Kippenstal van de baan 'Ik help die beestjes graag hun jas uit te doen Jarige blusgroep zoekt mensen 24 ZEEUWS-VLAANOEREN Beleid overlast hondenpoep niet verscherpt De nieuwe RAV4 uiTwa/h^f zifzoekt^nn deaanbif' Initiatiefnemer trekt beroep in tegen weigering vergunning pluimveestal aan Lekestraat bij Heikant. "HOOFDPIJN MIGRAINE; ECHT EEN KOPZORG!" "WORDT UW DAG REGELMATIG VERPEST DOOR HOOFDPIJN?" "WERKEN DE PIJNSTILLER VAN DE APOTHEEK OF DROGIST NIET?" Informatiebijeenkomst op woensdag 5 juni U hoeft uw dag namelijk niet te laten verpesten door migraine... Eén van de beste caravantrekkers... Nu bij ons in de showroom Diesel 2wheeldrive v.a. 33.990,- Benzine 4wheeldrive v.a. 34.290,- CAPPENDIJK TOYOTA TERNEUZEN door Ellen Nieuwenhuijze In de rubriek 'Prikbord' wordt het ver- voordeel is dat alle bezwaren be kend zijn, zodat de aanvrager daar aan tegemoet kan komen. Hij kan dan zijn vergunningaanvraag op maat maken. Daarom is het slim om het beroep in te trekken. Want als de provincie eenmaal een negatief oordeel heeft gege ven, wordt het moeilijk om het plan toch nog te realiseren." Aan de overkant van de weg ligt bij de locatie van de kippenstal aan Nederlandse zijde een natuur gebied. In Nederland mag er bin nen een straal van 250 meter van een natuurgebied geen kippenstal komen. Maar die cirkel houdt op aan de grens. Van Remoortel: „Eigenlijk zou Hulst naar de gemeente Stekene moeten stappen met het verzoek die zone gewoon over de grens door te trekken. Bewoners zou den aan de gemeente Hulst moe ten vragen of ze dat willen doen." haal achter een advertentie op internet of het traditionele 'supermarktprik- de mogelijke komst van de kip penstal met 19.000 dieren, zijn blij dat het plan van de baan is. De bewoners zijn er overigens nog niet gerust op dat ze nu ach terover kunnen gaan leunen. „We vrezen dat het intrekken van het beroep misschien een tacti sche zet is van de advocaat van de aanvrager", stelt gemeenteraads lid Jan Van Remoortel (Groenen), die de bezwaarmakers steunt. „En dat er straks een nieuwe aanvraag voor een kippenstal komt. Dat kost de aanvrager wel veel geld, want er moet een milieu-effect rapportage gemaakt worden. Het door Eugène Verstraeten HEIKANT - De initiatiefnemer voor de bouw van een mega-kippenstal aan de Lekestraat, net over de grens bij Heikant, heeft het beroep tegen de weigering van een milieu vergunning door de gemeente Ste kene ingetrokken. Dat betekent dat de weigering van de milieuver gunning definitief is. Wim de Hulster in actie. „Het is handig als een schaap een beetje zweet. Dat maakt het vet tussen de vacht vloeibaarder." foto Peter Nicolai Het beroep zou deze week door de provincie worden behandeld in Gent, maar dat is afgeblazen. De omwonenden, die eerder mas saal bezwaar aantekenden tegen Advertentie: aangeboden scha pen te scheren Waar: Zeelandnet.nl Geplaatst door: Wim de Hulster uit Waterlandkerkje Prijs: verschilt per schaap Rijk wordt hij er niet van, maar dat geeft niet. „Ik doe het meer als hobby. Ik vind het leuk om mensen te helpen. Er zijn er niet zo veel die schapen kunnen scheren." Van jongs af aan had Wim de Hulster (37) uit Water landkerkje al een scheerapparaat in handen op de boerderij van zijn vader. Nu scheert hij in zijn vrije tijd, na'ast zijn baan als me taalbewerker. „De meeste men sen bij wie ik kom, hebben twee of drie schapen. Ik heb er plezier in om die beestjes te helpen hun jas uit te doen. Daar zijn zij ook blij mee. En het is leuk om een praatje met mensen te maken." De meeste schapen worden eind mei, begin juni geschoren, afhan kelijk van het weer. Wim: „Om dat het nog zo koud is, wachten de mensen dit jaar iets langer." Leeftijd en ras hebben invloed op het scheren. Wim: „Hoe ouder een schaap, hoe moeilijker ze scheren. Dan is de wol wat dro ger." Daarom heeft Wim geen vaste prijs, hij rekent ongeveer tussen de zes en twaalf euro per schaap. „Over het ene schaap doe je een half uur, met het andere ben je in vijf minuten klaar. De ene soort scheert makkelijker dan de andere en bepaalde soor ten hebben meer wol." Wims broer, die de boerderij van pa De Hulster overnam, heeft bijvoor beeld Texelaars: een ras dat mak kelijk te scheren is. „Hij bezit zo'n 250 schapen", vertelt Wim. „Die scheren we met z'n tweeën. We doen zo'n vijftig schapen op een morgen." Daarnaast heeft Wim zo'n vijfen twintig klanten per jaar. Vooral in de buurt van Waterlandkerkje, maar soms maakt hij ook de reis naar 'de overkant'. Zelf heeft Wim thuis vier schapen. „Om het gras te maaien. Lammeren mogen ze niet van mijn vrouw. Ze is vegetarisch en dierenlief hebber. De lammetjes zouden we niet kunnen houden, en mijn vrouw zou ze niet willen verko pen. Zonde, maar ik heb me er bij neergelegd." De volledige advertentie staat op www.zeelandnet.nl/prikbord/advertentie. php?id=5787771 Kom voor meer informatie naar de lezing die gehouden wordt door neuroloog drs. P. Proot. Hierbij worden de mogelijke oorzaken, gevolgen, behandeling en opsporing van migraine besproken. De koffie thee staan voor u klaar! U komt toch ook? Locatie: Ziekenhuis Terneuzen, Zorgsaam Zeeuws Vlaanderen Adres: Wielingenlaan 2, Terneuzen Aanvangstijd: 19.00 uur. Start presentatie: 19.30 uur Aanmelden voor deze avond kan vanaf vrijdag 31 mei via telefoonummer 0115-688532 (keuzemenu: optie 1 en vervolgens weer optie 1) door Cris Sohier WESTDORPE - Vijfenzeventig jaar be staan ze nu, de vrijwillige brand weer van Westdorpe. Het feestje wordt vanaf morgen gevierd tij dens de Dijkfeesten in het dorp. Het ideale cadeautje? Een paar extra vrijwilligers. Niet dat het water het korps al aan de lippen staat, zo erg is het nu ook weer niet, zegt Arsène van Esbroek, ploegleider van de brand weerpost Westdorpe. Er zijn acht tien mannen en vrouwen lid van de brandweer, en voor een uitruk zijn zes mensen nodig. Dat lukt ei genlijk altijd wel, en anders kan een naburige regio assisteren. „Maar vroeger waren het de bak ker, de slager en de timmerman die bij de brandweer zaten. Nu werken veel van onze mensen bij fabrieken." Net als Van Esbroek zelf. „Ik sta aan een productielijn, ik kan niet zo maar weg als de pie per gaat. Het werk gaat voor. En daar komt nog bij: die fabrieken m Arsène van Esbroek, ploegleider van de jubilerende brandweerpost West dorpe. foto Peter Nicolai zijn allemaal vrij ver van de kazer ne." Daar komt nog bij dat het korps wat aan het vergrijzen is. Omdat opleiden tijd kost, zou wat jonge aanwas nu al welkom zijn. www.brandweerwestdorpe.nl De ideale caravantrekker Today Tomorrow terneuzen - De aanpak van over last van hondenpoep in de ge meente Terneuzen hoeft niet te worden aangescherpt. Dat ant woordt het college van B en W op vragen PvdA-raadslid Jack d'Hoog- he. Sinds een paar maanden controle ren bijzonder opsporingsambtena ren in burgerkleding of hondenbe zitters zich aan de regels houden. Dat maakt de pakkans groter. Die maatregel gaat D'Hooghe nog niet ver genoeg. Hij kreeg vooral klach ten uit Terneuzen, Axel en Sluis kil over poepende honden op speelveldjes voor kinderen. De be zitters zouden de drollen van hun viervoeters niet opruimen. Het college signaleert dat honden poepperikelen niet vaak meer op de prioriteitenlijsten van wijk- en dorpsraden staan. „Het huidige toezicht vinden wij toereikend." Mr.F.J. Haarmanweg 58 4538 AS Terneuzen Tel. 0115-617751 Prijzen inclusief BTW, exclusief kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage. Wijzigingen voorbehouden. Distributeur: Louwman Parqui B.V. Meer info: bel gratis 0800-0369 of kijk op www.toyota.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 72