De rollator niet meer in basispakket molenaar 14 BOEKEN BOEKRECENSIES Inferno DAN BROWI Onkruid Nederlandse lezers zijn door Monique Brandt gek op de Deense thril lerauteur Jussi Adler-OI- sen. En hij is dol op Ne derland. AMSTERDAM - Rollators zijn uit het basispakket. De rollator kan niet meer worden gedeclareerd. Profiteer nu van extreem lage prijzen! Bestel snel via www.molenaarrollator.nl/actie EENMALIGE ACTIE PRIJS! Ja, ik ontvang graag de rollator van 29,- De nieuwe Dan Brown, 'In ferno', is vooral een herhalingsoefening. En dus slaagt Brown er weder om in om, dit keer aan de de hand van het boek 'De goddelijke komedie' van Dante Alighieri, de wereld INFERNO van de kunstgeschiedenis te verweven met een vlot geschreven thriller. Helaas blijft de hoofdrolspeler zelf wederom een myste rie. Langdon is nog steeds de hoogleraar kunstge schiedenis met speurneus kwaliteiten die steevast in de problemen komt Waar om hij echter doet wat hij doet en hoe hem dat verandert, blijft ook nu weer de vraag. Dan Brown - Inferno. Luitingh-Sijthoff, 22,50 euro. Ex-advocaat Bram Moszkowicz trekt van leer in zijn tweede boek 'Onkruid'. Het is een boek vol wrok. Moszkowicz haalt fel uit naar de journalistiek. Met name naar de in zijn ogen pseudojour- nalisten van NRC Handelsblad. Hij blikt terug op het proces dat hem zijn baan heeft gekost. Mosz kowicz bestrijdt de mensen die hem de mond willen snoeren. Over zijn leven na de advocatuur zwijgt hij. „Vanaf morgen zal ik me enkel nog bekommeren om zaken die geen mens kapot kan schrijven, die niet te schrappen zijn." Bram Moszkowicz - Onkruid. Bertram De Leeuw, 14,95 euro. De saaiste dag is ook de ergste Is zoon van een vooraanstaand psy chiater woonde de Deense succes schrijver Jussi Ad- ler-Olsen (1950) ja renlang op het ter rein van de inrichtingen waar zijn vader werkzaam was. Die gaf hem een volkomen vrije opvoe ding. „Hij hield me altijd voor dat het enige dat hij van me verwacht te, was dat ik gelukkig zou zijn." Zijn merkwaardige jeugd bracht hem 'het besef dat elk mens zo wel het goede als het slechte in zich meedraagt'. Het verklaart de soms bizarre haakjes in zijn boe ken en zijn voorliefde voor eigen aardige personages. „Maar kijk óm je heen: is het niet overal zo?" In zijn serie Q, waarvan het uit muntende deel 5 Het Marco-effect hier alweer bovenaan de bestsel lerlijst prijkt, volgt hij het team Zeer stabiel dankzij een groot formaat anti-lek banden. Robuust model, zeer geschikt voor het dagelijks gebruik Eenvoudig te bedienen parkeerrem. Per januari 2013 zijn bepaalde voorzieningen uit het basispakket van de zorgverzekeringen verdwenen. Rollators werden tot januari volledig vergoed, maar dat is nu afgelopen. Molenaar Welzijn heeft een mega order geplaatst bij onze fabrikant en hierdoor een zeer scherp tarief kunnen bedingen. Wel zo handig nu steeds meer hulpmiddelen niet meer worden vergoed. De prijs voor deze rollator is normaal 99,- tot 129,- euro. Na bestelling zijn ze af te halen in een filiaal bij u in de buurt, of wij sturen de rollator naar u toe (9,95 verzendkosten). P.S. Deze actie loopt zolang -de voorraad strekt, max 2 rollators per persoon. Of retourneer onderstaande bon, wij nemen dan contact met u op. Niet geldig i.c.m. andere acties. ^tÊÊÊÊÊÊÊÊ- MM Bestel online Rollator opsturen? Naam i Nee i Mevr i Dhr Adres Postcode Plaats Telefoon E-mail wk22_M2_pzc U kunt de rollator eenvoudig bestellen via molenaarrollator.nl/actie Winkels bij u in de buurt Best Eindhovenseweg 30 Capelle a/d IJssel Hoofdweg 4 Roosendaal Oostplein 17a Wateringen Gravenzandseweg 28 Bel ons voor meer infomatie en openingstijden of kijk op onze site. Zonder postzegel in een envelop naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet WELZIJNSPRODUCTEN www.molenaarwelzijn.nl Telefoon 0341 - 27 40 80 info(ó;molenaarwelzijn.nl van politieman annex botte boer Carl Morck en zijn even eigenzin nige medewerkers Assad en Rose. Wegens 'te lastig' weggepromo veerd naar een stoffige kelder in het politiebureau van Kopenha gen, is dit trio eigenheimers goed voor het oplossen van tal van stok oude moordzaken. Met elk deel weet Adler-Olsen een andere we reld tot leven te wekken. Het Mar co-effect speelt zich afin een zigeu nerfamilie die door Kopenhagen trekt. 'Vader' Zola, een keiharde potentaat, is schatrijk doordat hij een groep kinderen voor hem laat stelen. Totdat één van hen, de in telligente Marco, een gevaarlijke ontdekking doet over de vuile zaakjes van Zola. Adler-Olsen heeft een sterke band met Nederland. Zijn eerste boek Het alfabethuis schreef hij ter wijl hij een half jaar lang in het huis van een vriend in Schiedam verbleef. Terwijl hij in zijn thuis land nog volkomen onbekend was, was zijn debuut hier een kas succes. Hij spreekt zowaar nog wat gebrekkig Nederlands, ge leerd van zijn toenmalige werk ster, is dol op bami- en nasischij ven en gaf zijn zoon zelfs de Ne derlandse naam Kees. „Dat was nog een heel gedoe, want het kerkbestuur wilde die naam niet goedkeuren. Pas toen ik een inge wikkeld verhaal verzon over een jongen in een Britse speelfilm, ging het overstag." De inspiratie voor Het Marco-ef- fect diept hij al pratend op uit zijn tas: een oud krantenartikel over 11 april 1954: 'de saaiste dag van de twintigste eeuw', officieel bere kend door wetenschappers. „Ik las het artikel en bedacht me dat de saaiste dag voor de één, de ergste dag in het leven voor een ander betekent. In mijn boek is het de dag dat Zola wordt geboren, de man die Marco de ergste dag van zijn leven bezorgt." De eerste van een serie van vier speelfilms over Afdeling Q. gaat begin oktober in première. De au teur zal er niet bij zijn. Het manu script beloofde weinig goeds. „Ik ben niet de zoveelste domme schrijver die bang is dat zijn werk wordt verknald; ik heb een film studie gedaan en weet waar ik over praat." Er zijn nu plannen voor Hollywood. De befaamde scriptschrijver Scott Frank wil een tv-serie maken, elk boek in de serie Qzal over één tv-seizoen worden uitgesponnen. „De perso nages krijgen dus alle ruimte. Het is misschien stom om te zeggen, maar het wordt beter dan 'The kil ling' of'The bridge'." Jussi Adler-Olsen - Het Marco-effect. Vertaling Kor Vries. Prometheus, 17,50 euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 14