PZC SHs Middelburg Vólkoren beleeft het komend weekend met de 15e editie een jubileum én een recordaantal deelnemers: 139 koren uit het hele land en twee koren uit België en één uit Noorwegen treden hier op. door Ali Pankow Het Westkappelskoor tijdens een optreden in de rondvaartboot op een eerdere Vól-korendag. foto Lex de Meester Middelburg Vólkoren donderdag 30 mei t/m woensdag 5 juni 3013 UitGids Alles over Vestrock PAGINA 2 EN 3 Middelburg Vólkoren be tekent ook een week end lang Middelburg Volmensen. De schat ting is dat circa 5000 koorleden verspreid over talrijke locaties in de stad komen zingen. Daar komen de vele belangstellenden uiteraard nog bij. „Ik denk dat we nu toch echt aan een maxi mum zitten", zegt secretaris Hans de Kuij- per van de organiserende commissie. Hij lacht er wat schuchter bij, wetend dat hij dat vorig jaar met 124 koren en het jaar daarvoor met 98 koren ook al heeft gezegd. 'Mister Volkoren' wordt De Kuijper vaak ge noemd binnen de organisatie, zeker sinds hij kort geleden werd gehonoreerd met de Lange Jan Award in de categorie 'Spotlight'. Hij is van meet af aan betrokken bij de Vólkorendag, die 15 jaar geleden met 10 ko ren begon als themaprogramma in juni voor de maandelijkse kunst- en cultuurrou te in Middelburg. Blijkbaar is de behoefte aan een dergelijke maninfestatie enorm groot. Middelburg Vólkoren geldt binnen de landelijke koorwereld als een evene ment waar je toch echt een keer moet op treden. De kracht van mond-tot-mond re clame blijkt zeer groot. De Kuijper is nog steeds een beetje verbaasd over de geweldi ge toeloop. Zelf zingt hij al jaren bij het Vo caal Ensemble St. Laurens en hij kent het plezier van zingen maar al te goed. Maar toch. „We kregen 205 aanmeldingen bin nen, dus weet je bij voorbaat dat je veel ko ren moet teleurstellen. Dat is een kwestie van loting. Natuurlijk houden we daarbij rekening met spreiding van genres: klas siek, religeus, populair. We zien de laatste jaren een flinke groei aan pop- en shanty- koren, dus dat zie je dan ook in het deelne mersveld terug", licht De Kuijper toe. Als alle genres zijn ingedeeld wordt aan elke groep nog een extra Zeeuws koor toege voegd. De jubileumeditie heeft enkele extra's. Zo begint Middelburg Vólkoren dit keer al op vrijdagavond met 'Zeeuwse Top pers', een groots spektakel op het Abdij plein. Na de officiële opening door commis saris van de koning in Zeeland Han Pol man treden daar op: Popkoor X-Stream, het Zeeuwse Byzantijns koor Srétenje, het Zeeuws /Brabants Koor voor lichte muziek A58, shantykoor Het Veerse Scheepstuig en het duo Hi-T. „Het is een uitzondering dat we voor dit onderdeel 5 euro toegang vragen. Dat heeft enige discussie gevergd. Vólkoren is immers altijd gratis", erkent De Kuijper. Volgens hem heeft de organisa tie er toch voor gekozen omdat het een ju bileumfeestje betreft met een gevarieerd programma van hoog niveau. Een ander feestelijk extraatje bij deze 15e editie be treft de koortrein. „De NS sponsort uitslui tend 'sport' en 'lezen', maar wilde ons wel facilitaire medewerking verlenen. Dat maakt het mogelijk zaterdag in de intercity van 10.10 uur uit Rotterdam en om 10.50 uur vanuit Roosendaal twee kleine koren te laten optreden. De koortrein komt om 11.44 uur aan in Middelburg. Daar stappen die 'treinkoren' uit en zingen samen met nog een derde koor enkele nummers in de stationshal", licht de secretaris toe. Koepelorganisatie Koorplein Zeeland speelt op Middelburg Vólkoren in met mas terclass coaching in de Zeeuwse Concert zaal door zangpedagoog Rob van der Meu- le. Ook belangstellend publiek is daar wel kom. De commissie Vólkoren draagt ook bij aan het initiatief 'Middelburg Rozen- stad'. In de slotmanifestatie zondag om 16.45 uur zullen veel 'rozen-liedjes'klinken. Vrij 31 mei, zat. 1 en zon. 2 juni, verspreid over heel Middelburg. Voor programma zie: www.middelburgvolkoren.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 41