10% éxtra korting... Duits geld Vandaag laatste kans!!! PZC op het hélé assortiment! Karremans niet 80 mille geëist naar tribunaal van verkrachter Stip verhoogt uw vakantiegeld! NIEUWSTIP? Uitgehuwelijkt, besneden, misbruikt en verhandeld Word ook abonnee! 8 711688 555530 fc&l Nederlanse inzending Biënnale is explosie in slow motion De basisscholen in Zeeland lopen leeg, driekwart van de schoolbesturen komt in de rode cijfers, samenwerking moet. DE STELLING UW MENING 363 reacties DONDERDAG 30 mei 2013 Nagenoeg droog redactie@pzc.nl of 0118-434010 VERDIEPING DEN HAAG - Het Joegoslavië-Tribu- naal zal oud-Dutchbatcomman- dant Karremans niet dagvaarden. Dit hebben de rechters in de zaak tegen Radovan Karadzic gisteren besloten. De Bosnisch-Servische oud-president wilde Karremans tegen diens wil als getuige van de verdediging horen. Karremans had zich, geadviseerd door advo caat Geert-Jan Knoops, daartegen verzet omdat hij zichzelf niet wil de belasten. ZUTPHEN - Vier slachtoffers van de zogenoemde 'anorexiaverkrach- ter' uit de regio Zutphen vragen samen 80.000 euro schadevergoe ding, bleek gisteren bij de recht zaak tegen de 45-jarige man. Hij deed zich op internet voor als een goede vriend, maar verkrachtte en bedreigde de vrouwen en gaf ze drugs om af te vallen. Zes jon ge vrouwen vielen sinds 2006 voor zijn praatjes en kwamen in een hel terecht. Ga naar www.pzc.nl/abonneren ÉLSÉ-J ZEELAND Zeeuwse scholen in nood door Ingrid Willems DEVENTER - Gerenommeerde Duit se banken betreden met een bud get van ruim 200 miljard vandaag de Nederlandse hypotheekmarkt. Kopers kunnen hun woning tot honderd procent financieren. De rente ligt zo'n twee procent lager dan het aanbod van Nederlandse banken. editie: Walcheren 255e jaargang nr. 125 los nummer 1,95, abonneeprijs 1,02 Staatssecretaris Sander Dekker in gesprek met de leerlingen van de brede school Het Samenspel in Wolphaartsdijk. foto Mechteld Jansen door Cornelleke Blok en Ben Jansen WOLPHAARTSDIJK - In steeds meer Zeeuwse basisscholen blijven de komende jaren lokalen leeg. Het aantal leerlingen loopt in tien jaar tijd met 3300 terug (11 procent). Alleen door samenwerking be houdt het basisonderwijs kwaliteit. Een onderzoek van adviesbureau KPMG, mede gebaseerd op analy ses van het Zeeuwse sociaal-cultu reel planbureau Scoop, schetst een somber beeld van de toe komst van het basisonderwijs in Zeeland. Dat telt nu ongeveer 30.000 leerlingen. De krimp en de ontgroening van de bevolking leiden ertoe dat eenderde van de 236 basisscholen in 2023 als een kleine school moet worden aange merkt. Dat jaar zullen 44 van de 57 schoolbesturen in de rode cij fers belanden en voor de helft kan dan sprake zijn van een technisch faillissement. Het gaat daarbij om 80 procent van de schoollocaties in Zeeland, met in totaal onge veer 24.000 leerlingen. Om de eindjes aan elkaar te knopen, zou den de schoolbesturen in totaal 443 voltijdbanen moeten schap pen. Dat wil zeggen 14 procent van de huidige 3190 voltijdbanen. KMPG onderstreept dat het héle onderwijsveld een oplossing voor dit probleem moet zien te vin den; ook schoolbesturen die zich in stabiliserende of hier en daar zelfs nog stijgende leerlingental len mogen verheugen. De kwali teit van het totale basisonderwijs in Zeeland is in het geding. Staatssecretaris Sander Dekker (WD, Onderwijs) stak gisteren in Wolphaartsdijk het basisonder wijs de helpende hand toe door scholen een premie voor samen werking in het vooruitzicht te stellen. Die bonus komt in de plaats van de huidige kleinescho- lentoeslag. Dekker heeft bok het advies van de Onderwijsraad naast zich neergelegd om de op heffingsnorm te verhogen naar honderd leerlingen. pagina 22 en 23 Samenwerking; commentaar Hypotheekrentes van 2,8 procent voor tien jaar vast zijn in Duits land gebruikelijk. De rente is ge woon in Nederland aftrekbaar. Financieel advieskantoor Adfïnis in Deventer is een van de tien Ne derlandse financieel adviseurs die met het Duitse bankenconsor- tium zakendoen. De namen van de Duitse banken blijven nog ge heim. Adfïnis denkt dat de wo ningmarkt weer in beweging kan komen met deze goedkope hypo theken. Volgens Rob lansen van het Deventer kantoor zitten er geen addertjes onder het gras. „De Duitse banken staan bij De Nederlandsche Bank geregis treerd en de voorwaarden van een hypotheek zijn vergelijkbaar met de consumentenvoorwaar- den van de Nederlandse banken." De Vereniging Eigen huis en NVM reageren verheugd. Een woordvoerder van de Autoriteit Fi nanciële Markt ziet geen belem meringen voor Duitse banken op de Nederlandse hypotheekmarkt. Ook kleine school heeft bestaansrecht Reageer op pzc.nl Kinderen krijgen te veel zakgeld EENS WÊÊÊÊÊÊÊÊÊ 75% ONEENS 25% 16°

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 1