 MAANDEN 4.0 inch Retina Display 8.0 megapixel camera Gezichtsherkenning I 2.5GB, 1e 9 mnd voor €12.50 p/mnd I.c.m. 2-jarig Tele2 SmartMix 300 abonnement (300 min/sms) S Enola Fondse, Roxanne de Lange en Brett Manders (vlnr) tijdens de flashmob in Middelburg, foto Ruben Oreel door Martijn de Koning OOSTBURG - Natuurlijk wil dansdo- cente Anita Bekers uit Middelburg dolgraag dat haar te koop staande woning flink in de belangstelling staat. Maar ook haar West- Zeeuws-Vlaamse leerlingen is er al les aan gelegen dat de woning snel verkocht wordt. Daarom bedach ten ze flashmobs en een lipdub. Bekers geeft nu in Oostburg bal letles onder de paraplu van Stich ting Welzijn. Die krijgt na de zo mer fors minder gemeentelijke subsidie, waardoor tal van cursus sen ophouden te bestaan. Ook de balletlessen van Bekers zitten daarbij. Daardoor zouden de pak weg honderd leerlingen de regio uit moeten om danslessen te kun nen volgen. Bekers zag wel een oplossing. „We hebben in de Oostburgse Nieuwstraat een woning met ZEEDORP - Op een wat verdekt ge legen stukje grond in Zeedorp trof de dierenpolitie zo'n ander halve week geleden een verwaar loosde pony aan. Het dier was er zo ernstig aan toe, dat er niets an ders restte dan hem te laten insla pen. De politie had onvoldoende bewijs om een verantwoordelijke voor dit dierenleed aan te hou den. Onduidelijk is of de pony doelbewust is verwaarloosd. Een passant ontdekt de pony op een omgroeide plek van ongeveer tien vierkante meter. Zij wil uit angst voor 'represailles' anoniem blijven. „Het dier heeft volgens mij de hele winter geen eten ge had. Zijn beenderen staken eruit, zijn ruggengraat lag bijna bloot. Er zat helemaal geen vlees meer aan." De vrouw schakelde de Die renbescherming en dierenpolitie in. Foto's staan op www.pzc.nl. werkplaats op het oog, waar we een dansschool-aan-huis kunnen beginnen." Het gezin Bekers heeft het pand onder voorbehoud aan gekocht. De vergunningen zijn binnen en de gemeente Sluis is enthousiast, maar er is één pro bleem. „We moeten onze huidige woning in Middelburg eerst ver kopen, anders kunnen we het pand in Oostburg niet financie ren", verklaart Bekers. Het gezin krijgt op een bijzonde re manier hulp van een groep leer lingen. Die zijn ook gebaat bij ver koop van de woning, en brengen het huis momenteel onder de aan dacht via flashmobs. Vorige week deden ze zo'n spontane dans in het centrum in Middelburg, en er volgen er nog in Vlissingen (mor gen) en Goes (zaterdag). Nieuws gierige omstanders krijgen daarna een flyer waarin het huis wordt aangeprezen. Daarnaast maakten de leerlingen een lipdub (een in BRESKENS De markt op het Spuiplein in Breskens heeft zondag het the ma 'hobby- en rommelmarkt'. Hobbyisten, handelaren en mensen die gewoon van hun spullen af willen, krijgen een plekje op het middenterrein. Zowel de rommelmarkt als de ambulante markt duurt van 10 tot 18 uur. HULST Bonsaiclub Shimpaku houdt za terdag (10-17 urn") en zondag (12-18 uur) een tentoonstelling bij bloemenzaak Geba aan de Zoetevaart in Hulst. Er zijn 27 boompjes te zien. Toegang is gratis. De Zeeuws-Vlaamse club telt momenteel 35 leden. één take opgenomen muziekclip) in het huis van Bekers, waarbij de hele woning in beeld komt. Het filmpje staat op Youtube. Volgens initiatiefneemster Roxan ne de Lange uit Oostburg verliep de eerste flashmob, in Middel burg, prima. „We kregen veel posi tieve reacties." Volgens haar is de vestiging van de dansschool in Oostburg van groot belang. „Als we ergens anders heen moeten, denk ik dat er veel leerlingen afha ken." De tijd begint inmiddels te drin gen, verklaart Bekers. „De lessen eindigen over een paar weken, en mijn leerlingen willen natuurlijk weten waar ze aan toe zijn." Het huis van de familie Bekers staat aan de Veersesingel in Middelburg. De vraagprijs is 185.000 euro. De lipdub is te zien op www.youtu- be.com, en dan zoeken op 'anita be kers'. AARDENBURG Wandelvereniging Voor de Wind houdt zondag een wan deltocht. Deelnemers kunnen kiezen uit 6,13 en 25 kilometer. De twee langste tochten gaan langs vijf schansen. Vertrekken kan vanaf 8 uur bij de schut- terskantine aan de Herendreef in Aardenburg. Meelopen kost 1,50 euro. GROEDE Zo'n honderd quilts zijn tot en met morgen te zien in de Grote Kerk op de Markt in Groede. Er vinden workshops gegeven en bezoekers kunnen meehelpen bij het maken van een enorme quilt. Meer informatie over de workshops is te vinden op www.wakgroede.nl. Bergen op Zoom Wouwsestraat 18 Breda Karrestraat 7 Dordrecht Voorstraat 266 Etten-Leur Markthof 7 Goes Korte Kerkstraat 1 Middelburg Markt 63a Oosterhout Arendshof 5 Roosendaal Roselaar 49 Rotterdam Lijnbaan 51 Terneuzen Havenstraat 28 Tilburg Heuvelstraat 48 vlissingen Walstraat 99 Waalwijk Stationsstraat 47a Delft Hulst Spijkenisse Oud-Beijerland Naaldwijk Pijnacker IJsselstein

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 73