*\:4 30 CONSUMENT PROEFWERK Blondines, roodharigen en bru nettes krijgen dit voorjaar een minder opvallende make-up op gesmeerd. Een donker kleuren palet met duistere smokey eyes lijkt definitief verleden tijd. Dit voorjaars- en zomersei zoen worden ogen en monden natuurlijker en fris, met kleu ren zoals taupe en (veel) roze. ROODHARIG: DE KUNST VAN NATUURLIJK BRUNETTE: HAUTE TAUPE BLOND: LA VIE EN ROSE slecht redelijk ftoeA M ^ÊÉÈM Wrangier Denim Spa Prijs: 100 euro www.wrangler-europe.com door Cintha Rood Nederland is een spijker- broekenland. Vooral hoofdstad Amsterdam kent talloze jonge en doorgewinterde spijkerbroeken- merken. We kopen bovendien jaarlijks gemiddeld zo'n 1,8 broe ken per persoon, het hoogste aan tal ter wereld. Gezien de door gaans casual manier van kleden lijkt dat niet heel verwonderlijk. Goed bekeken, is het toch vreemd: hoe verschillend is de ene spijkerbroek eigenlijk van de andere? Om er toch nog een in novatie uit te persen, bedacht het van oorsprong Amerikaanse jeansmerk Wrangier onlangs de Denim Spa Therapy For Legs. Drie populaire modellen (slim fit model Molly en skinny's Courtney en Corynn) kregen een zogenaamde therapeutische afwerking, oftewel een verzach tend aloë vera- of vochtinbreng- end olijfextract. Plus een smooth legs model dat, zo claimt Wrang- Ier, de circulatie stimuleert en cellulitis-reducerende elemen ten plus vochtinbrengers bevat. Deze variant is een mooie, diep blauw gekleurde broek. Naast abrikozenpitolie, passievrucht olie, rozenbottelolie, sheaboter en botervetten zitten er (natuur lijke) anticellulitismiddelen zo als algenextracten, retinol en ca feïne in. Dan de cijfers, aldus Wrangler. Van de 160 vrouwen die de jeans 6 weken, 5 dagen per week minstens 8 uur droe gen, gaf 67 procent aan minder last te hebben van een sinaasap pelhuid; dat zijn de putten aan de achterkant van benen en op de billen. In de uitleg staat verder dat de in grediënten de hoeveelheid vetcel- len in de huidlaag doen afne men. Dat kan helemaal niet: een vetcel moet chirurgisch verwij derd worden, anders is-ie here to stay. De Wrangler Denim Spa Smooth legs-jeans zit desalniette min heerlijk. Wrangier koos voor een strakzittend model om dat hiermee de stof tegen de huid aanwrijft, waardoor de mi crocapsules waarin de verzorgen de ingrediënten verborgen zit ten, worden opgebroken. Dat ef fect is overigens geen eeuwig le ven beschoren. Na 15 dagen dra gen of 4-6 wasbeurten moet je een spray aanschaffen, hierna be spuit je voor hetzelfde effect de broek na elke wasbeurt. Doordat de Smooth Legs donker kleurt, past de broek overal bij: van heel casual tot een nettere gelegen heid. Na veelvuldig dragen, wil de ik graag zien dat m'n benen en billen razendstrak waren, veel verschil was er in werkelijkheid niet. Wil je een mooie, comfortabele broek inclusief instant skinny ge voel, dan raad ik 'm aan. Wil je werkelijk een skinny effect berei ken, trek er dan een paar gym pen onder aan en kom in bewe ging. door Cintha Rood foto's PR www.aveda.nl,www.babor.com www.maxfactor.nl reageren? consument@depersdienst.nl Aveda geeft roodharigen met de Art of Natu re-lijn een frisse toet met limoengroene highlights. Kies een matterende foundation voor de huid. Breng met een groen oogpotlood een lijntje aan op twee derde van het buitenste deel van het ooglid, zowel aan de boven- als on derkant van het oog. Vervaag de lijnen met een 'smudging brush'. Kleur met hetzelfde potlood een derde van het ooglid in vanaf de buitenste ooghoeken, vervaag dit gedeelte met de smudging brush. Door met een kwastje wat oogscha duw (in dezelfde tint of een tint lichter) over dit deel van het oog aan te brengen, blijft de make-up langer mooi. Breng deze oogschaduw tevens aan op de arcadeboog en de onderste wimperrand. Met een lichtgroene (limoen)tint breng je highlights aan op de boven- en onderkant van de binnenste ooghoeken. Maak de oog- make-up af met een lichtroze oogschaduw die je aanbrengt op het gedeelte tussen de oogleden en de wenkbrauwen. Vervaag naar buiten toe. Krul wimpers met een wimpertang en kleur ze met zwarte mascara. Zet je wenkbrau wen aan met een (licht)bruine oogschaduw. Highlight subtiel met een gouden poeder op de neus, de kin, het voorhoofd en boven de mond, daarna kies je voor een lichtroze blush op de wangen. Vul je lippen helemaal in met een oranje lip- potlood nadat je een verzorgende balsem hebt aangebracht. Breng dezelfde kleur lip stick op het midden van je lippen aan en vervaag met je vingers voor een natuurlij ker effect. Tips: Aveda Nourish Mint Lip Liner (18,20 euro) of Petal Essence Face Accent: blush, bronzer en highlight in één a 28,50 euro. Cosmeticamerk Max Factor kiest dit voorjaar voor een betaalbare look, geïnspireerd op de catwalks van modehuis Givenchy. De basis voor deze look creëer je door een vloeibare foundation met je vingers aan te brengen op het gezicht. Voor een natuurlijk effect masseer je deze in als je dagcrème nog niet is ingetrokken. Breng een blush in een lichte kopertint aan onder de jukbeenderen. Voor deze look is het belangrijk dat de oog schaduw afsteekt tegen een naturel ogend gezicht. Breng daarom een poederachtige taupe aan op de oogleden, vervaag de kleur naar boven toe tot naar de arcadeboog en naar het einde van de wenkbrauwen. Daar na breng je een licht glimmende beige oog schaduw aan op het binnenste deel van de oogleden, vermeng deze met de taupekleu- rige oogschaduw voor een vloeiende over gang- Zet de wimpers aan met een donkerbruine mascara, plaats hiervoor het mascaraborstel tje zo dicht mogelijk tegen de wimperaan- zet en strijk tot aan de uiteinden van de wimperhaartjes. Op de lippen stift je een lipstick met cara- meltint. Stift direct op de lippen en kleur ze volledig in, vervaag de kleur met je vingers voor een transparant eindresultaat. Tips: Max Factor Colour Elixer Lipstick Burnt Ca ramel (12,70 euro) en Smoky Eye Effect Eyesha dow Purple Dust (14,23 euro). Kleur Het Duitse Babor gaat met de Floral Beauty look voor meisjesachtig pur sang. Breng een laagje foundation op poederbasis aan voor een egale basis. Werk van binnen naar buiten toe met een grote poeder kwast, van voorhoofd naar neus, wangen en kin. Vergeet je haarlijn en nek niet. Rondom de ogen stip je een brightener aan met een kwastje. Doe dat nooit met je vin gers: hierdoor smelt het product. Onder de jukbeenderen breng je blush aan als je meer contour wilt creëren, doe dit op de jukbeen deren voor een frisse look. Kies je voor dit laatste effect, breng dan óók blush aan op het voorhoofd voor een evenwichtiger ge heel. Vanaf het midden van het oor en langs de jukbeenderen breng je een rozekleurige rou ge aan. Zorg dat alle aangebrachte kleuren in elkaar overlopen. Voor longlasting oogmake-up breng je eerst een primer of make up base aan over de oogleden tot aan de wenkbrauwen, laat ver volgens goed drogen. Vanaf de oogleden tot aan de wenkbrauwen breng je een lichtroze oogschaduw aan. Highlight met een glim mende bronstint de binnenkant van de oog leden en creëer diepte op de arcadeboog en de zijkant van de oogleden. Op de waterlijn van je ogen breng je een lichtgekleurd (wit of lichtroze) lijntje aan voor een open blik. Ogen maak je af met een flinke laag zwarte mascara. Een dun laagje lipbase zorgt voor lippen die langer mooi blijven. Wacht tot de base goed droog is en breng een felroze lipstick aan met daaroverheen een laagje complementai re, vochtinbrengende lipgloss. Tips: Babor Silky Eye Shadow Stick (9,50 euro) en Mineral Powder Foundation (20 euro). ite-UKfi., iliilBBW iW'll mee met haar je

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 30