Rechtszaak Dow begint eind augustus ZEEUWS-VLAANDEREN Ef Eén platina paar, twintig bruiden, twee bruidegoms 'Maak park met vijver op de Kop' almanak Aan kop Kleur mee met de kleur van je haar Vismijn en Visserijmuseum bang voor scheiding met visaanvoer, waardoor toeristische beleving naar de vaantjes gaat. CONSUMENT DONDERDAG 30 mei 2013 haven Breskens Onrust over door René Hoonhorst BRESKENS - In Breskens is grote on rust ontstaan over de herinrich tingsplannen voor de havens van Breskens. Personeel van de vis mijn en vrijwilligers van het Vis serijmuseum vrezen dat de vis sersschepen in de nabije toe komst niet meer bij de vismijn kunnen aanleggen. „Als je de vis sersschepen, de mijn en het mu seum uit elkaar trekt, is de visse rij in Breskens ten dode opge schreven. Dan hebben we binnen kort ook geen Visserijfeesten meer", geeft mijnmeester Foort Lokerse aan. Hij benadrukt dat eerder is vastge legd dat de 'Visserijbeleving' al leen van de grond kan komen als vissersboten, vismijn én het straks uitgebreide Visserij mu seum direct met elkaar in contact staan. Lokerse gaat er vanuit dat dat uitgangspunt overeind blijft. Maar na een vergadering over de herontwikkeling van het havenge bied vorige week oordeelde de mijnmeester het toch beter B en W én de gemeenteraad een brief te sturen om nogmaals te beplei ten dat de visserijvoorzieningen slechts samen toeristische meer waarde hebben. Wethouder Jan Schaal je vindt dat in principe ook. Hij stelt dat verte genwoordigers van de gemeente, de provincie, de vismijn, Jachtha ven Breskens en een aantal haven bedrijven slechts een 'aantal mo gelijke varianten' hebben bespro ken. Ook Schaalje verwacht dat verplaatsing van de vismijn geen reële optie is. „Maar we zetten nu alle mogelijkheden op een rijtje. Onhaalbare varianten vallen af." De onrust wordt vooral veroor zaakt doordat de NV Jachthaven Breskens zoekt naar uitbreidings mogelijkheden. Hoewel de provin cie na een eerdere afwijzing be loofde nog eens te kijken of uit breiding aan de oostkant mogelijk is, kijkt de jachthaven ook begerig naar de vissershaven. Als de vis sersschepen in de handelshaven aanleggen, ontstaat er ruimte voor flink wat extra ligplaatsen, hopen de pleziervaarders. Maar aan de Middenhavendam hebben de KNRM en enkele bedrijven ook ruimte aan de kaaien nodig. Bovendien wil het Visserijmu seum in geen geval worden ge scheiden van de vismijn en de vis sersschepen. Het is geen gezicht als er straks een kotter op het mu seumdak ligt, terwijl de echte vis serschepen elders aanmeren, vindt een vrijwilliger. Wethouder Schaalje benadrukt dat nog geen besluit is genomen. Bij het narekenen van de alterna tieven blijven de wenselijke en le vensvatbare over. Binnen drie maanden wordt een beslissing ge nomen, ook al om voor subsidies in aanmerking te blijven komen. Bruiden bij de bruidstaart voor het echtpaar Geernaert (geheel rechts), foto Peter Nicolai door Wilma Valk BRESKENS - De dag na hun 70-jari- ge huwelijksdag waren Frans en Corrie Geernaert gisteren belangrij ke gasten tijdens een bruidsmode show in woonzorgcentrum De Burght in Breskens. Twintig medewerkers van De Burght hadden hun eigen bruids jurk aangetrokken. Die pasten nog prima. De twee heren die in het woonzorgcentrum werkzaam zijn, hadden de dag van hun le ven: ze fungeerden voor alle brui den als bruidegom. De aanwezigheid van een echte ambtenaar van de burgerlijke stand én een traditionele, super- grote bruidstaart maakten de acti viteit nog echter. Activiteitenbege leidster Arianne van De Burght te kende voor de organisatie van de speciale bruidsshow. TERNEUZEN - De rechtszaak tegen chemieconcern Dow in Terneuzen vanwege vermeende milieu-inci denten in de jaren 2005-2008 be gint 21 augustus in Breda. Die dag vindt nog geen inhoude lijke behandeling plaats. Het gaat om een procedurele zitting waar op de officier van justitie en de ad vocaten van Dow onder meer kun nen aangeven welke getuigen zij willen horen. De kwestie sleept al lang. Justitie deed juni 2008 een inval bij Dow, nadat de provinciale afdeling mi lieu in 2006 het Openbaar Minis terie (OM) had ingelicht over 'ern stige voorvallen' bij het concern. De rechtszaak zou eerst 23 januari beginnen, maar Dow-advocaten wilden nog getuigen horen. De aanklacht was toen al bekendge maakt. Die telde zeventien pagi na's. Het OM beschuldigde Dow 'van het opzettelijk verzwijgen van incidenten, waardoor ook de volksgezondheid in gevaar is ge bracht'. Volgens Dow is steeds op tijd melding gedaan. Meer dan vijf jaar zitten er tussen de inval in 2008 en de komende rechtszaak in Breda. Die tijd was nodig, aldus het OM, omdat het 'om een zeer complexe, specialisti sche zaak gaat'. TERNEUZEN - 'Maak op de Kop van de Noordstraat in Terneuzen een park met een grote vijver'. Die stelling op de website van onder nemerskoepel Centrum Manage ment Terneuzen kan rekenen op steun van 45,9 procent stemmers op de site. Bijna net zoveel stem mers (43 procent) vragen zich af waarom er wel wordt ingezet op winkels aan de Kennedylaan. Zij zien liever dat eerst het winkelbe stand in het centrum op orde komt. Dat is van belang voor de hele stad. www.cmterneuzen.nl Tip? redactie@pzc.nl Dat de 8-jarige Zeeuwse jongen sportief is, is al een tijdje bekend. Hij heeft het bovendien niet van een vreemde. Zijn ouders lopen hard. Kees jr. en Kees sr. hadden zich inge schreven voor een wedstrijd in Lei den. De jongen zou 5 kilometer lo pen, de vader de langste afstand. Een dag voor de wedstrijd vroeg ju nior aan zijn moeder: „Morgen sta ik dus alleen aan de start. Ik ken er niemand." Moeder zou vanaf de zij lijn wel een oogje in het zeil houden. „Maar hoe weet ik de weg?" wilde junior nog weten. „Gewoon de ande ren volgen", antwoordde ze. Maar daar had ze toch buiten de daden drang van haar zoon gerekend: „Wat als ik aan kop loop?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 69