CvE heeft aangifte Zieke reiziger uit Dubai met visum 4 BINNENLAND Jagers mogen al 55 herten doden Rotterdam kiest voor 'nieuwe Kuip' Vwo'ers die woensdag examen Frans zouden maken, zijn verontwaardigd dat hun examen is uitgesteld. Ferry Mingelen met pensioen zoover ARNHEM Jagers mogen voordat het jachtseizoen op 1 augustus begint, al maximaal 55 her ten afschieten op de Velu- we. Drachtige dieren en hin- des met jongen worden ont zien. De Gelderse gedepu teerde Van Dijk heeft dat gis teren uitgelegd aan staatsse cretaris Dijksma van Econo mische Zaken. Volgens hem laat de Jachtwet dit toe als er teveel exemplaren zijn. ROTTERDAM Burgemeester en wethou ders van Rotterdam geven de voorkeur aan de bouw van een nieuw stadion voor voetbalclub Feyenoord. Daar mee is renovatie van de alou de Kuip van de baan. Naar verwachting brengt het col lege het besluit volgende week naar buiten. Het nieu we stadion moet vlak bij het oude onderkomen van de Rotterdamse club komen. Later naar Spanje door I Ferry Mingelen foto ANP door Cornelleke Blok en Tom Scheele MIDDELBURG - Ze had al met een sangria op een zonnig Spaans ter ras kunnen zitten, maar in plaats daarvan zwoegt Charlotte van Koeveringen (18) uit Middelburg vanmiddag op een Franse tekst in een muffe gymzaal. Het examen Frans lekte dinsdag avond uit. Woensdagochtend werd besloten een vervangend examen niet op de geplande dag, maar op donderdag af te nemen. Voor Charlotte, die vandaag sa men met een vriendin naar Barce lona zou vliegen, zit er niets an ders op dan haar vakantie uitstel len. De leerlinge van de Stedelijke Scholengemeenschap Nehalennia hing een groot deel van de dag aan de telefoon met vliegmaat schappij Transavia. „Het omboe- ken leverde zoveel gedoe op dat we een nieuw ticket hebben moe ten kopen. Het kost me bijna vier honderd euro!" Ze kan pas vrijdag weg. „Ik was zó ontzettend boos. Het is zó on zinnig wat deze persoon heeft ge daan. Hij wil één of ander politiek statement maken, maar hij heeft er vooral voor gezorgd dat er een heleboel mensen ontzettend zit ten te balen. Ik had me erop inge steld dat ik vandaag klaar zou zijn met de examens. Ik moet me echt weer opladen." Céline den Engelsman (18), die op de Christelijke Scholengemeen schap Walcheren zit, moest van daag eigenlijk een herkansing van een rekentoets maken. „Die kan gelukkig verzet worden, maar ik ging dinsdagavond wel gestresst naar bed." Op de Stedelijke Scholengemeen schap De Rede in Terneuzen moesten alle leerlingen woensdag middag om half twee aanwezig zijn om een formulier te tekenen. Kwamen ze niet opdagen, dan mo gen ze donderdag wel het examen maken, maar uiteindelijk geen herexamen doen. De leerlingen zaten met veel vra gen. Zo vroeg één van de leerlin gen wat er gebeurde met andere examens die mogelijk ook uitge lekt zouden zijn. Worden die on geldig verklaard? Dirk van Eek, le raar Frans, en conciërge Theo He- melsoet wisten daar het ant woord ook niet op. „Ik ga mijn reiskosten laten ver goeden", zei Veerle Pierar (19) enigszins verontwaardigd. „Nu moet ik een keer extra met de au to en mijn busabonnement is morgen verlopen. Dat kost toch weer wat extra geld." Thomas Uitdewillegen (17) vindt het vooral jammer dat het exa men niet door is gegaan omdat hij nu een dag later vakantie heeft. „Ik heb weinig zin om extra te leren. Ik maakte me weinig zor gen over dit examen." Gelukkig kon er ook nog gelachen worden op De Rede, toen Van Eek vertelde dat er een waterlek in zijn lokaal was. „Ironisch", riep iemand. „Net nu er een examen Frans is uitgelekt." Voor de mees te leerlingen betekent deze vertra ging niet meer dan een dagje later vakantie. „Helaas, maar het is niet anders." Boosheid was er vooral bij die scholieren die, net als Charlotte, van plan waren na hun laatste exa mendag op vakantie te gaan. Ve len moeten die reis uitstellen. Het Landelijk Aktie Komitee Scholie ren is platgebeld met vragen en klachten erover. Middelbare scho len moeten zelf bepalen hoe ze omgaan met vwo-leerlingen die donderdag Frans niet kunnen ma ken. „Het is aan de school om te bepalen of iemand met een geldi ge reden afwezig is en daarom de officiële herkansingsperiode mag gebruiken als eerste poging", al dus een woordvoerster van het College voor Examens (CvE). „Dit is ongelooflijk balen voor al le scholieren die hadden geleerd voor dit examen", reageert staats secretaris Sander Dekker, die woensdag in Wolphaartsdijk was. „Ik kan me voorstellen dat ze er de pee in hebben. Eén persoon heeft het voor heel veel anderen verpest." Hoe het examen kon uit lekken, is onduidelijk. Dekker: „Het is de bedoeling dat examens verzegeld in een kluis liggen. Leer lingen moeten daar niet bij kun nen komen. Het lijkt me goed om te onderzoeken hoe dit heeft kun nen gebeuren." DEN HAAG Ferry Mingelen gaat op 1 ja nuari met pensioen, na een carrière van bijna dertig jaar als politiek verslaggever van de NOS. Dat maakte de NOS gisteren bekend. Mingelen werd in december al 65 jaar, maar bleef nog een jaar in dienst bij de omroep. Behal ve politiek commentator was Mingelen ook presenta tor van grote verkiezingsuit zendingen. RIJSWIJK - Het uitgesteld vwo-exa- men Frans heeft tot verontwaardi ging geleid. Het originele lekte dinsdagavond uit. Woensdagoch tend werd besloten een vervan gend examen niet op de geplande dag, maar donderdag af te nemen. 16.700 leerlingen worden geacht het examen dan om 13.30 uur te komen doen. Het CvE heeft inmiddels aangifte gedaan van diefstal. Volgens het college is het nog niet eerder voor gekomen dat een compleet exa men een dag is uitgesteld. Bij de documenten die online wa ren gezet, staat een inleidende brief, geschreven door iemand die zijn of haar naam niet noemt. „Van diverse (meer dan tiental len) bronnen heb ik vernomen dat er meer dan 6 vwo-examens zijn gestolen uit diverse scholen door onze correspondent Haraid Doornbos DUBAI - Maryam Shahin uit Dubai is woedend. Ze kan niet begrijpen waarom haar in een rolstoel zitten de 73-jarige vader dinsdag en woensdag als een crimineel is be handeld door de marechaussee op Schiphol. „Hoe durven ze m'n va der zo schandalig te behandelen?" Maryam's vader is ernstig ziek en vertrok maandag voor een medi sche behandeling vanuit Dubai naar Zweden. Omdat hij slecht ter been is, reist hij in een rol stoel. Mede daarom werd hij tij dens de reis ook begeleid door z'n zoon en een dochter, Samira. De drie hadden een KLM-reis ge boekt van Dubai via Schiphol naar Stockholm. Zij hadden een geldig visum voor het Schengen- gebied, waar zowel Nederland als Zweden onder vallen. Alle Schen- genlanden geven visa uit voor het hele gebied, er bestaan immers geen binnengrenzen tussen deze Europese landen. De familie heeft daarnaast een huis in Zweden. Tot ontsteltenis van het drietal ging het toch mis op Schiphol. Daar werden ze op dinsdagoch tend, volgens Maryam, aangehou den door de marechaussee toen ze op weg waren naar hun over stap. De marechaussee beweerde dat de drie niet op Schiphol hadden mogen landen omdat het visum was uitgegeven door het Italiaan se consulaat in Dubai. De mare chaussee zou tegen de Shahins hebben gezegd dat ze via Rome naar Stockholm hadden moeten vliegen, en niet via Amsterdam. Verder reizen naar Stockholm werd verboden. De drie dienden terug te keren naar Dubai, maar ze werden eerst door de marechaussee op Schip hol meegenomen voor verder on derzoek. De marechaussee scheid de de zieke vader volgens zijn dochter vijf uur lang van zijn fa milie. De oude vader spreekt ech ter alleen Arabisch en had geen idee wat er aan de hand was. Dochter Samira twitterde daarop vanaf de luchthaven naar de mi nister van Buitenlandse Zaken van de Verenigde Arabische Emi- Vertrek: 16, 22, 28 juli, 3, 9 augustus Inclusief: 3x hotelovernachting, 3x ontbijtbuffet en vervoer U verblijft in een 3* hotel, alle kamers zijn voorzien van douche en toilet en het hotel beschikt over een lift. Maak een stadswandeling door Kopenhagen langs het beeld van de kleine zeemeermin, kasteel Amaliënborg en de Nyhavn. Breng ook een bezoek aan de Zweedse Hanzestad Malmö met vele kastelen en prachtige stadparken! Ook supervoordelige stedentrips mogelijk naar: Parijs Berlijn Londen Praag Antwerpen Boek nu: www.effeweg.nl oX/ou/fl/v nl of bel 0529 46 96 67 ZSffBSWrSy fff Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon o.b.v. boeking van 2 personen. Exclusief excursie- en entreegelden en 18,- reserveringskosten per boeking.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 4