Hoek wil d'Haeseleer houden en volgend seizoen hoge ogen gooien Beachvolleyballer Burgers keert terug op geboortegrond Van Gemert verrast I J I I I 34 SPORT AUTOSPORT Kans op deze Fantastique Maroc stool! Rallycrosser Peter van de Wege uit Zuiddorpe is dit seizoen sterk uit de startblokken gekomen. z door Barry van der Hooft GROESBEEK - Voor de tweede keer binnen drie dagen kreeg Kenny Ver- hoene dinsdagavond laat compli menten voor het vertoonde spel. Voor de tweede keer binnen drie dagen stond de trainer van Hoek echter weer met lege handen. „We waren er tegen ASWH en tegen De Treffers heel dichtbij", zei Verhoe- ne. „Het is leuk hoor, al die compli menten. Maar hier houd ik wel een kater aan over." Ruim 75 uur na de uitschakeling in de nacompetitie door ASWH (4-3-nederlaag) liet Hoek in Groesbeek zien hoe sterk het de afgelopen maanden gegroeid is. Tegen de nummer drie van de zondag-topklasse had de ploeg in grote delen van de wedstrijd de overhand en ontbrak het alleen aan het afmaken van de kansen. De Treffers was wat effectiever en had aan twee doelpunten genoeg om de halve finale van de landelij ke beker te bereiken (2-1). Daarin speelt de Gelderse ploeg zaterdag thuis tegen Capelle. Voor Hoek zit het seizoen er door de nederlaag nu op. Vanavond le veren de spelers hun spullen in, gaat de selectie nog wat eten en wordt een bezoek gebracht aan d'Oekse Feesten. Daar wordt af scheid genomen van de spelers die - vertrekken: Sebastian Her mans, Tim de Meersman, Stijn van der Kelen en Raymond Wolff Van twee spelers is nog niet duidelijk of ze volgend sei zoen bij Hoek spelen. Alain van Mieghem heeft nog een contract voor één seizoen, maar kan vertrekken wanneer hij een nieuwe club vindt. Hij is niet het type middenvelder dat Verhoene nodig heeft. Mede daardoor was hij de afgelopen maanden vooral bankzitter. Wanneer Van Mieg hem ergens anders onderdak vindt, biedt dat mogelijkheden om forrit d'Haeseleer in Hoek te houden. De topscorer was dit sei zoen goed voor 27 goals in (na)competitie en beker en leek in eerste instantie naar een ande re club over te stappen. Verhoene: „We willen Jorrit graag in Hoek houden en de kans is aan wezig dat dat ook lukt. Jorrit was hier tegen De Treffers als num mer tien ook weer super sterk. Zo'n speler moet je altijd willen behouden." Met de nieuwelingen Gert-Jan van Leiden, Yves Nyemb (beiden Goes), doelman Davy Versprille (Wetteren) en Birgen Martens (Lovendegem) heeft Hoek de se lectie zo goed als rond. „We zoe ken nog naar één of twee spe lers", aldus Verhoene. „Daar heb ben we een duidelijk profiel voor. We weten precies wat we willen hebben en moeten misschien wat geduld hebben. Er komen nog ge noeg spelers vrij." Van de huidige selectie hebben elf spelers toegezegd te blijven. Guillaume Clinckemaillie is één van hen. De Belgische aanvaller was dinsdag zwaar onder de in druk van het prachtige complex van De Treffers („Hier kom je toch met plezier drie keer in de week trainen") en baalde dat het seizoen voorbij was. „Ik had graag nog een paar weken gevoetbald", zei Clinckemaillie. „In de nacom petitie tegen een club als Spaken burg en ook de halve finale en fi nale van de beker. We speelden goed en hadden het zelf af moe ten maken. Maar als we dit niveau komend seizoen kunnen halen, dan moeten we toch vanaf de eer ste speeldag bovenin mee kunnen draaien? Dan moeten we voor het kampioenschap gaan." door Rudy Boogert VLISSINGEN - Het Vlissingse Bad- strand staat komend weekeinde weer in het teken van beachvolley- bal. De beste beachvolleyballers van Nederland strijden voor de punten in de eredivisie. Drie uit Zeeland afkomstige spelers geven acte de présence op het hoogste ni veau: Dirk Boehlé (Hulst), Timko Lokerse (Dishoek) en Tomas Bur gers (Vlissingen). Lokerse en Boehlé zijn inmiddels gevestigde namen in de Neder landse eredivisie. Lokerse heeft de afgelopen jaren vooral samen met Bart Bolsterlee de nodige overwinningen behaald in de ere divisie, maar dit jaar speelt hij voor het eerst met Joppe Paulides. Boehlé is momenteel in een blakende vorm. Samen met Mart van Werkhoven won hij twee we ken geleden in Sint Anthonis het eerste eredivisietoernooi. Vorige week won hij met Steven van de Velde op de Brouwersdam ook in de eerste divisie. In Vlissingen treedt hij weer aan met Van Werk hoven. Tomas Burgers speelt in Vlissin gen op vertrouwde grond. Hij is geboren en getogen in Vlissingen. Hij leerde de grondbeginselen van het volleybal bij WS'92, speelde in zijn studententijd in de zaal bij Protos in Utrecht en in middels is hij actief bij Sovoco in Soest, dit seizoen actief in de eer ste divisie. Sinds enkele jaren legt hij zich ook toe op beachvolley- bal. De eerste jaren speelde hij sa men met Franke Bei je, vervolgens met Gerlof Verstoep en sinds vo rig jaar met Ivan Bruinier. Dit jaar beleven ze een vliegende start met twee toernooizeges op rij in de eerste divisie (Heerderstrand en Budel). Door die zeges mag Burgers dit weekeinde nota bene op zijn ge boortegrond uitkomen in de eredi- Streep onderstaande woorden door in het diagram. De overgebleven letters vormen de oplossing. CINEAC FANAAT HAKKEL HEUVEL INEEN KININE KITSCH LIEDEN LIEVIG PITCH SCHOTS SCHRIJF SNATER TITEL TURVEN ZIJVLAK s K G 1 z F L 1 E D E N c 1 N r IJ E A P N N K T H T U R V E N N 1 E 1 T O S H u L E S N A T E R T C E p A C 1 N E A C N S H H A K K E L O T T H Meer puzzelen of weten wie er-heeft gewonnen? Go noot www.kleinljevnarkt.nl en klik op Pumhite' Weekprijs: maak kans op deze Fantastique Maroc stool van PTMD collection® t.w.v. 54,95. De 'Fantastique Maroc Stool' van het merk PTMD Collection® is een echte kleurrijke eyecatcher in uw woning. Het krukje is gemaakt van hout en stof en heeft de afmeting 22 x 40 x 40 cm. Kijk voor meer info op www.ptmd.nl Zo doet u mee! Los de prijspuzzel op. Spreek uw oplossing t/m zondag 2 juni in door te bellen naar 0909-5010325 (60 ct. per gesprek). Prijswinnaars krijgen automatisch bericht. Alleen nerveus door Aector Dooms visie. Hij kwam een aantal keren eerder uit op dat niveau, bij de beste zestien koppels van Neder land. Vorig jaar haalde hij daarop met Bruinier in Hoek van Hol land zijn hoogste klassering: acht ste. Het toernooi in Vlissingen, één van de drie Grand Slams, wat de hoogste status is in de eredivisie, wordt zaterdag en zondag ge speeld. Burgers komt meteen za terdag om 9.00 uur in actie. Hij moet drie partijen overleven om op zondag de beste acht te halen. Lokerse en Boehlé zijn daarvoor automatisch gekwalificeerd door hun hoge plaatsing. Behalve in de eredivisie wordt er in Vlissingen ook in de tweede en derde divisie gespeeld, zowel bij de mannen als de vrouwen. De eerste divisie wordt dit weekein de in Arnhem afgewerkt. Later dit jaar (op 27 juli) doet de eredivisie ook Vrouwenpolder nog aan. ZUIDDORPE - Peter van de Wege heeft dit jaar zijn zinnen gezet op de Nederlandse titel in de rally cross. De 46-jarige rallyrijder uit Zuiddorpe heeft al een stap in die richting gezet met het winnen van de eerste twee rallycrossen op het Eurócircuit in Valkenswaard. „Als het nu niet lukt, dan zeker volgend jaar. Nederlands kam pioen worden blijft mijn grote doel." De Zuiddorpenaar klopte dit jaar al de titelverdedigers uit Neder land en België, die tot zijn groot ste concurrenten behoren. Hij ein digde het laatste decennia stee vast in de top drie van het NK ral lycross in de klasse Super 1600. Van de Wege doet er alles aan om zoveel mogelijk rendement uit zijn Toyota Yaris te halen. „Ik doe zelf het onderhoud van de motor, versnelling en de ophanging. Ik zorg voor de bandenspanning en kijk of ik de vering en de schok- brekers moet aanpassen. Begelei ders mogen alleen de banden ver wisselen. Ik noteer alles wat ik doe, want ik ben verantwoorde lijk." De enige Zeeuws-Vlaamse rally crosser kende dit jaar een fantas tische seizoenstart. „Alles is top in orde. De motor is super. Ik ben de finale twee keer vanuit pole po sition gestart. De leiderspositie heb ik niet meer afgestaan. De start is ontzettend belangrijk." Peter van de Wege kwam al op achtjarige leeftijd in aanraking met de rallycross door zijn drie oudere broers. Zij reden zo'n der tig jaar geleden wedstrijden op het crossterrein van het waterto rencircuit in Axel, het huidige golfcircuit. Bram van de Wege reed ook regelmatig in Valkens waard. „Toen ik achttien jaar werd, reed ik mijn eerste cross met een Simca 1000. Ik werd der de op het NK." Na twee jaar stop te hij plotseling. „Ik heb daarna nog twee jaar aan motorcrossen gedaan." In 2003 keerde hij terug in de rallysport door Michel Ko fi jn, die hem vroeg mee te gaan naar een Belgische rallycross. In 2004 kocht hij de Toyota Yaris. Er worden op het één kilometer lange parkoers in Valkenswaard (het mekka van de rallycross in Nederland) snelheden van 130-140 kilometer per uur ge haald. Dat lijkt niet spectaculair, maar is het wel. „De Toyota accele reert uitstekend. Binnen 4.5 secon de gaat de auto van nul tot hon derd kilometer per uur. Ik neem geen overdreven risico's. Het is de kunst om het remmen in de boch ten zo lang mogelijk uit te stel len", vertelt hij op de boerderij. Deze tak van de autosport is nog veiliger geworden. „De schade bij een crash treft alleen de auto, die een rolkooi heeft. Ook dragen we dezelfde helmen als een Formule i-coureur. Die zijn zeer veilig. Het is een handsystem. Een prima be scherming. Je kunt de nek niet breken." Van de Wege rijdt normaliter tien wedstrijden per jaar. Voor dit sei zoen heeft hij vanwege het finan ciële budget dit aantal terugge schroefd naar zeven. „Ik heb ge twijfeld om door te gaan. Ik pro beer de kosten laag te houden. Het is lastig om meer sponsors te krijgen. Ik heb het geluk dat ik al les zelf kan doen en dat ik bij een autoschadebedrijf werk", verze kert de monteur van Rida & Selekta in Terneuzen. Een handicap vindt hij dat het merk Toyota geen affiniteit heeft met de rallycross, zoals bij de Franse en Duitse merken wel het geval is. Voor het bouwen van de auto heeft hij onderdelen nodig uit de fabrieken van Toyota uit Amerika. De enige in de wereld. „Ik teken zelf alles op maat uit. Zo laat ik tandwielen voor de versnel lingsbak bouwen. En zuigers voor de motor krijg ik dankzij sponsor Wiseco." Ook in Zeeuws-Vlaanderen door Lianne Meerman SAS VAN GENT - Tijdens het Zeeuws kampioenschap zwemmen is Kalle van Gemert de verrassende winnaar geworden op de 1500 me ter vrije slag. De zwemmer van DZK was in Sas van Gent als derde geplaatst, maar een goed opge bouwde race bracht hem dinsdaga vond de zege. Tot 1000 meter lag Van Gemert nog op de derde plaats, achter An- gelo de Meyer (De Bruinvis) en Robin Nahon (Bevelanders). Een versnelling zorgde ervoor dat hij hen nog voorbij ging en als eerste aantikte in 18.59,20 minuten. De Meyer werd tweede aan, Nahon derde. Op de 800 vrij waren Laura van Sabben (Schelde) en Simone de Rijcke (ZCK) in een gevecht voor de overwinning. Tot over de helft van de race bleven ze naast elkaar zwemmen, waarna Van Sabben geleidelijk het gat groter maakte. Ze won in 10.16,73. De Rijcke fi nishte acht seconden later. Car men de Ridder (Bruinvis) werd met Zeeuws record D25+ (10.54,08) derde. De winst op de 200 vlinder was voor Diego De Meyer (De Bruin vis). Hij bleef zijn ploeggenoot Alex Eversdijk voor. Manon Aers- sens (Schelde) pakte het goud op de 400 wissel. Tot halverwege kon Laura Nieuwland (DZK) goed bij blijven, maar op de schoolslag maakte Aerssens het verschil. XË

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 60