voor commotie en trekt FBK-plan in SPORT 33 Grootmeesters in HZ toernooi Bogers nieuwe trainer Sparta Hasselbaink wordt coach FC Antwerp Ophef om nieuw clublogo bij Everton DONDERDAG 30 MEI 2013 ROTTERDAM Adri Bogers treedt als hoofd coach in dienst van Sparta. De 48-jarige Brabander on dertekent bij de Rotterdam se club uit de Jupiler League een contract voor één sei zoen. De ex-prof van NAC Breda, RKC Waalwijk, KV Meche- len en Willem II is de opvol ger van interim-coach Henk ten Cate, die in de slotfase van het seizoen de ontsla gen Michel Vonk verving. ANTWERPEN Oud-international Jimmy Floyd Hasselbaink gaat als hoofdcoach aan de slag bij de Belgische tweedeklasser FC Antwerp. De oud-aanvaller van onder meer AZ, Atletico Madrid en Chelsea moet zijn nieuwe ploeg klaarstomen voor een rentree op het hoogste ni veau in België. Hasselbaink was tot begin dit jaar lid van de trainersstaf van het eer ste elftal van Nottingham Fo rest in Engeland. LIVERPOOL Voetbalclub Everton heeft excuses aangeboden aan de aanhang van de club voor het aanpassen van het logo. De fans reageerden furieus toen het nieuwe logo werd gepresenteerd. De club gaf aan dat er te kort door de bocht is besloten om het merkteken te veranderen. Het leidde tot een petitie die door meer dan 22.500 mensen werd ondertekend. VLISSINGEN - Grootmeester Penta- la Harikrishna (rating: 2702) zal deze zomer de lijst aanvoeren van het HZ Schaaktoernooi in Vlissin- gen. De nummer twee van India (achter wereldkampioen Anand) speelde begin dit jaar in de hoofd groep van het Tata Steel toernooi in Wijk aan Zee en behaalde daar te midden van de wereldtop een score van vijftig procent. Hij wordt voorlopig gevolgd door Konstantin Landa uit Rusland (2644), de winnaar van het HZ toernooi in 2011. Ook nieuw op de lijst is Erwin L'Ami uit Woerden (2634). Hij komt samen met zijn vrouw Alina, die de titel van vrou wengrootmeester draagt. L'Ami speelde al vaak mee in Vlissingen, zij het niet zo vaak als Vyacheslav Ikonnikov uit Rusland, die ook dit jaar weer van de partij zal zijn. De lijst grootmeesters wordt afge sloten met Harika Dronavalli uit India. Zij was vorig jaar dicht bij een gedeelde toernooizege en zal dit jaar een nieuwe poging wa gen. In de tussentijd veroverde zij brons bij het wereldkampioen schap. Op vrijdagavond 2 augus tus zal Dronavalli de traditionele openingssimultaan geven. technische en sociale bagage van trainers in ontwikkelingslanden. Hierdoor kunnen zij jongeren nieuwe kansen bieden, niet al leen op het voetbalveld, maar ook in het dagelijks bestaan. De Neder landse bond hoopt tijdens de ko mende Azië-trip afspraken in In donesië en China te kunnen ma ken om ook daar piketpalen te slaan. Puur uit promotioneel oogpunt is het 24-karaats doelpunt van Ar jen Robben in de Champions Lea gue-finale natuurlijk goud waard voor het rondreizende Circus Oranje. Hij zal straks, mits hij niet geveld wordt door de eeuwig dreigende overbelasting, de grote blikvanger zijn in Jakarta en Pe king, waar volle stadions worden verwacht. Als extra attractie neemt de KN VB ook nog eens Ruud Gullit mee in het vliegtuig, die als boeg beeld van het Nederlandse voet bal overal naar voren zal worden geschoven. Inderdaad: er spelen heel veel belangen mee tijdens de Azië Tour 2013 van het Neder lands elftal. Behalve de sportieve dan. De spelers van het Nederlands elftal kwamen woensdagavond samen in Hoenderloo voor de eerste training, foto Vincent Jannink/ANP meedoet. Lievers betitelde de be richten aan het adres van Mun sterman als 'haatmails'. Op het in ternet zijn er talloze te vinden. Bijvoorbeeld de volgende twitter- berichteri. Dennis Weijers: 'Notabene Munster man himself, één van de grondleggers van de FBK Games, dreigt de FBK Games weer de nek om te draaien, ttnieuwspeeltje.' Enschedeër Pieter Hof: 'Misschien be ter dat heer Munsterman plannen lanceert om Twente weer te laten voetballen. Das beter dan FBK sta dion om zeep te helpen.' Media officer Eric Roeske van de Atle- tiekunie: 'Atletiek uit het FBK-Sta- dion? Joop Munsterman wordt door FC Utrecht op zijn nummer gezet: geen Europees voetbal voor FC Twen te. ttregioclubje.' Bestuurder Henny ten Hag legde uit dat de vrees voor imagoschade de doorslag heeft gegeven om van gedachte te veranderen. Hij zei dat hij zich goed kon voorstellen dat bij deze onjuiste beeldvor ming sponsors zouden kunnen af haken. Daarom legden de bestuur ders woensdag nog eens precies uit hoe Twente bij het FBK-sta- dion betrokken raakte. „Wij heb ben nooit in het FBK-stadion wil len voetballen", begon Munster man. „Pas toen de gemeente uit geldnood bij Twente aanklopte, is de voetbalclub gaan meedenken. Eerst ging dat over een combina tie van voetbal en atletiek in het FBK-stadion. Maar toen ruim drie weken geleden bleek dat dit niet haalbaar is, vroeg de gemeente Twente te kijken naar enkel voet bal in het stadion, waardoor dit behouden zou blijven." Wethouder Lievers vertelde dat dit twee weken geleden tot een af spraak leidde, waarin Twente ver klaarde ervoor te zullen zorgen H Joop Munsterman geeft uitleg over zijn plannen. dat de bezuiniging van 280.000 euro wordt gehaald. Twente zou ook helpen bij de aanleg van een alternatieve atletiekaccommoda- tie. Maar het volgens Munster man nog altijd heel mooie plan, werd volstrekt verkeerd uitgelegd. Aangeslagen zat Munsterman ach ter de tafel tijdens de persconfe rentie in De Grolsch Veste. Murw gebeukt door de vele kritiek. En dat terwijl hij het Hengelose atle- tiekgala juist een warm hart toe draagt. „Ik ben nota bene betrok ken geweest bij het ontstaan van die wedstrijd. Was er ooit ceremo niemeester", zei hij. Het leek alsof de hele atletiekwe- reld over Joop Munsterman en FC Twente vielen. Van de snelste man van Nederland Churandy Martina, tot Haile Gebrselassie, het voormalige Ethiopische loop- wonder, bijgenaamd Mister Hen gelo. Allemaal vonden ze dat de voetbalclub 'hun' geliefde atletiek wedstrijd de nek om draaide. Die kritiek kwam hard aan bij FC Twente en Munsterman. Daarom trekt hij zijn plan in.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 33