Het woord 'moeten' bestaat niet voor ons BEVELANDEN en THOLEN 27 delta III Gedurende het hele jaar verbruikt een gemiddeld huishouden het meeste gas aan het verwarmen van de woning. Meer weten? www.DELTA.nl/gasverbruik Kunst in de stad Potloodventer Rondje Goes in archief Avondvierdaagse Procedure Decathlon Dansworkshop Moves Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl Wat verbruikt in huis het meeste gas? the multi-utility company DONDERDAG 30 MEI 2013 H Katja Koelemij (links) en Maike Vermeulen van Karma Centrum voor Zelfontwikkeling in Wemeldinge. foto Mechteld Jansen door Luc Oggel WEMELDINGE - Onzekerheid, erger nis, woede of andere negatieve ge voelens? Weg ermee, als het aan Maike Vermeulen en Katja Koele mij van Karma Centrum in Wemel dinge ligt. Want: ieder mens is per fect zoals-ie is en geluk is te allen tijde een keuze. Daar zijn de dames van overtuigd en dat proberen ze ook over te brengen op hun klan ten. Dat lukt aardig zeggen ze, want sinds ze eind 2010 zijn begonnen met hun centrum in de Wilhelmi- nastraat, is er veel aanloop en vraag. Dat heeft volgens het twee tal alles te maken met de huidige tijd, waarin veel mensen zichzelf voorbij lopen. „Wat wij doen is mensen weer terugzetten in hun kracht", zegt Vermeulen. „Je hebt alles al bij je, maar je moet dat wel zien." Vermeulen (32) en Koelemij (49) hebben van hun 'missie', zoals ze het zelf noemen, hun werk ge maakt. Motorpech met de boot in de haven van Wemeldinge was voor Koelemij ruim tien jaar gele den de directe aanleiding om de Randstad te verruilen voor Zee land. Toen Vermeulen later haar overbuurvrouw werd, bleek het ondanks het leeftijdsverschil bij zonder goed te klikken en ook op spiritueel vlak zaten ze op één lijn. Individueel waren ze overi gens al langer bezig met zaken als groei en bewustzijn. In 2007 be sloten ze om er samen in verder te gaan en werden er opleidingen gevolgd. Bij beide vrouwen is een praktijkruimte aan huis. Grote groepen worden bij Katja ontvan gen in een sfeervolle, voormalige fruitschuur en kleinere bij Maike in een aparte ruimte in de tuin. Wie denkt dat het bij het Karma Centrum een zweverige bedoe ning is, heeft het mis. „We staan juist heel erg met onze beide be nen op de grond", zegt Koelemij. En hoewel coachingspraktijken de laatste jaren als paddestoelen uit de grond schieten, onder scheidt Karma Centrum zich vol gens haar collega door het feit dat mensen wordt aangeleerd hun ei gen patronen te veranderen. „Al les begint met een gedachte, als je al opstaat met het idee dat je een rotdag krijgt, dan gebeurt dat ook. Mensen moeten geloven in zich zelf en kracht uit zichzelf halen." Iemands gemoedstoestand is vol gens het tweetal onafhankelijk van de omstandigheden. „Alles ge beurt met een reden, het gaat om hoe je ermee omgaat", zegt Ver meulen. Klinkt allemaal prachtig, maar zijn de dames dan zelf nooit eens boos of chagrijnig door tegenslag? Vermeulen: „Jawel hoor. Maar het kost heel veel energie. Je moet pro beren een knop om te zetten en dat is eigenlijk best makkelijk." „Je bent zelf verantwoordelijk voor je eigen energiebeheer", vult Koelemij aan. Ze opereren vanuit de visie dat elke klacht een psy chologische oorzaak heeft. „Kar ma zegt dat alles wat er vanbin nen gebeurt, zichtbaar is aan de buitenkant. Het hart en het hoofd moeten resoneren. Hoeveel mooier zou de wereld zijn als ie dereen zijn passie volgt? Want ie dereen denkt dat je van alles moet, maar voor ons bestaat het woord 'moeten' niet." Het is ech ter niet zo dat wanneer iedereen maar een bezoek aan het Karma Centrum zou brengen, alle ellen de uit de wereld zou zijn. Vermeu len: „De wereld veranderen kan niet en wil ik ook niet. Het onbe wuste bewust maken, dat is wat wij doen. Zo'n proces gaat niet van de ene op de andere dag." Karma Centrum staat ook open voor bedrijfstrainingen, bijvoor beeld om ziekteverzuim tegen te gaan. Alle informatie is te vinden op Q www.karmacentrum.nl GOES De binnenstad van Goes staat op 31 mei, 1 juni en 2 juni in het teken van de amateurkunst. Dit jaar wordt het samen met het festival GoesC georgani seerd. Het volledige programma is te vinden op www.wakzee- land.nl KRUININGEN De politie is op zoek naar infor matie over een potloodventer. De man zou dinsdagavond rond tien over half acht zijn ge slachtsdeel hebben laten zien bij het station Kruiningen-Yer- seke. Bij de politie is daar een melding van binnen gekomen. GOES In het Gemeentearchief is op 1 juni een inloopbijeenkomst. Er zijn oude foto's van Goes te zien en er wordt informatie over stam boomonderzoek gegeven. De bij eenkomst wordt om 10.00 uur ge opend door wethouder Jo-Annes de Bat. Aanmelden (noodzakelijk) via rondjegoes@zeelandnet.nl. BIEZELINGE Van 3 tot en met 6 juni wordt de avondvierdaagse gelopen in Bieze- linge. Er zijn routes van 5 km, 7,5 km en 10 km. Inschrijven kan 31 mei tussen 19.00 - 20.30 uur op Ba sisschool de Linge. De kosten voor deelname bedragen €3,50. Meer info op www.cbsdelinge.nl. GOES Wethouder Johan Aalberts acht het belang van de investe ring van de Franse sportketen Decathlon op het ZEP in Mid delburg zo groot, dat hij de bouw van de winkel via een versnelde procedure mogelijk wil maken. Het bedrijf wil ein de 2014 de zaak openen. GOES Choreografen Reshmay en Mis- ha Gabriel komen op 4 juni naar Goes om een workshop te geven bij Moves!. Tevens zijn ze opzoek naar Zeeuws dansta lent voor So you think you can dance. Inschrijven en meer in fo via www.moves.nl/goes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 67