Over het motief voor de moord op Ingrid Visser en Lodewijk Severein kan nog al leen worden gespecu leerd. Duidelijk is wel dat ze in zee waren gegaan met een Span jaard met een zeer be denkelijke reputatie. Hij geldt nu als de hoofdverdachte. 8 VERDIEPING DUBBELE MOORD "1 V "T+ V %U»CIA I Bij het kampioenschap van CAV Murcia in 2010 werd Ingrid Visser (gehurkt, links van het midden) gefotografeerd met haar team én hoofdverdachte Alles duister aan Juan door onze correspondent Pauline Blom Met een kop koffie en een sigaretje erbij wil Pachu wel praten over Juan Cuenca Llo- rente. De 21-jarige ober van de cafetaria naast de volleybal-hal in Murcia kent de man die door de politie wordt beschouwd als het brein achter de moord op Ingrid Visser en Lodewijk Seve rein. „Maar", grote ogen, met bange blik: „Je zet niet mijn echte naam erbij." De angst regeert in de Spaanse stad Mur cia, zodra de naam valt van de voormalig manager van de inmiddels failliete Club At- letico Voleibol Murcia 2005. Ook oud-speel sters durven geen commentaar te geven. Juan Cuenca Llorente (36) is een man van duistere zaken, dat wordt steeds duidelij ker. Er is weinig bekend over de gangen van de sluwe ondernemer, die altijd strak in het pak naar zijn werk kwam bij de club. „Een lange man, bijna twee meter, slank gebouwd, keurig verzorgd, haar strak naar achteren gekamd", herinnert Pachu zich de Cuenca van twee jaar terug. „Maar er ontbrak iets bij hem, hier." De kleine ober wijst op zijn hoofd. „Een kort praatje ging nog wel, maar echt communiceren, dat lukte hem niet." Geboren en getogen in Valencia, kwam Juan Cuenca in 2009 bij de club. Zijn aan stelling was een vriendendienst van de toenmalige voorzitter Evedasto Lifante. Als zoon van een kennis, met ervaring in het Valenciaanse universiteits-volleybal, werd Cuenca aanvankelijk aangesteld als sponsor- werver; met als salaris een deel van de eventuele inkomsten. Die kwamen er ech ter nauwelijks. Cuenca bleek niet echt ge schikt voor die job. Hij verwierf echter een steeds machtiger positie binnen de club. Als enige Engels sprekende binnen het management, had hij het contact met de buitenlandse speel sters. Ook wierp hij zich op als de contact persoon tussen de club en de Spaanse vol- leybalbond. „Maar uiteindelijk hield voor zitter Lifante de echte touwtjes in han den", stelt Pachu over de man die eerder in verband werd gebracht met de verdwijning van het Nederlandse stel. „Cuenca mocht alleen de rekeningen betalen en de sport hal afsluiten." Na het faillissement van de volleybalclub ontstonden problemen tus sen voorzitter en manager. Salarissen aan speelsters bleken niet betaald, de handteke ning van de preses door Cuenca vervalst. Die keerde op stel en sprong terug naar Va lencia en nam de complete administratie, inclusief computers, mee op zijn vlucht. „Een manipulator, leugenaar, altijd bezig met duistere zaken waar niemand iets van af wist", weet de lokaal goed ingevoerde misdaadjournalist Ricardo Fernandez. „Een dwingende persoonlijkheid." Toch wist de Valenciaan, mede door zijn kennis van het Engels, een goede relatie op te bouwen met Ingrid Visser en Lodewijk Severein. Ze hielden contact, ook na het economische debacle in 2011, dat het einde betekende van de club. De goede verstandhouding met Cuenca is de twee uiteindelijk zo goed als zeker fa taal geworden. Visser en Severein ver trouwden de uitnodiging voor een gesprek met de zakenman en stapten nietsvermoe dend bij een gezamenlijke bekende in de auto. De naam van die mogelijke kroonge tuige wordt overigens door de politie angst vallig geheim gehouden. De woning waarin Ingrid Visser en Lodewijk Severein om het leven zijn gebracht. foto Robin Utrecht/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 8