Naschools voetbal voor jeugd Hof spreekt verdachte van overvallen vrij Onbeperkt onderling bellen binnen je gezin met J KPN Compleet A 26 SCHOUWEN-DUIVELAND Boete voor rapen kokkels en vangen kreeften Man vast om dierenmishandeling Gemeente wil Jannewekken her inrichten; afhankelijk van marktontwikkelingen gaat ook de Gasthuisboomgaard op de schop. AVe^ Stadsentree wordt verfraaid door Joeri Wisse zierikzee - Het Jannewekken is met recht één van de belangrijk ste stadsentrees van Zierikzee te noemen. Niet alleen is het dé rou te voor bewoners van Malta en Noorderpolder die met de fiets naar de binnenstad willen. Ook automobilisten die lokaal bekend zijn weten de weg richting Gast huisboomgaard en Mosselboom gaard goed te vinden, zeker nu parkeren op het Havenplein tot de verleden tijd behoort. Met de herinchting van de straat, die in 2014 of 2015 tegelijkertijd met het vervangen van het riool wordt uigevoerd, moet de route aantrekkelijker en veiliger wor den. Met name voor fietsers verbe tert de situatie. Daarvoor wordt de fietsstrook vanuit de Schuurbe- que Boeijestraat een stukje verder doorgetrokken de stad in. In de nieuwe situatie moeten fietsers na het passeren van de gracht de weg oversteken. Door de over steek in de weg in te passen, wordt dit veiliger dan in de huidi ge situatie. In het project neemt de gemeente ook een deel van het kruispunt met de Grachtweg en de bocht richting de Gasthuisboomgaard mee. Na de renovatie van 't Vrije, kon de gemeente hier een stuk grond aankopen van Zeeuwland, zodat er iets meer ruimte ontstaat in de nu nog smalle doorgang. Overigens wacht ook de Gasthuis boomgaard een opknapbeurt. Dit project is opgenomen in het 'Pro gramma Zierikzee'. Wanneer dit te wachten staat, is nog even de vraag. Voordat de gemeente hier aan de slag gaat, wacht ze eventue le ontwikkelingen in de buurt af. Zo is door het onlangs aangeno men nieuwe winkelplan vestiging van grotere zaken mogelijk. Ook het tijdelijke parkeerterrein ach ter het vroegere Huis van Nassau kan in de toekomst weer be bouwd worden. .Verder spelen ook de toekomstplannen voor zorgcentrum De Wieken van Ei- landzorg nog een rol bij de plan nen voor de herinrichting van de Gasthuisboomgaard. Tot slot wil de gemeente de relatie van het parkeerterrein met het 'winkel rondje' in het centrum verbete ren. kerkwerve - Onder het thema 'Ontdek je talenten' organiseert het Welzijnshuis in samenwer king met de Schouwen-Duive- landse sportverenigingen 'na schools voetbal' voor leerlingen van alle basisscholen. Woensdag waren er trainingen in Kerkwerve, Bruinisse en Burgh-Haamstede. Er komen dit jaar ook nog woensdagen met hockey, basketbal, atletiek, tennis en korfbal. Deze sportmiddagen dienen twee doelen: de jeugd krijgt haar broodnodige beweging en sportclubs krijgen mogelijk nieuwe leden. Volgende week woensdag is er nog een keer 'naschools voetbal'. Na de training speelden de kinderen in Kerkwerve een wedstrijdje, waarbij werd gescoord, foto Dirk-Jan Gjeltema sint philipsland - Een 38-jarige man uit Luxemburg is betrapt op het illegaal rapen van kokkels en het vangen van zes kreeften. Hij is hiervoor beboet. De man had bij de Abraham Wis- sepolder bij Sint Philipsland veer tig kilo kokkels geraapt en met een spies zes kreeften uit de Oos- terschelde gevist. Het vangen van kreeften is verboden en dergelijke grote hoeveelheden kokkels mo gen ook niet geraapt worden. Bo vendien was de man ook nog eens bezig in beschermd natuur gebied. De kokkels en dode kreef ten zijn teruggezet in de Ooster- schelde. Het illegale vangtuig is in beslag genomen. TeteloG') üroao«ar Fa. irmtt». Contactar. Frequent contact Mama Mobiel Papa Mobiel Broer Mobiel r'& Zusje Mobiel Maak je KPN Compleet Combineer Alles-in-één voor thuis met mobiel en word blijvend beloond Samsung Galaxy S3 4G kpn winkel kpn.com/compleet 0800 0115 doet 't gewoon nieuwerkerk - Een 35-jarige man uit Nieuwerkerk, is opgepakt om dat de politie vermoedt dat hij zijn twee honden ernstige ver wondingen heeft toegebracht. Omwonenden die bezorgd waren over het lot van de dieren, trok ken aan de bel bij de politie. Hun vrees was gerechtvaardigd, want agenten troffen dinsdagmiddag in de woning van de man twee hon den aan met ernstige verwondin gen. De politie vermoedt dat de honden door de man zelf zijn mis handeld. De honden zijn in be slag genomen. Een volwassen dier is na behandeling door de die renarts overgebracht naar het die renasiel. Het andere dier, een pup, verblijft nog bij de dierenartsen praktijk, waar hij zuurstof krijgt toegediend. Het is volgens de poli tie nog maar de vraag of het jonge dier de mishandelingen overleeft. door Pieter van Klinken den bosch - De mislukte overval len op de snackbars in Heinkens- zand en Oost-Souburg in 2009 zijn een 32-jarige Middelburger niet aan te rekenen. Hij is daarom woensdag door het gerechtshof in Den Bosch vrijgesproken, nadat de rechtbank in Middelburg hem in 2011 veroordeelde tot drie jaar cel, waarvan één voorwaardelijk. De man werd ervan verdacht dat hij samen met een 22-jarige Vlis- singer de overvallen had ge pleegd. Bij het incident in novem ber 2009 in Oost-Souburg was hij wel aanwezig. Hij zat in de auto te wachten op de Vlissinger, maar er is geen bewijs dat hij wist van het voornemen van zijn maat. De overvallen mislukten. In Hein- kenszand ging de kassa niet open. In Oost-Souburg vluchtte de da der nadat hij een metalen bak naar zijn hoofd kreeg geslingerd. De veroordeelde vriend had eerst belastend en daarna - onder ede - ontlastend verklaard over de be trokkenheid van de Middelbur ger. Het overtuigde het hof alle maal niet. De Vlissinger werd pas afgelopen februari zelf veroor deeld. Hij kreeg van de rechtbank in Middelburg drie jaar en tbs met voorwaarden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 56