Verkeer Goes plat door proloog Ster ZLM tour Man vrijgesproken van overval op snackbars 4 24 BEVELANDEN en THOLEN SCHOLENFUSIE Beleid overlast hondenpoep niet aangescherpt Het Goese Lyceum bouwt aan uitdagend en eigentijds onderwijs! Protestantse en katholieke dorpsschool gaan samen verder als interconfessionele school. EP Kijk voor onze aanbiedingen elders in deze krant! www.pontes.nl door Nadia Berkelder GOES Het verkeer in Goes wordt op 12 juni gehinderd door de pro loog van de Ster ZLM tour. De ren ners starten en finishen op de Gro te Markt. Wielerliefhebbers krijgen de kans om hun helden die dag van dicht bij te zien. Aan de koers doet een groot aantal ProTour wielerploe gen mee, in totaal 143 deelne mers. De wielrenners rijden vanaf de Grote Markt via de Gasthuis straat, de Albert Joachimikade en de Zwembadweg richting de Kat- tendijksedijk en het Goese Meer. Via de Krukweg, de Oosthaven- dijk en de Westhavendijk rijden ze terug naar Goes en via de Gro- door Pieter van Klinken DEN BOSCH - De mislukte overval len op de snackbars in Heinkens- zand en Oost-Souburg in 2009 zijn een 32-jarige Middelburger niet aan te rekenen. Hij is daarom woensdag door het gerechtshof in Den Bosch vrijgesproken, nadat de rechtbank in Middelburg hem in 2011 veroordeelde tot 3 jaar cel, waarvan 1 voorwaardelijk. De man werd ervan verdacht dat hij de overvallen pleegde met een 22-jarige Vlissinger. Bij het inci dent in november 2009 in Oost-Souburg zat hij in de auto te wachten op de Vlissinger, maar er is geen bewijs dat hij wist van het voornemen van zijn maat. De overvallen mislukten. In Hein- kenszand ging de kassa niet open. In Oost-Souburg vluchtte de da der nadat hij een metalen bak naar zijn hoofd kreeg geslingerd. De veroordeelde vriend had eerst belastend en daarna - onder ede - ontlastend verklaard over de be trokkenheid van de Middelbur ger. Het overtuigde het hof alle maal niet. De Vlissinger werd pas afgelopen februari zelf veroor deeld. Hij kreeg van de rechtbank in Middelburg 3 jaar en tbs met voorwaarden te Kade en de Koningsstraat gaan ze terug naar de Grote Markt. Het parcours is acht kilometer lang. Een aantal wegen wordt afgeslo ten, er zijn omleidingsroutes. De Grote Markt is vanaf 10.00 uur af gesloten omdat dan de opbouw begint. Vanaf 16.30 rijden de ren ners in op het parcours. Rond 21.00 uur worden de straten weer vrijgegeven. De Grote Markt is pas vanaf 22.00 uur weer bereik baar met de auto. De Grote Kade, de Beestenmarkt en groot gedeel te van de Koepoort moeten vanaf 12.00 uur autovrij zijn. De Ster ZLM tour wordt voor de 27-ste keer verreden. De overige etappes zijn in Brabant, Limburg en in de Ardennen. Volgende week wordt bekend wie er meerij den. Scholen Rilland fuseren door Nadia Berkelder rilland - Twee van de vier basis scholen in Rilland fuseren. De protestants-christelijke Wiekslag gaat na de zomer verder met de rooms-katholieke Horizon. Het pand van De Wiekslag aan de Hontestraat wordt verlaten. Dat De Wiekslag zou sluiten, was al langer bekend. Dit najaar had de school nog 35 leerlingen: dat is boven de landelijke opheffings norm, maar volgens het bestuur van de Alpha Scholengroep is het leerlingenaantal te laag om de school op een verantwoorde ma nier open te houden. „Wij willen graag het protes tants-christelijk onderwijs behou den in Rilland", verklaart Anco van Hoepen van het bestuur van Alpha de fusie. „Overigens had den ouders al een school gekozen toen we het fusiebesluit namen. We hebben dat ook niet gedaan om leerlingen binnen boord te houden, het is meer een besluit voor de toekomst." basisscholen heeft Ril land nu. Dat is eigen lijk veel te veel voor zo'n dorp, vinden alle betrokkenen. De nieuwe school krijgt een inter confessioneel karakter. „Wij zijn van huis uit katholiek", zegt An- nelies Baarends, directeur van de Horizon. „In onze godsdienstles sen komt volgend schooljaar meer aan bod dan alleen het ka tholieke geloof. We schenken in de toekomst aandacht aan dank dag en biddag, iets dat we nooit deden, we zullen vieringen van beide kerken bezoeken, maar we blijven ook aandacht besteden aan echt katholieke onderwerpen als de communie en het vormsel." Rilland heeft nu nog vier scholen: er is de openbare Reigersberg en de reformatorische Zandbaan. De leerlingen die nu nog op De Wiek slag zitten, verspreiden zich over de drie andere scholen, zegt Van Hoepen. „Zes leerlingen gaan naar De Horizon. Het personeel gaat trouwens niet mee over. Die gaan op andere scholen van de Alpha Scholengroep aan de slag." De directeur van de openbare scholen in Reimerswaal, Leo Sof- fers, haalde onlangs tijdens een raadsvergadering fel uit naar de andere schoolbesturen in de ge meente: die zouden niet met de openbaren willen onderhandelen over samenwerking of fusie. Van Hoepen wijst die beschuldiging van de hand. Soffers wilde woens dag niet meer reageren op de nieuwste ontwikkelingen. SCHOOLGEBOUW Het pand van De Wiekslag is op 6 januari 1968 in gebruik genomen, valt te lezen op de eerste steen in de binnenmuur. Een deel van het schoolgebouw is nu in gebruik als kinderdagverblijf en naschoolse opvang. Kinderop vangorganisatie Kibeo gaat ervan uit dat de opvang daar blijft. Er worden daar kinderen uit heel Ril land opgevangen. De gemeente Reimerswaal, de ei genaar van het pand, zoekt naar een nieuwe bestemming voor het schoolgebouw. Die is vooralsnog niet gevonden. terneuzen - De aanpak van over last van hondenpoep in de ge meente Terneuzen hoeft niet te worden aangescherpt. Dat ant woordt het college van B en W op vragen PvdA-raadslid Jack d'Hoog- he. Sinds enkele maanden contro leren bijzonder opsporingsambte naren in burgerkleding of honden bezitters zich aan de regels hou den. Die maatregel gaat D'Hoog- he niet ver genoeg. Hij kreeg voor al klachten uit Terneuzen, Axel en Sluiskil over poepende hon den op speelveldjes voor kinde ren. De baasjes zouden de drollen van hun viervoeters niet oprui men. Het college signaleert dat hondenpoepperikelen niet vaak meer op de prioriteitenlijsten van wijk- en dorpsraden staan. Kom ons prachtige nieuwe schoolgebouw in aanbouw bekijken tijdens de Dag van de Bouw. Zaterdag 1 juni 2013 tussen 10.00 en 16.00 uur aan de Oranjeweg te Goes. pa

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 64