8 UIT Inge van der Schelde uit Kapel- Ie was twee jaar na haar de buutalbum I see you toe aan een vervolg. Zij presenteert nu haar tweede album Heaven Knows vrijdagavond in 't Spie- geltheater in Middelburg. Brassbands treden op in kader Week van de Amateurkunst Brassband Excelsior uit Kloetinge en de vermaarde Belgische brassband Bacchus verzorgen samen een con cert in Ter Reede in Vlissingen. De link tussen beide orkesten is dirigent Bart van Neyghem. Hij zwaait voor beide de dirigeerstok. Dit dubbelcon cert met afwisselend repertoire wordt gegeven in het kader van de Week voor de Amateurkunst (WAK). Zaterdag 1 juni, Ter Reede, Vlissingen, 19.30 uur. Levantijns Orkest volgt spoor van het Sefardisch lied Het Levantijns Orkest brengt een pro gramma met muziek uit die gebieden van Europa die vroeger Turks waren en uit Turkije zelf. De muzikanten vol gen het spoor van het Sefardisch lied. Sefardisch wil zeggen afstammend van de Spaanse en Portugese Joden. Verder staan er Turkse, Albanese, Griekse en Bulgaarse dansen op het programma. Zaterdag 1 juni, Grote Kerk, Groede, 20.00 uur. Goth Trad komt langs tijdens Hybrid avond De Japanner Goth Trad is een groot heid in de Dubstepscene. Op zijn hui dige toer door Europa doet hij ook de Hybrid avond in De Piek aan. Goth Trad heeft vooral met zijn laatste al bum 'New Epoch' het genre Dubstep naar een hoger niveau gebracht. Ver der treden deze avond op: Myrkur, Man en Jahua en het opkomend Vljs- sings talent SubDimension. Zaterdag 1 juni, De Piek, Vlissingen, 21.00 uur. Nieuwe Zeeuwse zanggroep @>HOC presenteert zich Een nieuwe zanggroep bestaande uit acht jongeren presenteert zich onder de naam @HOC. De leden komen overal vandaan, maar zijn oorspronke lijk allen uit Zeeland afkomstig. Wat hén bindt is hun passie voor zang. Het repertoire bestaat uit meerstem mig gezette volksliederen, koorzang uit de klassieke muziek en close har- mony-nummers. Zondag 2 juni, 't Kerkje van Ellesdiek, Ellewoutsdijk, 13.30 - 16.30 uur. Ensemble Luscinia verzorgt Handel-cantatedienst Ensemble Luscinia verzorgt de muzi kale invulling van een Handel-cantate dienst in de Adriaanskerk in Dreischor. Handel was een tijdgenoot van Bach, maar meer op wereldsre pertoire gericht. Luscinia kiest voor uitvoering van de elfde Chan- dos-anthem 'Let God arise', waarvan het afsluitende 'Alleluia' vooruit wijst naar de muzikale taal van de Messiah. Zondag 2 juni, Adriaanskerk, Dreischor, 16.30 uur. 'Het gaat nu meer over mij' door Ali Pankow Inge volstaat als singer-songwriter graag met haar voornaam. Als Inge Schilders groeide zij op in een gezin waarin muziek en toneel de boven toon voerden. Op 15-jarige leeftijd nam ze pianolessen en begon ze haar eigen nummers te schrijven. Ze leer de zichzelf gitaarspelen zodat ze dat kon toepassen bij het schrijven en componeren van liedjes. Ze speelde in diverse musical- en operaproducties, maar koesterde vooral ook veel passie voor populaire muziek. Bij Inge, inmiddels 37 jaar, getrouwd, moe der van twee dochters en parttime werk zaam als laborant klinische neurofysiolo gie, is muziek een steeds grotere plek in haar leven gaan innemen. De omslag da teert van 2008 toen ze hoorde van de websi te Sellaband. Die bood singer-songwriters de.mogelijkheid investeerders over de hele wereld te interesseren voor hun muziek. In ge zette een eigen nummer op de betreffen de site en had al snel tot haar eigen verras sing 50.000 euro bijeen. Het gaf door zake lijke perikelen rond Sellaband nog wel wat gedoe voordat een cd kon worden opgeno men, maar uiteindelijk werden de zaken ook goed aangepakt met professionele pro ducers en een goede pr. Foto van Inge op de cover van haar tweede cd 'Heaven Knows', foto Sicorow.com „Een jaar na de release van het debuutal bum begon het weer te kriebelen. Toen hadden we aardig wat optredens achter de rug en alle liedjes al vaak gezongen", zegt Inge. Zij voegt eraan toe dat teksten schrij ven bij haar toch een doorgaand proces is of zij nu wel of niet een cd gaat opnemen. „Er komt iets in mij op en ik ga schrijven en maak er vervolgens de muziek bij. Het begint bij mij altijd met tekst en weet dan meestal heel snel welke muziek ik er bij wil. Het arrangeren gaat dan samen met de band." Inge zegt heel blij te zijn met die muzikan ten achter zich: Stoffel Biesterbosch (toet sen), Edwin van Vlierden (drums), Bas Matthijsse (bassist) en Jens Koole (gitaar). „Jens is onze nieuwe gitarist, hij is nog maar 16 jaar en was nog niet betrokken bij de opnamen van deze tweede cd. Ik kreeg het advies voor Heaven Knows een beroep te doen op een ervaren gitarist als Angelo de Rijke. Hij reageerde enthousiast. Daar was ik heel blij mee. Angelo heeft het al bum echt naar een hoger niveau getild. Dat geldt 'trouwens ook voor Rob de Winter die voor dit album de aanvullende'toetsten als Hammond en Rhodes bespeelt",vertelt de zangeres. Op de vraag in hoeverre deze tweede cd verschilt met haar debuutalbum constateert Inge dat ze vooral zelf een groei heeft doorgemaakt. „Voor I see you gebruikte ik ongeveer alles wat ik vanaf mijn zestiende jaar had ge schreven. Heaven Knows bevat werk van de afgelopen drie jaar. Het gaat nu echt meer over mij. De nadruk ligt nu meer op het aspect van singer-songwriter." Zij haalt haar inspiratie uit heel veel din gen. Ze ziet iets, hoort een verhaal, maakt iets mee op haar werk of binnen haar ge zin. „Of ik lees iets in de krant of zie een film. De titelsong komt voort uit de indruk die de film Twilight op mij heeft gemaakt. Het is een film met een heel onheilspel lend thema. Het verhaal wil zeggen dat je in feite niemand kunt vertrouwen. Dat heeft ook met mij te maken, met enkele er varingen die ik de afgelopen jaren heb ge had. Je hoort op de cd dus ook dat ik wat levenservaring heb opgedaan." Vooruitlopend op de presentatie van deze cd brachten Inge en haar band al het num mer Good Day uit. Dat deden ze om mee te kunnen doen aan de verkiezing voor de Zeeuwse top 40 van Omroep Zeeland. Het lobbyen heeft geholpen. Het nummer kwam binnen op 30 als nieuwkomer op de lijst. „Ik heb wel meer uptempo nummers ge maakt, maar dit is wel het vrolijkste lied dat ik ooit heb geschreven", zegt Inge. Vrijdag 31 mei, 't Spiegeltheater, Middelburg, 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 48