70.- 179.- zullen we ruilen? Onderzoek moord 'Religieus motief voor steekpartij Frankrijk' 6 BUITENLAND INDONESIË oude navigatie pummw* 0ESB 249.- Meest gezochte Fransman gepakt Larry King naar staats-tv Rusland Vincent en Bruno getrouwd inruilvoordee TOmTOm<£ GO LIVE 825M na inruil reportage Indonesiërs hebben schoon genoeg van hypocriete en hitsige extremisten. Ik durf rustig te beweren dat deze fundo's meer van seks houden dan gewone mannen Mas juga pengen, Rani Tapi ada penyidik KPK yg intip kita, tuh... Sialan..!! PARIJS De 22-jarige man die zaterdag in de zakenwijk La Défense in Parijs een militair in de nek stak, deed dat uit religieuze overwegingen. Dat zegt de openbaar aanklager. Op beel den van een bewakingscamera is te zien, hoe de man 'een isla mitisch gebed' zegt kort voor dat hij de militair steekt. De verdachte, alleen bekend onder de naam Alexandre, heeft be kend. Minister van Binnenland se Zaken Valls maakte gisteren de arrestatie van de man be kend. Volgens bronnen die be trokken zijn bij het onderzoek, is de man sinds drie of vier jaar lid van een radicale moslimor ganisatie, maar hij zou geen NEW YORK Voormalig CNN-ster Larry King (79) gaat aan de slag voor de Russische staatstelevisie. In juni maakt hij zijn debuut voor RT (Russia Today). Voor de Amerikaanse uitzendingen van RT gaat King onder meer een politiek praatprogramma pre senteren: Politics with Larry King. De overstap van de be kende Amerikaan is opvallend. RT wordt gefinancierd door de Russische overheid. King is 25 jaar de presentator van Larry King Live geweest op CNN. voorstander van de geweldda dige strijd tegen niet-moslims zijn. Hij is een bekende van de politie. De man is eerder aange houden voor kleinere misdrij ven. De politie kwam hem op het spoor door onderzoek van een tas met een mes en een fles drank die hij in de buurt van de plaats van het misdrijf had achtergelaten. De 23-jarige Cédric Cordier werd gestoken terwijl hij in uniform op sur veillance was. Hij is al uit het ziekenhuis ontslagen. De steek partij was enkele dagen nadat in de Londen de Britse militair Lee Rigby op straat was afge slacht cloor vermoedelijke jiha- disten. MONTPELLIER In Frankrijk zijn gisteren voor het eerst twee mannen met el kaar getrouwd. In de stad Mont- pellier gaven Vincent Autin (40) en Bruno Boileau (30) el kaar het jawoord in het bijzijn van enkele honderden gasten. Onder anderen 230 journalis ten uit de hele wereld waren op de voltrekking van het hu welijk afgekomen. Later kwam het voor het stadhuis tot óp- stootjes met betogende tegen standers. De politie heeft enke le aanhoudingen verricht. LUI V-"- Verkeer onderweg cx Geen verkeersdrukte 1» Wwwm Flitsers r*a of1 route Weer op bestemming 4*-WC 2Mni) Aanbiedingen geldig t/m 8 juni - gratis levenslang map updates -1 jaar hd traffic, meest actuele verkeersinformatie - 5" touchscreen - kaarten van 45 landen in europa 'Fundo's meer door onze correspondent Wilma van der Maten je oude navigatie is geld waard! inruilen is mogelijk op 3 modellen JAKARTA - „Hypocriete smeerlap pen", noemt feministe en gender- specialist Julia Suryakusuma radi caal-islamitische politici die de In donesische bevolking hun morele denkbeelden willen opleggen, maar er zelf niet naar leven. „Osa ma bin Laden, de Taliban of de ra dicale Indonesische Partij voor Welzijn en Rechtvaardigheid (PKS) zijn allemaal geen haar be ter. Ze kijken porno en gaan ook naar de hoeren", foetert ze. Want waar ter wereld ook, vol gens de uitgesproken columniste Suryakusuma van de Engelstalige ]akarta Post, draait het in de poli tiek nu eenmaal om macht, geld en seks. Dat geldt tevens voor ex tremistische politici in Indonesië. Ze verwijst naar het jongste, om vangrijke corruptieschandaal waarbij de radicale PKS, de vierde grootste regeringspartij, tot aan de hoogs.te leider toe betrokken is. Een van de leiders werd naakt samen met een prostituee in een hotel ontdekt. De radicale politici lieten zich omringen door fotomo dellen. Het is bijna een goedkope televisiesoap, ware het niet dat sinds de PKS aan de macht is in een provincie als West-Java er geen vrouw zonder hoofddoek meer op straat mag en een jonge meid in een minirok gelijk staat aan een prostituee. Julia Suryakusuma Het is niet de eerste keer dat de PKS bij een pornoschandaal is be trokken. Vlak nadat de omstreden antipornowet in 2008 werd aange nomen, ontdekte de pers een volksvertegenwoordiger van deze radicale partij die doodleuk in het parlement op zijn iPad naar een pornofilm zat te kijken. „Niet al leen de PKS maar ook extremis tische partijen als het Front ter Verdediging van de Islam (FPI) en de Hizbut Tahrir, die hun aanhan gers aanzetten kerken aan te val len, zijn zo hypocriet. Ik durf rus tig te beweren dat deze fundo's meer dan gewofte mannen van seks houden", weet Suryakusu ma. Het goede aan deze schanda len is volgens haar dat steeds meer Indonesische moslims, waar van de meerderheid nog steeds als gematigd bekend staat, schoon genoeg krijgt van de dubbele mo raal van de extremisten. „Ze be zoedelen de goede naam van Indo nesië als vredelievend moslim land in het buitenland." Suryakusuma heeft een oplossing om een einde aan hun praktijken te maken. Wat haar betreft mag het leger ingrijpen. „President Soeharto schakelde ook zijn mili tairen in om met het extremisme in zijn land af te rekenen." Ze be weert dat de meerderheid van de Indonesiërs er net zo over denkt. Islamexpert en rector van de grootste islamitische staatsuniver siteit Komarudin Hidayat snapt de frustraties van liberale mos lims. Hij is tegen terugkeer naar de Nieuwe Orde van generaal Soe harto waar ruim dertig jaar met harde hand mensenrechten wer den onderdrukt. Maar de meeste Indonesiërs zijn de dictatuur van de generaal ver geten. Ze onthielden dat de presi denten Soekarno en Soeharto geen ruimte gaven aan extremis ten. Ze verboden radicale islamiti sche organisaties en lieten hun lei ders oppakken. Hidayat vreest dat als extremistische groeperingen niet meer worden toegestaan, zelfs een partij als de PKS, onder gronds gaat opereren. „Sinds de val van het Soeharto-re- gime is de geest uit de fles en zoe ken extremisten een podium voor hun radicale denkbeelden. Ze ge bruiken de islam als instrument om politieke macht te krijgen", stelt Komarudin Hidayat. Ze krij gen daarbij alle ruimte. Hidayat verwijt president Yudhoyono zwak leiderschap. Hij durft extre misten niet aan te pakken. Julia Suryakusuma hoopt dat 'het onkruid zichzelf uitroeit'. De PKS overweegt uit de regering te stap pen met als argument dat de presi dent zijn verkiezingsbeloften niet waarmaakt. „De partij denkt zo het gezicht te redden, maar schiet zichzelf dan in het hoofd." In de politieke zelfmoord ziet Suryaku- sumu een positieve ontwikkeling. „In hun val slepen ze andere ex treme partijen mee, zodat wij ho pelijk bij de volgende verkiezin gen in 2014 van het islamfascisme zijn verlost." PARIJS - De Franse politie heeft in een voorstad ten zuidoosten van Parijs Redoine Faïd opgepakt. Hij was sinds zijn ontsnapping in april de meest gezochte crimineel van het land. De arrestatie was in een hotel in de nacht van dinsdag op woensdag. De 41-jarige roofovervaller Faïd vluchtte 13 april uit de gevangenis in Séquedin bij Lille door explo sieven te gebruiken en door bewa kers te gijzelen. Hij beschouwde zichzelf als een gangster 'zoals het hoort', met uitdossingen die uit films leken te komen. De Franse minister van Binnen landse Zaken, Manuel Valls, zei woensdag dat de politie Faïd al en kele dagen op het spoor was. door onze correspondent Pauline Blom MURCIA - Evedasto Lifante vreest voor zijn leven. De voormalig voor zitter van de volleybalclub in Mur- cia van Ingrid Visser wordt door hoofdverdachte Juan Cuenca be schuldigd van betrokkenheid bij de moord op de oud-international en haar vriend Lodewijk Severein. De zakenman is bang. Lifante vreest dat hij het volgende doelwit is van de organisatie ach ter de Roemeense medeverdach ten. In een emotionele persconfe rentie ontkende Lifante gisteren iedere betrokkenheid. „Voor Juan Cuenca is mij beschuldigen de enige verdediging die hij kan voe ren. Ik ben bang dat ik met twee schoten in mijn borst zal eindi gen." Het onderzoek naar de dubbele moord op het Nederlandse twee tal in Spanje lijkt steeds meer op een ingewikkelde puzzeltocht. Met vooral veel mogelijke opties en eventuele feiten. De lokale po litie speelt daarnaast een dubieu ze rol. Voortdurend wordt gehei me informatie gelekt naar de pers. Zoals de uitkomst van de onder vraging door de onderzoeksrech ter van hoofdverdachte Cuenca. Hij impliceert dat Lifante betrok ken is bij het misdrijf. Terwijl de oud-praeses op zijn beurt de vin ger in de richting van Cuenca en een Roemenen wijst. Vast staat in ieder geval dat de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 6