ZZP'ers laten geld liggen Sauerland 'deluxe' 3 1 gratis A Kanaalzone debuteert op vastgoedbeurs Provada ECONOMIE 11 ABP moet in 2014 mogelijk opnieuw korten op de pensioenen. De kans daarop is 'aanzienlijk', zegt voorzitter Brouwer. te- Let op: hoge korting 4e nacht gratis met ontbijt! Boek nu deze lezersreis "ASüP pzc.nl/webwinkel reizen hotelovernachtingen Nieuwe korting pensioen dreigt door Chris van Alem AMSTERDAM - De 530.000 gepen sioneerden bij het ABP moeten volgend jaar rekening houden met een nieuwe korting op hun aanvullend pensioen. De kans op een tweede korting'is 'aanzienlijk', aldus ABP-voorzit- ter Henk Brouwer gisteren bij de presentatie van het jaarverslag 2012 in Amsterdam. Een nieuwe korting is aan de orde als de rente laag blijft en het beleggingsrende ment van het fonds tegenvalt. Eind dit jaar moet het ABP een dekkingsgraad van 104,2 hebben om een korting te voorkomen. Op 24 mei bedroeg de dekking 100. Zou dat eind 2013 nog steeds zo zijn, dan worden de pensioenen per 1 april 2014 met 4,2 procent ge kort. Bij een gemiddeld aanvul lend pensioen van 700 euro per maand betekent dat een korting van 30 euro. Eind dit jaar besluit het ABP-be- stuur over een eventuele korting die volgt op de korting van 0,5 procent in april dit jaar; de eerste korting in de historie van het ,ambtenarenpensioenfonds. De kortingen-werken ook door in de pensioenen van nog werken den en van 'slapers', die geen pre mie meer betalen maar wel recht op pensioen hebben. De korting kan in 2014 veel hoger uitvallen dan in 2013 omdat het vijfjarig her stelplan van de pensioenfondsen en De Nederlandsche Bank eind dit jaar afloopt. Vanaf 2015 krijgen de 2,8 miljoen deelnemers van het ABP waar schijnlijk een zogeheten reëel pen sioen, waarbij de jaarlijkse indexa tie voorop staat. De hoogte van het aanvullend pensioen is afhankelijk van de pre mie-inleg en beursrendementen. Kortingen op het aanvullend pen sioen worden in dat stelsel over door Frank Balkenende tien jaar uitgesmeerd. Voorwaar de voor invoering van het nieuwe stelsel is dat de bestaande pen sioenrechten juridisch in het nieu we stelsel kunnen worden onder gebracht. Dat moet in de loop van dit jaar blijken. De ingreep in pensioenen is nood zakelijk vanwege de lage rente waar de pensioenfondsen mee moeten rekenen en de stijgende levensverwachting. De afgelopen drie jaar zagen wer kende ABP'ers de pensioenpre mie die ze afdragen met 3 procent punt stijgen tot 22 procent. Ook zijn ze door de crisis de jaarlijkse indexatie misgelopen. Tot dusver re scheelt dat 9 procent in de pen sioenuitkering. De verhoging van de aow-leeftijd naar 67 jaar heeft geen gevolgen voor de pensioenleeftijd. Het ABP biedt deelnemers een flexibele pensioenleeftijd tussen de 60 en 70 jaar. Deelnemers kunnen vanaf hun 65ste pensioen laten uitkeren en toch besluiten door te werken. Volgens ABP-bestuurslid Cees de Veer is er weinig animo voor het keuzepensioen. Wie vanaf zijn 67ste pensioen ontvangt, krijgt zo'n 10 procent meer per jaar. MIDDELBURG - ZZP'ers (eenmansbe drijven) en bedrijven met maxi maal vijf werknemers laten veel geld liggen. Het gros weet subsidie- potten en stimuleringsfondsen niet te vinden en betaalt investeringen in innovatie en duurzaamheid volle dig uit eigen zak. Dat blijkt uit een onderzoek van de mkb-portal BusinessCom- pleet.nl. MKB Zeeland, de belan genbehartiger voor het midden- en kleinbedrijf in de provincie, herkent dat beeld. „Kleine onder nemers nemen vaak niet de tijd om zich te verdiepen in subsidie regelingen. Dat is zonde, want juist nu het steeds moeilijker wordt om van de banken krediet te krijgen, kunnen subsidiepotten voor innovatie en duurzaamheid, maar ook investeringsfondsen, uit komst bieden. Maar ja, het begint wel bij de motivatie van de onder nemer", zegt regiomanager Mauri ce Manders van MKB Zeeland. BusinessCompleet.nl hield het on derzoek onder bijna 1200 kleine bedrijven. Ondernemers geven aan dat ze kennis over innovatie ve ontwikkelingen, netwerken en financieringsmogelijkheden mis sen. Ze weten de weg vaak niet of hebben na een dag werken geen tijd of energie om zich erin te ver diepen. Ondernemers willen voor al investeren in duurzaamheid omdat dat kosten bespaart. Ook verlangen klanten dat soms en is er de drang om maatschappelijk verantwoord te ondernemen. TERNEUZEN - De Zeeuws-Vlaamse Kanaalzone presenteert zich voor het eerste op Provada, de grootste vastgoedbeurs van Nederland. Deze beurs vindt 4, 5 en 6 juni plaats in de Amsterdamse RAI. Gedurende de drie beursdagen treffen ontwikkelaars, investeer ders, woningcorporaties, eindge bruikers, bestuurders, regio's en gemeenten elkaar om plannen en ideeën met elkaar te delen. De Ge meente Terneuzen, Zeeland Seaports en Economische Impuls Zeeland brengen daar samen de Zeeuws-Vlaamse Kanaalzone als kansrijke vestigingsregio en poort naar Europa onder de aandacht. De Kanaalzone is te bezoeken in hal 11, de Hollandhal. Daar kan on der andere worden ontbeten met burgemeester Jan Lonink, alge meen directeur Hans van der Hart van Zeeland Seaports en di recteur Edie Engels van ICL-IP. Adviesprijs vanaf 259 p.p. LEZERSPRIJS vanaf 199,- p.p.* prijs per persoon o.b.v. een 2-persoonskamer. Toeslag 1-pers. kamer 40,- per persoon per verblijf. Kinderkorting op aanvraag. Het populaire Sauerland - ook wel land van duizend bergen genoemd - is ieder jaargetijde een bezoek meer dan waard! Heerlijk genieten van een schitterende natuur, uitgestrekte wandelpaden, fietsroutes en nog veel meer. Liefhebbers van rust, natuur, wandelen en fietsen komen hier helemaal aan hun trekken. Na een heerlijke dag kunt u ontspannen in de 1.600 m2 DoriVita fitness wellness club. Arnsberg ligt zeer centraal voor een bezoek aan o.a. Winterberg, Willingen en Soest. Tip: bezoek ook wildpark Vosswin- kel, vlakbij het hotel. Afstand vanaf Arn hem/Eindhoven naar Arnsberg is slechts ca. 200 km. Het viersterren Dorint Hotel Arnsberg/ Sauerland ligt rustig midden in de bossen van het Arnsberger Wald en beschikt over comfortabele kamers met o.a. badkamer douche/bad, tven minibar. Verder beschikt het hotel over een gezellige hotelbar, res taurant met buitenterras, een beauty-eta ge, fitness en wellness center met binnen zwembad, sauna-afdeling (binnen- en buiten), hot-whirlpool, tepidarium, kleuren douches etc. etc. Het arrangement is op basis van beschik baarheid en eigen vervoer! U kunt gratis parkeren bij het hotel. Aankomst dagelijks tot 31 augustus 2013 m.u.v. de feestda gen, op basis van beschikbaarheid en op basis van eigen vervoer. Lezersaanbieding: 3 overnachtingen in een moderne hotelkamer 3 x uitgebreid ontbijtbuffet met diverse lekkernijen 2 x diner in ons restaurant (menu/ buffet) gratis gebruik DoriVita fitness wellness club (1.600 m2) 4e nacht inclusief uitgebreid ontbijtbuffet gratis! 10% extra korting op alle beautybehan delingen Meer informatie en boeken Ga naar onze webwinkel of belt u met Dorint 040 - 232 6116, of e-mail naar wegener@futuretravel.nl FUTURE TRAVEL HOTELS DELUXE a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 11