Nog veel mis voor vreemdelingen gedaan van diefstal dag vast op Schiphol BINNENLAND 5 'Teeven zat met Holleeder in café' J* gil DONDERDAG 30 MEI 2013 in Nederland. Verdere details over hoe, wie, wat en waar weet ik helaas niet", schrijft de persoon. Officieel duren de eindexamens tot 29 juni, het einde van het tweede tijdvak. Eindexamenleer lingen wordt daarom ieder jaar aangeraden om pas daarna op va kantie te gaan. Reisorganisaties schieten gedupeerde studenten te hulp. ANVR raadt gedupeerde scholieren aan om direct contact raten: Sheikh Abdullah bin Zayed. Hij bemoeide zich gisteren per soonlijk met de zaak. Pas toen mochten de drie plotseling ver trekken van Amsterdam naar Stockholm. Ondertussen had het drietal naar eigen zeggen achtentwintig uur vastgezeten op Schiphol. De zieke vader was inmiddels helemaal over z'n toeren. Hij had extra me dische zorg nodig in Stockholm. „Ze zijn behandeld als crimine len", aldus de laaiende dochter Maryam in Dubai. „Het is echt schandalig." Via Twitter en Facebook gaat de familie nu een campagne begin nen tegen Nederland, zegt Mar yam. „Wij behandelen Nederlan ders in Dubai als koningen, nie- op te nemen met hun touropera tor om te kijken wat mogelijk is en om naar de polisvoorwaarden van de eventuele annuleringsver zekering te kijken. En vliegmaat schappij KLM zegt op Twitter: „Mais non! Morgen op vacance, maar examen Frans? Pas de pro- blème, wij boeken je gratuit om!" De Tweede Kamer zal niet debat teren over het uitstellen van het examen. De PvdA wilde staatsse- mand heeft zelfs een visum no dig. En dan worden wij zo behan deld door Nederland. Ik kan er niet over uit." De marechaussee is gisteren om commentaar gevraagd maar wil niet op de zaak ingaan. Voorlich ter Richard Haarman: „Wij reage ren nooit op individuele gevallen van mensen die bij de landsgren zen worden aangehouden." Haarman wil dus ook niet bevesti gen of de drie familieleden uit Du bai inderdaad zijn aangehouden. „In het algemeen gesproken, grijpt de marechaussee alleen in als er iets niet lijkt te kloppen met de reisdocumenten. Als die tóch in orde zijn, wordt reizigers niks in de weg gelegd om hun vlucht te vervolgen." cretaris Sander Dekker (Onder wijs) hierover zo snel mogelijk spreken, maar het verzoek van PvdA-Kamerlid Tanja Jadnanan- sing kreeg woensdag geen steun van andere partijen. De Kamer wil wel snel een brief van Dekker. Woordvoerders zeiden te hopen dat er rust komt voor de kandida ten, nU'Ze weten dat het examen één dag later alsnog wordt afgeno men. AMSTERDAM - Fred Teeven ont kent dat hij in 2005 een ontmoe ting gehad met Willem Holleeder en een sportschoolhouder in het Zandvoortse café van Serge van Lent. Dit heeft diens broer Rem- ko van Lent gisteren wel ver klaard in het proces tegen twee andere verdachten van diverse af persingen. De gebroeders Van Lent zouden ook tot hun slachtof fers hebben behoord. De recht bank heeft direct een onderzoek naar de bewering van Van Lent ge last. Teeven, nu staatssecretaris van Justitie, was in 2005 als offi cier van justitie bij het landelijk parket betrokken bij een onder zoek naar Holleeder, die toen ook werd verdacht van afpersingen. door Niels Klaassen DEN HAAG - Staatssecretaris Fred Teeven (WD, Veiligheid en Justi tie) moet flink aan de bak om voor de zomer nog met aanpassingen van het vreemdelingenbeleid te ko men. Er gaat namelijk nog van alles mis bij de vreemdelingenbewaring. De Adviescommissie voor Vreem delingenzaken (ACVZ) presen teerde gisteren een onderzoek waaruit blijkt dat vreemdelingen die weg moeten uit Nederland, het risico lopen onnodig te wor den vastgezet. Na de dood van de Russische acti vist Aleksandr Dolmatov bleek al dat het detentiebeleid tekortko mingen kent. Het onderzoek van ACVZ liep al langer en brengt eveneens knelpunten aan het licht: slecht op elkaar aansluiten de iet-systemen en tijdgebrek bij betrokken instanties. Ook verloopt de communicatie tussen diensten niet goed en zijn professionals niet voldoende opge leid. Zo blijkt dat de hulpofficier van justitie er na een besluit om iemand in bewaring te stellen, vanuit gaat dat de Dienst Terug keer Vertrek later nog bekijkt of er andere, lichtere alternatie ven zijn. Die dienst denkt juist dat de hulpofficier alle opties vooraf zorgvuldig heeft afgewo gen. Ook krijgen vreemdelingen soms niet op tijd een advocaat. Opsluiting van vreemdelingen mag alleen als alle lichtere alterna tieven niet mogelijk zijn. Daarom moet worden doorgegaan met het testen van die alternatieven voor opsluiting, vindt de ACVZ. Tee ven zei gisteren 'niet geschrok ken' te zijn van het advies, omdat veel knelpunten al 'bekend' zijn. Ook benadrukte hij voor de zo mer met aanpassingen te komen van het vreemdelingenbeleid. uitgelekt examen Kijk op Ryanair.com voor meer informatie. Vluchten vanaf Eindhoven. Thijs Abrahamse tekent het formulier op de Stedelijke Scholengemeenschap De Rede in Terneuzen. Tekenden de leerlingen niet, dan mogen ze geen herexamen doen. Docent Dirk van Eek (links) kijkt toe. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 5