Gehamerde witpen van Jan Moes is de snelste duif van Zeeland SPORT 39 Boebka wil ook voorzitter van IOC worden Vier nieuwe spelers voor w Clinge Nieuwe spelers voor Arnemuiden ASWH ronde verder in de nacompetitie Karatekampioene over anorexia Van Hooijdonk terug bij Feyenoord WOENSDAG 29 MEI 2013 laatste station van Hoek door Fred Rabout TERNEUZEN - Als de seringen zijn uitgebloeid komen de duiven weer zoals ze moeten komen naar het hok van Jan Moes aan de Terneu- zense Narcisstraat. Dat bewees zijn gehamderde witpen, een driejarige weduwschapsdoffer, afgelopen za terdag maar weer. Om dertien minuten voor elf kwam die gehamerde 'recht uit 't gat', zoals het in het duivenmel kersjargon genoemd wordt, naar het thuishok. De duiven waren 's morgens om 9.00 uur met een noordoostenwind in Morlincourt gelost. „Dit is al de tweede keer dat mijn duif dit doet. Vorig jaar won hij het concours vanuit Peronne. Toen had ik zelfs de twee snelste van Zeeland", aldus de 71-jarige Moes, die in combina tie met Michel van Alphen de dui vensport beoefent. Die combina tie is bezig aan het tweede sei zoen, Moes zelf erfde de microbe van vader Willem. „Als kleuter zat ik al tussen de duiven. Ik weet niet beter", zegt hij. Voor het vitesseconcours van uit Morlincourt had de combina tie zestien doffers op we duwschap ingekorfd. De gehamer de was al eerste ingezet. Jan Moes: „Het vertrouwen in die duif kan niet kapot. Dit seizoen ging hij zes keer mee, zes keer viel hij in de prijzen. Vorige week was hij in de vereniging nog de eerste op Sens. Ik had ze trouwens toch goed want in de vereniging pakte ik dertien prijzen. Maar drie val len er buiten de uitslag." Bijgeloof of niet, feit is dat als de seringenboom van Moes in bloei staan, zijn duiven vormverlies la ten zien. Moes: „En toch doe ik die seringen niet weg. Hij stond er al toen mijn vader nog leefde en hier woonde. Dan maar een dipje. Seringen schijnen een scha delijke geur voor duiven te ver spreiden." De combinatie Moes/Van Alphen is bezig aan een goed seizoen na een uitstekend 2012, waarin 26 eer- steprijzen werden gepakt in hun vereniging De Eendracht uit Ter- neuzen. Jan Moes won overigens ooit al een keer met de jonge dui ven een provinciaal concours van uit Orleans. Dat was in 2004. Net als bijna alles en iedereen heeft ook de duivensport last van het slechte weer. Zo werd het dag- fondconcours vanuit Argenton, dat eveneens zaterdag op de kalen der stond, afgelast. Zaterdag staat de midfond vanuit Pithiviers op het programma. SINT PETERSBURG - Sergei Boebka heeft zich dinsdag officieel kandi daat gesteld voor het voorzitter schap van het International Olym pisch Comité (IOC). De wereldre cordhouder polsstokhoogsprin gen is hiermee de zesde kandi daat om de Belg Jacques Rogge op te volgen. De naam van Boebka circuleerde al, maar dinsdag maakte de 49-ja- rige Oekraïner in Sint Petersburg bekend dat hij de functie am bieert. Eerder stelde de Duitser Thomas Bach, Ng Ser Miang uit Singapore, Richard Carrion uit Puerto Rico, de Taiwanees Wu Ching-kuo (Taiwan) en de Zwit ser Denis Oswald zich al kandi daat. Over ruim drie maanden, op 10 september, kiezen de IOC-leden in Buenos Aires een nieuwe voor zitter. I Jorrit d' Haeseleer dwong dinsdagavond kort voor tijd een verlenging af voor Hoek in het bekerduel met De Treffers, archieffoto Peter Nicoiai lucht, maar Hoek verzuimde de kansen te benutten. Thomas van Renterghem gleed de bal naast, Giovanni Siereveld kon net niet binnenkoppen na een corner en d'Haeseleer tikte de bal van dicht bij over. In dezelfde minuut sloeg de thuisploeg vervolgens wel toe. Rechtsback Fabian Peppinck stoomde op, zijn voorzet werd door een andere oud-prof, Ber nard Hofstede, simpel binnenge schoten: 1-0. Je zou denken dat de pijp aan het einde van het seizoen wel ver leeg zou zijn bij Hoek, maar de ploeg van Kenny Verhoene bleef jagen op de gelijkmaker. De spe lers pepten elkaar op en zorgden ervoor dat de kwartfinale van de landelijke beker een aantrekkelijk slot kreeg. Dat zag ook Jasper Cil- lessen, de doelman van Ajax die zich vandaag bij Oranje meldt maar dinsdagavond nog even een wedstrijd van zijn oude club kwam bekijken. Het werd een latertje, omdat d'Haeseleer nog voor de meer dan verdiende gelijkmaker zorgde. De topscorer controleerde de bal met de borst en rondde met links koel tjes af (1-1). Wat volgde was een verlenging van twee keer vijftien minuten om een winnaar aan te wijzen. Daarin kwam de thuis ploeg voor de tweede keer op voorsprong. Invaller Jean Black knalde de bal op de paal, Hofste de stond precies op de goede plek om de rebound tot doelpunt te promoveren (2-1). Die tik kwam Hoek niet meer te boven, aan het einde van een lang seizoen. CLINGE De eerste selectie van voet balclub Clinge kan volgend seizoen over vier nieuwe spelers beschikken. Het zijn Thomas Leegwater, Marnix van Sonsbeek, Sjef van der Kinderen en Domenique de Burger. De eerste drie zijn af komstig van HW24, De Bur ger komt over van Graauw. Clinge komt uit in de vierde klasse van het zondagvoet bal. De ploeg verzekerde zich in de laatste competitie wedstrijd van behoud. I ARNEMUIDEN Voetbalclub Arnemuiden voegt komend seizoen twee spelers aan de eerste selec tie toe die terugkeren op het oude nest. Jesper Poortvliet komt terug van de w Goes, Ronaldo Me ijer komt over van JVOZ, de Jeugd Voetbal Opleiding Zee land. Arnemuiden degradeerde kort geleden naar de derde klasse van het zaterdagvoet bal. ROTTERDAM ASWH heeft zich geplaatst voor de volgende ronde van de nacompetitie voor een plaats in de topklasse. Na de 4-3-overwinning zaterdag op Hoek volstond daarvoor dinsdagavond een 1-1-gelijk- spel bij XerxesDZB. In de halve finale speelt AS WH nu tegen ACV uit As sen. De winnaar van dat duel treft in de finale de winnaar van het tweeluik Spakenburg-Bennekom (eer ste duel: 2-0). KLOETINGE Achtvoudig Nederlands kara tekampioene en zesvoudig Europees kampioene karate Canan Yorulmaz geeft don derdag bij Emergis een le zing over haar leven als top sporter en haar eetpro bleem. Na afloop geeft ze een clinic 'weerbaar met ka rate'. Deelname is gratis, aanmel den is verplicht via www.er- mergis.nl. Adres: Oostmolen weg 101 in Kloetinge. ROTTERDAM Pierre van Hooijdonk keert terug bij Feyenoord. Met in gang van het nieuwe sei zoen gaat de 43-jarig oud-spits samen met Pa trick Lodewijks het gedeel de belofte-elftal van Feye noord en Excelsior coachen. Van Hooijdonk speelde ver deeld over twee periodes vier seizoenen voor Feye- noord. Hij won met de Rot terdamse club in 2002 de Ue- fa Cup.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 65