Leerlingen dansschool brengen te koop staand huis van docente onder aandacht van publiek i Rechter: 'Husky Event uit Groede mishandelde zijn honden niet' SCHOUWEN-DUIVELAND 27 Workshop cocktails zonder alcohol Verkeer plat door proloog wielertour Snelle procedure voor Decathlon Procedure bouw Duinoord gestart Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl I I I Gedurende het hele jaar verbruikt een gemiddeld huishouden het meeste gas aan het verwarmen van de woning Meer weten? www.DELTA.nl/gasverbruik DONDERDAG 30 MEI 2013 Dansleerlingen Enola Fondse, Roxanne de Lange en Brett Manders (vlnr) tijdens de flashmob in Middelburg. De meiden doen morgen zo'n spontane dans in Vlissingen, en zaterdag in Goes, foto Ruben Oreel door Martijn de Koning MIDDELBURG - Natuurlijk wil dans- docente Anita Bekers uit Middel burg dolgraag dat haar te koop staande woning flink in de belang stelling staat. Maar ook haar Zeeuws-Vlaamse leerlingen is er al les aan gelegen dat het huis snel wordt verkocht. Daarom bedach ten ze flashmobs en een lipdub. Bekers geeft in Oostburg balletles onder de paraplu van Stichting Welzijn. Die krijgt na de zomer fors minder gemeentelijke subsi die, waardoor tal van cursussen ophouden te bestaan. Ook de bal letlessen van Bekers zitten daar bij. Daardoor zouden de pakweg honderd leerlingen de regio uit moeten om danslessen te kunnen volgen. Bekers zag wel een oplos sing. „We hebben in de Oostburg- se Nieuwstraat een woning met werkplaats op het oog, waar we een dansschool-aan-huis kunnen beginnen." Het gezin Bekers heeft het pand onder voorbehoud ge kocht. De vergunningen zijn al binnen. Er is echter één pro bleem. „We moeten onze huidige woning in Middelburg eerst ver kopen, anders kunnen we het pand in Oostburg niet financie ren", zegt Bekers. Het gezin krijgt op een bijzondere manier hulp van een groep leerlingen. Die zijn ook gebaat bij verkoop van de wo ning en brengen het huis onder de aandacht via flashmobs. Vorige week deden ze zo'n spontane dans in Middelburg, en er volgen er nog in Vlissingen (morgen) en Goes (zaterdag). Omstanders krij gen daarna een flyer waarin het Leerlingen van Zeeuws-Vlaamse dans school voeren actie om in regio te kunnen blijven. huis wordt aangeprezen. Daar naast maakten de leerlingen een lipdub (een in één take opgeno men muziekclip) waarbij de wo ning in beeld komt. Het filmpje staat op Youtube. De tijd begint inmiddels te drin gen, verklaart Bekers. „De lessen eindigen over een paar weken en mijn leerlingen willen natuurlijk weten waar ze aan toe zijn." Het huis van de familie Bekers staat aan de Veersesingel in Middelburg. De vraagprijs is 185.000 euro. De lipdub is te zien op www.youtu- be.com en dan zoeken op 'anita be kers'. BRUINISSE Het Welzijnshuis verzorgt zaterdag een workshop cock tails maken zonder alcohol. Dat gebeurt bij de w Bruse Boys, waar dan een jeugd- toernooi wordt gehouden. Er is ook een dj. De drank- vrije cocktailworkshop wordt nog eens herhaald om 15 uur tijdens de open dag van de scouting in Burgh-Haamstede. GOES Het verkeer in Goes wordt op 12 juni gehinderd door de proloog van de Ster ZLM tour. De renners starten en finishen op de Grote Markt. Aan de koers doet een groot aantal ProTourploegen mee. Het gaat om 143 wielren ners. Zij rijden een parcours van 8 kilometer, via de Kat- tendijksedijk en het Goese Meer terug naar Goes. MIDDEBLBURG Wethouder Johan Aalberts acht het belang van de inves tering van de Franse sportke- ten Decathlon op het ZEP in Middelburg zo groot, dat hij de bouw van de winkel via een versnelde procedure mo gelijk wil maken. Het be drijf wil einde 2014 de zaak openen naast La Place en KFC, op de plaats waar nu Klimavontuur te vinden is. BURGH-HAAMSTEDE Een ieder kan vanaf maan dag reageren op de bouw plannen voor de eerste fase van zorgcentrum Duinoord in Burgh-Haamstede. Het gaat om de bouw van zes groepswoningen voor elk ze ven personen en om een aantal zorgappartementen. Later dit jaar volgt nog een bestemmingsplanprocedure. De bouw kan op z'n vroegst dit najaar beginnen. Wat verbruikt In huis het meeste gas? DELTA the multi-utility company door René Hoonhorst MIDDELBURG - Sledehondenbedrijf Husky Event uit Groede is deze week door de politierechter in Mid delburg vrijgesproken van dieren kwelling. Het echtpaar Decaluwe zou volgens het Openbaar Ministe rie vorige zomer 'pijn en letsel' bij een aantal dieren hebben veroor zaakt. De rechter zag dat anders. Volgens het OM, daarop gewezen door de dierenpolitie, zou het op 13 augustus te warm zijn geweest om met de husky's te lopen. Door op heet asfalt en door kuilen te lo pen, zou letsel aan de poten van de dieren kunnen ontstaan. Ook zou Husky Event een vergunning moeten hebben om tochten met honden te houden. De vrijstelling voor de sledehondensport zou niet van toepassing zijn, omdat de tochten commercieel zijn. Advocaat Rinus Wouters haalde verklaringen van diverse dieren artsen aan. Volgens de specialis ten, van wie sommigen zelf deel namen aan tochten, worden de dieren goed verzorgd, terwijl de tochten volgens de regels plaats vinden. De Dienst Regelingen van het ministerie van Economi sche Zaken gaf eerder aan dat Hus ky Event geen vergunning nodig heeft, omdat het bedrijf onder de vrijstellingsregeling voor de slede hondensport valt. „De activiteit blijft immers sledehondensport ondanks het commerciële karak ter", betoogde Wouters, die daar om vrijspraak bepleitte. De politierechter oordeelde dat er, gezien de verklaring van die renartsen, geen enkele aanleiding is te veronderstellen dat de dieren pijn of letsel zou zijn aangedaan. Hij ging ook mee in Wouters' re denering dat geen vergunning no dig is en sprak de Decaluwes vrij. Het betoog van de advocaat leid de er eerder toe dat het ministerie een boete van 40.000 euro introk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 57